logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ikonos wprowadza 200-mikronowy laminat podłogowy

  PR 20.08.2015, przeczytano 625 razy
ilustracjastrzałka

Polski producent rozszerzył swoją ofertę materiałów o certyfikowany laminat podłogowy Ikonos Lam-Pro 4-Floor o grubości 200 mikronów. Jest to grubszy odpowiednik popularnego i sprawdzonego laminatu MPT F120+.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ikonos-wprowadza-200-mikronowy-laminat-podlogowy-,25734,artykul.html

Opracowany i wytwarzany na opolskiej linii produkcyjnej laminat podłogowy Profiflex Lam-Pro 4-Floor to materiał posiadający certyfikat DIN 51130 klasy antypoślizgowości R9. Oznacza, to że laminat Ikonos można stosować w takich lokalizacjach jak banki, schody w szkołach, apteki, szpitale, kliniki, sklepy, hipermarkety, restauracje, itp. Nasi klienci otrzymali więc materiał o szerokim spektrum zastosowań. Dzięki swoim właściwościom, pozwala wykorzystać wiele miejsc do promowania produktów a także umieszczać grafiki informacyjne. Mówi przedstawiciel opolskiego producenta.

Laminat Ikonos Lam-Pro 4-Floor MPT F200+ to monomerowa, kalandrowana, przezroczysta, matowa folia PVC z powłoką antyrefleksyjną. Powierzchnia jest antypoślizgowa oraz odporna na zarysowania. Przeznaczona jest do zabezpieczania wszelkich grafik podłogowych, drukowanych na przykład za pomocą ploterów wielkoformatowych.

Nowy materiał produkowany jest w dwóch szerokościach 105 oraz 137 centymetrów. Długość laminatu na nawoju wynosi 50 metrów. Ikonos jako producent może przygotować także niestandardowe rozmiary. Grubość materiału wynosi 200 mikronów.

Po raz kolejny oddajemy w ręce użytkowników dobry produkt. Od wprowadzenia pierwszego laminatu F120 mięło parę lat. Dwusetka powstała w odpowiedzi na zapotrzebowane rynku i zapytania do nas kierowane. Nasze materiały dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży oraz eksportowi trafiają do licznych odbiorców z blisko 40 krajów. Daje to nam solidną porcję informacji zwrotnych. Sugestie pochodzące z danego miejsca możemy szybko wprowadzić do naszego działu rozwoju. 

Rodzina materiałów Ikonos obejmuję już kilkadziesiąt produktów. Portfolio polskiego producenta to między innymi: backlity, blockouty, tapety, folie samoprzylepne, laminaty, folie montażowe, folie dekoracyjne, folie do piaskowania, papiery, płótna i wiele więcej. Media te cechują się wysoką jakością, trwałością. W druku oddają szeroki gamut barw i przeznaczone są do druku w wysokich rozdzielczościach i wysokich prędkościach. 

Opolskie materiały zostały docenione przez wielu producentów ploterów drukujących, gdyż są wykorzystywane do prezencji możliwości sprzętu na takich targach jak Fespa. Technicy producentów ploterów odpowiedzialni za jakość druku również bardzo wysoko opiniują nasze materiały zaliczając je do światowej czołówki. Materiał Ikonos zdobyły też kilka nagród na międzynarodowych targach reklamy. Jednakże ich popularność i lojalni oraz zadowoleni klienci są dla nas największa nagrodą. Mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy.

Lokalizacja fabryki w Polsce powoduje, że firma może szybko dostarczać dobre materiały w elastycznych cenach. Materiały te produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów. Linia produkcyjna Ikonos cechuje się brakiem jakichkolwiek emisji do środowiska. Materiały Ikonos bardzo dobrze trafiają w segment wysoko jakościowy, gdyż oferowane są w przystępnych cenach a często nawet dla klientów zaskakujących. Należy podkreślić że Polsce odbiorcy zaopatrują się bezpośrednio u producenta.

Oprócz rozwoju produktów i wdrażania nowych technologii, Ikonos inwestuje także w aspekt logistyczny. W ostatnich latach oddziały firmy w kraju powiększyły powierzchnie magazynowe. Niedawno też firma oddała w Opolu, do użytku drugi, centralny magazyn wysokiego składowania. W budowie jest już trzeci. 

Inwestycji nie brakuje także w dziale produkcji. Firma uruchomiła system dopalania powietrza procesowego. Zainstalowane też zostały nowe systemy konfekcjonowania, które powiększyły moce produkcyjne producenta. W ostatnim roku linia została rozbudowana o nowe systemy nawilżające. Dział rozwoju zyskał nowe laboratorium oraz uzupełniono kadrę inżynierską i naukową.

Wszystkie te działania sprawiają, że jesteśmy silnym i wiarygodnym parterem dla naszych kontrahentów, z którym można się związać na lata. Patrzymy daleko w przyszłość. Kończy szef działu marketingu Atrium.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Succes Story by Via Color Pegasus: Rembar inwestuje w Axis 6090
REMBAR to polska firma, która powstała z doświadczenia i pasji jej właścicieli. Jedną z gałęzi jej działalności jest produkcja dekoracji na specjalne okazje, a celem, który właściciele chcieli zrealizować – rozwój tego segmentu i rozbudowanie marki. Szansę na realizację tych planów znaleźli na targach branżowych w postaci drukarki UV Pegasus.
Bloomnet pomaga rozwijać niemiecką markę Expertlead
Agencja interaktywna Bloomnet rozszerza współpracę z platformą zajmującą się rekrutowaniem i oferowaniem dla firm freelancerów technologicznych.
Grześki latem nie pływają w czekoladzie
W okresie wakacyjnym marka Grześki wzmacnia komunikację oferty wafli bez polewy, jako idealnej przekąski w upalne dni. W czerwcu w zasięgowych mediach realizowana będzie kampania reklamowa pod hasłem „Grześki latem nie pływają w czekoladzie”. Działania potrwają przez cały miesiąc m.in. w telewizji, internecie i w punktach sprzedaży.
Idea Productions Poland z kolejnym projektem online
Od koncepcji, przez produkcję, po realizację – agencja eventowa Idea Productions Poland zakończyła właśnie prace nad cyklem spotkań online dla klienta z branży farmaceutycznej.
Kampania „Polskie – kupuję to!”
Kampania społeczna PGE Polskiej Grupy Energetycznej „Polskie – kupuję to!” zachęca Polaków do kupowania krajowych produktów i usług. Akcję zainicjowali pracownicy PGE, a Grupa zdecydowała się ją wesprzeć i nadać jej ogólnopolski wymiar.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764