logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Informatyka w procesie wydawniczym: Konferencja

   24.04.2019, przeczytano 380 razy

Firma LogoScript zaprasza na konferencję poświęconą zastosowaniu nowoczesnych technologii informatycznych w procesie wydawniczym, którą organizujemy wspólnie z Zakładem Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej. Konferencja odbędzie się w salach budynku ZTP przy ulicy Konwiktorskiej 2 w Warszawie w dniu 9 maja 2019 r. (czwartek) w godzinach 10:00 – 14:00.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/informatyka-w-procesie-wydawniczym%3A-konferencja,382213,artykul.html

Celem konferencji „Zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych w procesie wydawniczym” jest zaprezentowanie możliwości, jakie otwiera przed wydawcą zastosowanie takich technologii, jak XML czy DITA. W ramach konferencji odbędzie się wymiana wiedzy i doświadczeń wydawców wykorzystujących w swojej działalności standard XML. Pragniemy, podczas spotkania wydawców, przymierzyć się do przedstawienia praktycznie stosowanych procesów i problemów, które stoją przed wydawnictwami na co dzień. Mamy nadzieję, że konferencja przybliży odpowiedź na fundamentalne pytanie, czy i w jaki sposób wdrażać nowoczesne technologie informatyczne do procesów wydawniczych.

Konferencja zostanie podzielona na dwa moduły. W pierwszym zostaną omówione dostępne nowoczesne technologie XML w zakresie tworzenia, przetwarzania i eksportowania treści do różnych formatów i kanałów dystrybucji. W drugim, zmierzymy się z rzeczywistością i zaproszeni przez nas specjaliści opowiedzą o praktyce wdrażania nowoczesnych technologii, jak i korzyści płynących z ich zastosowania.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY

Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w konferencji, prosimy o uzupełnienie formularza intencyjnego dostępnego pod poniższym adresem:

https://xmlogos.com/konferencja/?v=9b7d173b068d

Zainteresowanym będziemy na bieżąco przekazywać dokładniejsze informacje na temat planowanego przebiegu konferencji.

Planowany program konferencji:

09:30 – 10:15 Rejestracja

10:15–11:00 wykład „Zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych w procesie wydawniczym”

11:00–11:30 przerwa kawowa z domowymi wypiekami

11:30–13:00 Praktyka i rzeczywistość. Studium przypadków omawianych przez zaproszonych prelegentów.

13.00–14.00 rozmowy w kuluarach przy kawie i nie tylko. Zakończenie Konferencji.

Źródło: LogoScript

logoscript.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Spiralowanie, klejenie kalendarzy, foliowanie, złocenie - już w 28.05 w Łodzi
Już w przyszłym tygodniu w Łodzi (w dniach 28-31.05) odbędzie się polska premiera prawdopodobnie najbardziej przełomowego rozwiązania w cyfrowym druku książek w ostatnich latach – linii opartej o drukarkę Canon VarioPrint Titan 6330 wraz z oklejarką C.P. Bourg BB3202 i modułem rozcinania arkuszy (maksymalnie z B3 na 2 lub 4 użytki).
XLII PK: Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową
Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową to temat kolejnych, XLII Poligraficznych Konfrontacji rozpoczynających się 23 maja. Omówione zostaną m.in. wady i zalety technik druku wielkoformatowego, media oraz farby stosowane w maszynach wielkoformatowych.
Agfa na targach Fespa 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED  i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień...
„Print for Good” – Kodak i Colours Factory w dobrej sprawie
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764