logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Infosystems SA partnerem Konferencji Poligraficznej 2015

  PR 26.11.2015, przeczytano 735 razy

Infosystems SA, która od lat bierze aktywny udział i wspiera ważne wydarzenia w branżach poligraficznej i opakowaniowej, wsparła merytorycznie Polską Izbę Druku w organizacji konferencji na temat funduszy europejskich dla branży poligraficznej.  Odbyła się ona 13 października br. w hotelu Marriott w Warszawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/infosystems-sa-partnerem--konferencji-poligraficznej-2015,26666,artykul.html

Swoje wystąpienie miał tu dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich w firmie Infosystems SA – Sławomir Nowak. Podsumował on wykorzystanie środków unijnych przez branżę poligraficzną w poprzednich latach, a także przedstawił szerokie możliwości skutecznego pozyskiwania funduszy unijnych przez przedsiębiorstwa z branż poligraficznej i opakowaniowej w najbliższej perspektywie unijnej.

Nowa perspektywa finansowa otwiera przed przedsiębiorcami z branży bardzo ciekawe   możliwości finansowania rozwoju swoich przedsiębiorstw, a tym samym wypracowania przewagi konkurencyjnej na rynku, opartej na innowacyjnym podejściu i zastosowaniu nowych rozwiązań. Skuteczne skorzystanie z funduszy Unii Europejskiej uwarunkowane jest dogłębnym poznaniem nowych zasad przyznawania wsparcia tak, aby odpowiednio przygotować firmę oraz planowane inwestycje w kontekście aplikowania w ramach nadchodzących naborów wniosków – temu właśnie poświęcona była w przeważającej części tematyka konferencji Polskiej Izby Druku.

W jej trakcie przedstawiono główne założenia, dotyczące ubiegania się o dofinansowanie z unijnych programów w obszarze wpierania innowacyjnej działalności rozwojowej firm, ze szczególnym naciskiem na omówienie zagadnień związanych z zakupieniem lub prowadzeniem własnych prac badawczo-rozwojowych oraz współpracy z jednostkami takimi jak chociażby Centrum Badawczo-Rozwojowe Infosystems SA.

W konferencji obok Infosystems SA wzięli udział przedstawiciele niemal wszystkich instytucji odpowiedzialnych za dystrybucję środków unijnych w naszym kraju. Swoje wykłady poprowadzili przedstawiciele: Ministerstwa Infrastruktury, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego. Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Infosystems SA - Sławomir Nowak  wygłosi podczas konferencji dwa wykłady. W pierwszym podsumował wykorzystanie środków unijnych przez branżę poligraficzną w poprzednich latach, w czym swój znaczny udział miała firma Infosystems SA, której klienci odnotowali w tym czasie wiele spektakularnych sukcesów, a następnie przedstawił szerokie istniejące obecnie możliwości skutecznego pozyskiwania funduszy unijnych przez przedsiębiorstwa z branży poligraficznej.

Warto także wspomnieć, że Infosystems SA od wielu lat aktywizuje i wspiera przedsiębiorstwa poligraficzne i opakowaniowe, a także firmy z wielu innych branż (m.in. meblarskiej, piwowarskiej, odlewniczej) w zakresie maksymalnego korzystania z dostępnych dla Polski funduszy europejskich. Pomogła zrealizować z sukcesem niemal 100 projektów unijnych na łączną kwotę dofinansowania sięgającą prawie 217 mln złotych.

Departament Funduszy Europejskich jest w tym zakresie jej bardzo mocnym filarem. Tworzy go doświadczony zespół specjalistów z gruntowną znajomością procedur unijnych oraz technologii poligraficznych i opakowaniowych, który świadczy kompleksowe wsparcie na każdym etapie pozyskiwania i rozliczania dotacji - od stworzenia profesjonalnej strategii wsparcia inwestycji ze środków UE po opracowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej. Firma Infosystems SA udostępnia także zasoby własnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, którego specjaliści (oprócz udostępniania klientom przeprowadzonych przez siebie prac badawczo- rozwojowych) wspomagają ich w procesach zgłaszania patentów oraz wzorów przemysłowych i użytkowych. Departament Funduszy Europejskich przygotowuje dla także spójny montaż finansowy, opracowuje pełną dokumentację aplikacyjną tak, by spełniała ona w pełni kryteria formalne i merytoryczne poszczególnych programów w ramach nowej perspektywy.

Warto podkreślić, że Departament Funduszy Unijnych pomaga realizować projekty nie tylko na inwestycje w urządzenia czy systemy produkcyjne, ale także w całe linie technologiczne oraz budowę czy rozbudowę zakładów, łącznie z inwestycjami typu „green field”.

Wsparcie jakie można pozyskać w ramach agendy funduszowej 2014-2020 może sięgnąć nawet 70% kosztów inwestycji, a nasze doświadczenie i wyjątkowe know-how, które zdobyliśmy przez ostatnie 12 lat w zakresie aplikowania o dotacje unijne na projekty inwestycyjne oraz badawczo-rozwojowe okazuje się być kluczowe dla pozyskania dofinansowania w nowej perspektywie. Udało nam się zbudować zespół specjalistów , który oddajemy do dyspozycji  klientom w naszych oddziałach w Warszawie i Krakowie.  Mam nadzieję, że nasze zaangażowanie oraz bardzo specyficzne umiejętności zostaną wykorzystane dla rozwoju wielu przedsiębiorstw w branży poligraficznej”– podsumowuje Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA.

Źródło: Infosystems SA

www.infosystems.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Spiralowanie, klejenie kalendarzy, foliowanie, złocenie - już w 28.05 w Łodzi
Już w przyszłym tygodniu w Łodzi (w dniach 28-31.05) odbędzie się polska premiera prawdopodobnie najbardziej przełomowego rozwiązania w cyfrowym druku książek w ostatnich latach – linii opartej o drukarkę Canon VarioPrint Titan 6330 wraz z oklejarką C.P. Bourg BB3202 i modułem rozcinania arkuszy (maksymalnie z B3 na 2 lub 4 użytki).
XLII PK: Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową
Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową to temat kolejnych, XLII Poligraficznych Konfrontacji rozpoczynających się 23 maja. Omówione zostaną m.in. wady i zalety technik druku wielkoformatowego, media oraz farby stosowane w maszynach wielkoformatowych.
Agfa na targach Fespa 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED  i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień...
„Print for Good” – Kodak i Colours Factory w dobrej sprawie
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764