logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

IMM wspiera kampanię Mysanctions

  PR 15.04.2022, przeczytano 459 razy

Ruszyła kampania społeczna MySanctions pozwalająca obywatelom Unii Europejskiej nałożyć „własne sankcje” na Rosję poprzez prostą deklarację zmiany swojego zachowania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/imm-wspiera-kampanie-mysanctions,395527,artykul.html

Głównym celem kampanii jest ograniczenie importu surowców energetycznych z Rosji dzięki bezpośrednim działaniom samych Europejczyków. Może więc zaangażować się w nią każdy z nas w domu, pracy lub przestrzeni miejskiej. Nie wymaga to ani specjalnych przygotowań ani dodatkowych kosztów. A nawet zmniejsza codzienne wydatki.

Chcesz wiedzieć ile kraje UE wydają na rosyjską ropę, gaz i węgiel? Można sprawdzić to na stronie www.mysanctions.com. Na niej możesz także spersonalizować własne sankcje deklarując np. obniżenie temperatury ogrzewania, wyłączenie niepotrzebnych urządzeń elektrycznych lub rezygnację z samochodu na jeden dzień w tygodniu. W ten sposób przyłączasz się do zmniejszenia zapotrzebowania na importowane z Rosji paliwa, a jednocześnie obniżasz emisję CO2.

- Kampania jest wyrazem osobistego sprzeciwu wobec wojny w Ukrainie, którego może dokonać każdy podczas codziennych czynności. A działania te przełożą się na realny efekt. To nie wymaga od nas żadnych nakładów finansowych, tylko chęci i świadomych decyzji. Wystarczy, że zrezygnujemy z podróży samochodem i wsiądziemy na rower lub będziemy kupować lokalne produkty. Apelujemy zatem do wszystkich Europejczyków o liczne przyłączanie się i zachęcanie do tego swoich znajomych oraz najbliższych. Liczy się każdy gest, Twój również! – powiedział Mateusz Galica, twórca strategii akcji.

Na dzień 12 kwietnia 2022 licznik pokazał, że wydatki Unii Europejskiej na zakup rosyjskich paliw kopalnych wyniosły ponad 29 mld euro. Za tę kwotę̨ reżim Putina mógł kupić prawie 9000 czołgów T-14 Armata (cena 3,4 mln euro za czołg). Import z Rosji surowców energetycznych jest kontynuowany, ponieważ w wielu europejskich krajach wciąż brakuje alternatywnych źródeł energii, ale proces odchodzenia od nich możesz zacząć już dziś od swoich aktywności i postanowień.

Kampania MySanctions to oddolna inicjatywa osób zajmujących się zieloną transformacją, ekspertów energetycznych, strategów oraz ludzi mediów i reklamy. Patronem akcji jest IAA Polska, Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy, PRoto.pl i Instytut Monitorowania Mediów (IMM). Lista osobistych sankcji została zbudowana w oparciu o analizę Centrum Badań nad Energią i Czystym Powietrzem (CREA) na podstawie danych Eurostatu i NTSOG oraz historycznej wartości handlu i cen rynkowych.

Już w najbliższą środę w Polsce MySanction dołącza do akcji rowerowej „Wsiądź na rower dla Ukrainy, pokoju i klimatu!”, podczas której Dyrektorowi Przedstawicielstwa KE w Warszawie zostanie przekazany apel o ograniczenie importu ropy z Rosji.

Do akcji mogą przyłączyć się także nadawcy UE. Na stronie www.mysanctions.com znajdują się gotowe filmy reklamowe, do których otrzymają oni bezpłatny dostęp wraz z otwartymi plikami oraz instrukcją przygotowania lokalnej wersji językowej.

Instytucje zaangażowane w projekt:

 • IAA Polska Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy (patron kampanii),
 • Lata Dwudzieste (strategia i koordynacja analiz oraz think tanku ekspertów energetycznych i klimatycznych),
 • BBDO Warszawa (kreacja kampanii),
 • Papaya Films (produkcja spotów telewizyjnych),
 • Dotnpixel (opracowanie strony internetowej),
 • PRoto.pl(wsparcie komunikacyjne),
 • Instytut Monitorowanie Mediów IMM (wsparcie komunikacyjne i kompleksowy monitoring kampanii w mediach),
 • SEC Newgate CEE (wsparcie komunikacyjne),
 • United Nations Global Compact Poland i United Nations Global Compact Ukraine (wsparcie komunikacyjne),
 • Kyiv Type Foundry (dostawca czcionek),
 • Instytut Zielonej Gospodarki, Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych, Instytut na rzecz Ekorozwoju, Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (dane i analiza wpływu zużycia energii na wielkość importu paliw kopalnych z Rosji),
 • TV3 Group Baltics (jako partner) i Setanta Sports (pierwsi nadawcy, którzy wyemitują filmy kampanii w europejskich krajach).

Źródło: Instytut Monitorowania Mediów

www.imm.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druga odsłona kampanii Lego Dziewczynki mogą wszystko
Wystartowała druga odsłona kampanii LEGO Dziewczynki mogą wszystko, przełamująca wyobrażenia na temat zdolności, pasji i możliwości stereotypowo warunkowanych płcią. LEGO inspiruje do tworzenia świata, w którym dzieci mogą bez przeszkód rozwijać swój potencjał. Kampanię wspiera podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska. Koncept kreatywny...
Sec Newgate CEE buduje markę korporacyjną Perrigo Poland
Amerykańskie Perrigo jest największym graczem OTC w Stanach Zjednoczonych, pod względem przychodów znajduje się także w pierwszej dziesiątce firm OTC w Europie. Firma weszła na polski rynek w 2015 r. a jej produkty można kupić poprzez apteki, mass market i sprzedaż internetową. Perrigo starannie budowała swoje portfolio poprzez przejęcie firmy Omega Pharma, a następnie...
Marcin Dorociński zachęca do udziału w loterii „Moc Wygrywania”
Santander Bank Polska ruszył z nową kampanią z udziałem ambasadora marki Marcina Dorocińskiego. Nowy spot promuje loterię dla klientów banku, w której łączna pula nagród to aż 1,5 mln zł.
Rusza kampania (Bez)cenne bezpieczeństwo Polskiego Związku Pracodawców Ochrona
Polski Związek Pracodawców Ochrona rozpoczyna kampanię informacyjno-edukacyjną (Bez)cenne bezpieczeństwo. Ma ona na celu dotarcie do sektora ochrony osób i mienia oraz jego klientów z informacją o zachodzących zmianach rynkowych, a szczególnie dotyczących kwestii rosnących kosztów prowadzonej działalności i cen za oferowane usługi ochrony....
Agencja WebTalk, oferująca działania full service digital, drogą wygranego przetargu pozyskała nowego klienta z segmentu FMCG. WebTalk odpowiada za stałą obsługę komunikacji marki Grycan w mediach społecznościowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764