logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Infosystems SA partnerem Konferencji Poligraficznej 2015

  PR 26.11.2015, przeczytano 729 razy

Infosystems SA, która od lat bierze aktywny udział i wspiera ważne wydarzenia w branżach poligraficznej i opakowaniowej, wsparła merytorycznie Polską Izbę Druku w organizacji konferencji na temat funduszy europejskich dla branży poligraficznej.  Odbyła się ona 13 października br. w hotelu Marriott w Warszawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/infosystems-sa-partnerem--konferencji-poligraficznej-2015,26666,artykul.html

Swoje wystąpienie miał tu dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich w firmie Infosystems SA – Sławomir Nowak. Podsumował on wykorzystanie środków unijnych przez branżę poligraficzną w poprzednich latach, a także przedstawił szerokie możliwości skutecznego pozyskiwania funduszy unijnych przez przedsiębiorstwa z branż poligraficznej i opakowaniowej w najbliższej perspektywie unijnej.

Nowa perspektywa finansowa otwiera przed przedsiębiorcami z branży bardzo ciekawe   możliwości finansowania rozwoju swoich przedsiębiorstw, a tym samym wypracowania przewagi konkurencyjnej na rynku, opartej na innowacyjnym podejściu i zastosowaniu nowych rozwiązań. Skuteczne skorzystanie z funduszy Unii Europejskiej uwarunkowane jest dogłębnym poznaniem nowych zasad przyznawania wsparcia tak, aby odpowiednio przygotować firmę oraz planowane inwestycje w kontekście aplikowania w ramach nadchodzących naborów wniosków – temu właśnie poświęcona była w przeważającej części tematyka konferencji Polskiej Izby Druku.

W jej trakcie przedstawiono główne założenia, dotyczące ubiegania się o dofinansowanie z unijnych programów w obszarze wpierania innowacyjnej działalności rozwojowej firm, ze szczególnym naciskiem na omówienie zagadnień związanych z zakupieniem lub prowadzeniem własnych prac badawczo-rozwojowych oraz współpracy z jednostkami takimi jak chociażby Centrum Badawczo-Rozwojowe Infosystems SA.

W konferencji obok Infosystems SA wzięli udział przedstawiciele niemal wszystkich instytucji odpowiedzialnych za dystrybucję środków unijnych w naszym kraju. Swoje wykłady poprowadzili przedstawiciele: Ministerstwa Infrastruktury, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego. Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Infosystems SA - Sławomir Nowak  wygłosi podczas konferencji dwa wykłady. W pierwszym podsumował wykorzystanie środków unijnych przez branżę poligraficzną w poprzednich latach, w czym swój znaczny udział miała firma Infosystems SA, której klienci odnotowali w tym czasie wiele spektakularnych sukcesów, a następnie przedstawił szerokie istniejące obecnie możliwości skutecznego pozyskiwania funduszy unijnych przez przedsiębiorstwa z branży poligraficznej.

Warto także wspomnieć, że Infosystems SA od wielu lat aktywizuje i wspiera przedsiębiorstwa poligraficzne i opakowaniowe, a także firmy z wielu innych branż (m.in. meblarskiej, piwowarskiej, odlewniczej) w zakresie maksymalnego korzystania z dostępnych dla Polski funduszy europejskich. Pomogła zrealizować z sukcesem niemal 100 projektów unijnych na łączną kwotę dofinansowania sięgającą prawie 217 mln złotych.

