logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Infografika.wp.pl - pierwszy serwis z polskojęzycznymi infografikami

  PR 18.04.2012, przeczytano 1630 razy
ilustracjastrzałka

Wirtualna Polska uruchomiła witrynę udostępniającą polskojęzyczne infografiki – popularne wizualizacje z informacjami, podanymi w prosty i obrazowy sposób. W serwisie infografika.wp.pl jest już blisko 200 grafik, a ich liczba systematycznie rośnie. Ilustrują, komentują bieżące wydarzenia, obrazują i wyjaśniają skomplikowane zagadnienia. Wzbogacają przy tym artykuły z serwisów Wirtualnej Polski, dotyczące różnych dziedzin życia i poruszających różnorodną tematykę, np. sport, finanse czy nauka. Co więcej, nowy serwis WP.PL zawiera także „panoramy”, czyli wirtualne spacery (zdjęcia 360°).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/infografika.wp.pl---pierwszy-serwis-z-polskojezycznymi-infografikami,15279,artykul.html

- Mówi się, że infografika to najbardziej udany związek słowa z obrazem. Są doskonałym sposobem na przekazywanie informacji, wyjaśnianie, ilustrowanie wydarzeń i zjawisk. Nic dziwnego, że stały się popularną formą przekazu nie tylko w mediach elektronicznych. W Polsce do tej pory nie było witryny, która tworzyłaby, a także była agregatem tego typu narzędzi. Postanowiliśmy więc ją stworzyć – mówi Maciej Kabroński z Wirtualnej Polski, Wydawca Strony Głównej WP.PL, odpowiedzialny za projekt.

Infografika.wp.pl jest pierwszym serwisem, w którym znaleźć można polskojęzyczne infografiki na dowolny temat. Codziennie pojawiają się w nim nowe wizualizacje, dotyczące bieżących wydarzeń w kraju i za granicą. Co więcej, witryna agreguje najciekawsze grafiki oraz tworzy nowe, na potrzeby artykułów publikowanych w portalu WP.PL. Wizualizacje można przeglądać chronologicznie („najnowsze”), lub tematycznie, ze względu na kategorię: wydarzenia, sport, finanse, nauka, moto oraz panoramy.

Można tu znaleźć zarówno grafiki wektorowe, jak i modele 3D. W najbliższym czasie w serwisie pojawią się dynamiczne infografiki flashowe.

Źródło: Wirtualna Polska SA

infografika.wp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Podcasty 2023”
Moc podcastów nie słabnie, o czym świadczą wyniki badania przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna. Okazuje się, że PODCAST JEST DOSKONALE ROZPOZNAWALNĄ FORMĄ TREŚCI I ZETKNĘŁO SIĘ Z NIM 85 PROC. WSZYST- KICH UŻYTKOWNIKÓW INTERNETU. Co więcej, niemal dwie trzecie internautów deklaruje, że słucha podcastów, a prawie...
Grupa Play nabyła 100% udziałów operatora telekomunikacyjnego Syrion Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach. Transakcja ta przyczyni się do poszerzania zasięgu usług internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej, zapewniając klientom indywidualnym, jak i biznesowym, najwyższą jakość usług i wolność wyboru.
IMM: RMF FM, Wirtualna Polska oraz Onet na podium rankingu
Po miesiącu przerwy na szczyt najbardziej opiniotwórczych mediów powraca RMF FM. Jak podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM), w kwietniu 2023 roku stacja była cytowana przez inne media ponad 2,2 tysiąca razy. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska z liczbą tylko 17 odwołań mniej. Trzecią pozycję zajmuje Onet, na który powoływano się blisko...
Bazujący na sztucznej inteligencji program, przygotowany przez polskich naukowców, pomoże w pracy moderatorom, którzy czyszczą internet z nielegalnych treści. Program ma rozpoznawać wideo, obrazy i teksty o charakterze pedofilskim.
W czwartek, 1 czerwca o godz. 15:00, na stronie głównej Onet.pl ukaże się premierowy odcinek programu „Onet Europa”, którego autorką jest dziennikarka Dorota Bawołek. W cyklicznym programie poruszane będą ważne kwestie europejskie, istotne z polskiego punktu widzenia. Gośćmi programu będą europarlamentarzyści oraz unijni urzędnicy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764