logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Informatyka w procesie wydawniczym: Konferencja

   24.04.2019, przeczytano 409 razy

Firma LogoScript zaprasza na konferencję poświęconą zastosowaniu nowoczesnych technologii informatycznych w procesie wydawniczym, którą organizujemy wspólnie z Zakładem Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej. Konferencja odbędzie się w salach budynku ZTP przy ulicy Konwiktorskiej 2 w Warszawie w dniu 9 maja 2019 r. (czwartek) w godzinach 10:00 – 14:00.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/informatyka-w-procesie-wydawniczym%3A-konferencja,382213,artykul.html

Celem konferencji „Zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych w procesie wydawniczym” jest zaprezentowanie możliwości, jakie otwiera przed wydawcą zastosowanie takich technologii, jak XML czy DITA. W ramach konferencji odbędzie się wymiana wiedzy i doświadczeń wydawców wykorzystujących w swojej działalności standard XML. Pragniemy, podczas spotkania wydawców, przymierzyć się do przedstawienia praktycznie stosowanych procesów i problemów, które stoją przed wydawnictwami na co dzień. Mamy nadzieję, że konferencja przybliży odpowiedź na fundamentalne pytanie, czy i w jaki sposób wdrażać nowoczesne technologie informatyczne do procesów wydawniczych.

Konferencja zostanie podzielona na dwa moduły. W pierwszym zostaną omówione dostępne nowoczesne technologie XML w zakresie tworzenia, przetwarzania i eksportowania treści do różnych formatów i kanałów dystrybucji. W drugim, zmierzymy się z rzeczywistością i zaproszeni przez nas specjaliści opowiedzą o praktyce wdrażania nowoczesnych technologii, jak i korzyści płynących z ich zastosowania.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY

Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w konferencji, prosimy o uzupełnienie formularza intencyjnego dostępnego pod poniższym adresem:

https://xmlogos.com/konferencja/?v=9b7d173b068d

Zainteresowanym będziemy na bieżąco przekazywać dokładniejsze informacje na temat planowanego przebiegu konferencji.

Planowany program konferencji:

09:30 – 10:15 Rejestracja

10:15–11:00 wykład „Zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych w procesie wydawniczym”

11:00–11:30 przerwa kawowa z domowymi wypiekami

11:30–13:00 Praktyka i rzeczywistość. Studium przypadków omawianych przez zaproszonych prelegentów.

13.00–14.00 rozmowy w kuluarach przy kawie i nie tylko. Zakończenie Konferencji.

Źródło: LogoScript

logoscript.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Digiprint rozszerza portfolio marek premium
W czerwcu br. firmy Highcon oraz Digiprint, rozpoczęły współpracę w obszarze dystrybucji rozwiązań producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury na polskim rynku poligraficznym. Jest to kolejny dostawca, którego reprezentuje dystrybutor – znajdzie się on w gronie między innymi takich marek jak HP Indigo, HP Latex, HP Scitex, Esko, Fotoba,...
Mark Andy: Linia cyfrowych maszyn hybrydowych Digital Pro
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty Digital Pro – nowej cyfrowej maszyny drukującej, bazującej na technologii tonerowej. Urządzenia z tej serii oferują prędkość 23,4 m/min. niezależnie od stosowanego podłoża i przynoszą użytkownikom – jak podkreśla producent – niski koszt jednostkowy wydruku. Tym samym Mark Andy chce skłonić kolejne...
Tegoroczne spotkanie europejskich użytkowników rozwiązań marki Kodak, zrzeszonych w organizacji Graphic Users Association (GUA) odbędzie się w Berlinie w dniach 29-31 października. Stanie się ono okazją do świętowania przez firmę 20-lecia rynkowej obecności systemu Kodak Prinergy – jej sztandarowego rozwiązania workflow, automatyzującego procesy w obszarze cyfrowego prepressu,...
Warsztaty Cyfrowe Heidelberg Polska
Kontynuując tradycję dotychczasowych Cyfrowych Dni Otwartych, które Heidelberg Polska organizuje od kilku lat dla swoich klientów, w dniu 27 sierpnia br. w Warszawie, korzystając z okresu wakacyjnego firma organizuje wyjątkowe spotkanie pod nazwą „Troubleshooting. Warsztaty Cyfrowe”.
Pierwsza europejska instalacja Ricoh Pro VC60000
Austriacki Dataform Media jest pierwszą europejską firmą, która zdecydowała się na zakup systemu produkcyjnego na papier ciągły Ricoh Pro VC60000 pracujący z atramentami o rozszerzonym gamucie barwnym.  
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764