Departament Funduszy Europejskich jest w tym zakresie jej bardzo mocnym filarem. Tworzy go doświadczony zespół specjalistów z gruntowną znajomością procedur unijnych oraz technologii poligraficznych i opakowaniowych, który świadczy kompleksowe wsparcie na każdym etapie pozyskiwania i rozliczania dotacji - od stworzenia profesjonalnej strategii wsparcia inwestycji ze środków UE po opracowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej. Firma Infosystems SA udostępnia także zasoby własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, którego specjaliści (oprócz udostępniania klientom przeprowadzonych przez siebie prac badawczo- rozwojowych) wspomagają ich w procesach zgłaszania patentów oraz wzorów przemysłowych i użytkowych. Departament Funduszy Europejskich przygotowuje dla także spójny montaż finansowy, opracowuje pełną dokumentację aplikacyjną tak, by spełniała ona w pełni kryteria formalne i merytoryczne poszczególnych programów w ramach nowej perspektywy.

Warto podkreślić, że Departament Funduszy Unijnych pomaga realizować projekty nie tylko na inwestycje w urządzenia czy systemy produkcyjne, ale także w całe linie technologiczne oraz budowę czy rozbudowę zakładów, łącznie z inwestycjami typu „green field”.

Wsparcie jakie można pozyskać w ramach agendy funduszowej 2014-2020 może sięgnąć nawet 70% kosztów inwestycji, a nasze doświadczenie i wyjątkowe know-how, które zdobyliśmy przez ostatnie 12 lat w zakresie aplikowania o dotacje unijne na projekty inwestycyjne oraz badawczo-rozwojowe okazuje się być kluczowe dla pozyskania dofinansowania w nowej perspektywie. Udało nam się zbudować zespół specjalistów , który oddajemy do dyspozycji  klientom w naszych oddziałach w Warszawie i Krakowie.  Mam nadzieję, że nasze zaangażowanie oraz bardzo specyficzne umiejętności zostaną wykorzystane dla rozwoju wielu przedsiębiorstw w branży poligraficznej”– podsumowuje Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA.

Źródło: Infosystems SA

www.infosystems.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma zakupiła system MIS austriackiej firmy Rogler. Sprzedawcą i integratorem tego rozwiązania jest firma PM Software z Warszawy. Celem instalacji systemu jest podniesienie efektywności i opłacalności produkcji oraz przejęcie całkowitej kontroli nad każdym etapem produkcji, zarówno w kwestii organizacji, logistyki, jak i analizy biznesowej kosztów.
Agfa na targach Fespa 2019
„Najwyższa jakość i wydajność” – pod takim hasłem wystąpi firma Agfa na tegorocznej edycji targów Fespa, odbywających się w Monachium w dniach 14-17 maja. Na jej stoisku (nr L10 w pawilonie B4) prezentowane będą dwa zaawansowane plotery drukujące, bazujące na technologii inkjet UV LED: Jeti Tauro H3300 LED i Anapurna H3200i LED. Do dyspozycji...
Targi Packaging Innovations: Odpakujmy ekologię
Z tygodnia na tydzień coraz więcej mówi się o tym, co każdy z nas może zrobić, aby zmniejszyć zanieczyszczenie Ziemi. Każde nawet najmniejsze działanie jest ważne i cenne. Pójdźmy jednak o krok dalej i zastanówmy się co mogą zmienić firmy, które zajmują się produkcją opakowań – jednego z bardziej pożądanych produktów, których przecież głównym celem jest ochrona...
Technologia inkjetowa Kodak Ultrastream w maszynach firmy Uteco
Kodak i Uteco Converting S.p.A. poinformowały o podpisaniu umowy, na bazie której stworzona przez pierwszą z wymienionych firm technologia druku cyfrowego UltraStream znajdzie powszechne zastosowanie w maszynach włoskiego producenta. Są one dedykowane cyfrowemu wytwarzaniu opakowań.
Avargraf podsumowuje targi Warsaw Pack 2019
Innowacyjne rozwiązania do pakowania oraz światowe premiery maszyn APR Solutions zaprezentowane przez firmę Avargraf podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019, spotkały się z niezwykle dużym zainteresowaniem odwiedzających. Avargraf został również wyróżniony nagrodą Warsaw Pack  za półautomatyczną maszynę dla rynku tektury falistej i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764