logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Innowacje Mutoha na Fespie

  PR 02.07.2010, przeczytano 1208 razy
ilustracjastrzałka

Od 22 do 26 czerwca podczas targów Fespa 2010, firma Mutoh zaprezentowała szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu druku wielkoformatowego. Dodatkowo firma była sponsorem głównym mistrzostw oklejania pojazdów Fespa Wrap Cup 2010.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/innowacje-mutoha-na-fespie,10905,artykul.html

Uznany, japońsko-belgijski producent drukarek wielkoformatowych i ploterów tnących – firma Mutoh – zaprezentował swoją ofertę w pawilonie B2 na stoiskach 160 i 165. Nie zabrakło ciekawych rozwiązań w zakresie druku UV, solwentowego, ekologicznego i tekstylnego.

Druk UV – Mutoh Zephyr
Mutoh Zephyr to 4-kolory ploter UV drukujący zarówno z roli na rolę (vinyle, siatki, PVC, itd.) jak i na materiałach płaskich o grubości do 20 mm (płyty, kartony, tworzywa, itd.). Zephyr wyposażony jest w 4 głowice Xaar nowej generacji umożliwiające druk techniką zmiennej wielkości kropli – XaarDot (Drop Optimisation Technology). Inną istotną cechą głowic Xaar jest tzw. „skala szarości” umożliwiająca druk każdym z kolorów CMYK w 6 poziomach nasyceń, co eliminuje stosowanie dodatkowych kolorów (takich jak LC, LM) i daje nam łącznie 24 odcieni farb! Kolejna istotną cechą Zephyra jest zastosowana w nim znana już na polskim rynku technologia druku falą z przeplotem (ang. Intelligent Interweaving), która eliminuje paskowanie pojawiające się w wysokich prędkościach druku. Co ważne, Mutoh Zephyr to urządzenie przeznaczone także do druku znaków drogowych!

Druk (w pełni) ekologiczny – Mutoh ValueJet 1608 Hybrid
Mutoh ValueJet 1608 Hybrid to w 100% ekologiczny ploter ma możliwość druku na roli jak i na materiałach płaskich. To co wyróżnia ten ploter od innych to zastosowany nowy typ atramentów. Tusze o nazwie Mubio są w pełni ekologiczne, gdyż ich skład bazuje na substancjach pochodzenia roślinnego. Umożliwiają one zadruk szerokiej palety materiałów zarówno płaskich takich jak akryl, płyty aluminiowe, pianki, ceramika, drewno, karton jak i materiałów elastycznych np. folii samoprzylepnych, papierów, banerów, polipropylenu, itd.

Druk produkcyjny – Mutoh Blizzard
Plotery mild-solwentowe reprezentowane były przez produkcyjny ploter Mutoh Blizzard. Maszyna ta cechuje się ponad przeciętną prędkością druku sięgającą 80 m2/h. Za taką wydajnością stoi technologia Intelligent Interweaving, która dzięki przeplataniu i rozmyciu rastra powoduje zanik nakładających się pasów atramentów a co za tym idzie brak paskowania. Dzięki ponadprzeciętnym osiągom i wysokiej jakości druku (720 dpi) rozszerzy możliwości każdej agencji reklamowej i drukarni wielkoformatowej. Prezentowany egzemplarz wyposażony był w system stałego zasialania w nowe atramenty MS Ultra.

Druk bezpośredni na tekstyliach – Mutoh Viper TX Soft Sign
Viper TX Soft Sign to urządzenie typu „combo” do bezpośredniego druku na tekstyliach – są tak naprawdę dwa urządzenia, ploter i kalander wygrzewająco-utrwalający w jednym! Soft Sign zaprojektowano aby w ekstremalnie prosty sposób produkować szeroką gamę tekstyliów o otwartej lub zamkniętej strukturze. Będą to flagi, banery, elementy wystawiennicze, elementy wyposażenia wnętrz, reprodukcje obrazów, tkaniny ozdobne, kurtyny, zasłony i wiele więcej. Drukuje on ekologicznymi, dyspersyjnymi atramentami na bazie wody, których skład nie zawiera lotnych związków organicznych (ang. VOC). Po utrwaleniu uzyskujemy trwały nadruk o żywej i intensywnej kolorystyce. Mutoh Viper TX Soft Sign to dwa modele, 4, 6 lub 8 kolorowe o szerokości 64 cale (163 cm) i 88 cali (222 cm). W obu przypadkach, nowy ploter Mutoh'a wyposażony jest 8 głowic piezo, drukujących w dwóch technologiach: Vardot - zmienna wielkość kropli oraz Intelligent Interweaving – druk falą z przeplotem.

Pełna oferta
Na stoisku Mutoha można było zapoznać się jeszcze z ploterami tnącymi serii KONA, eko-solwentowymi serii ValueJet jak i z uniwersalnym ploterem tekstylnym Mutoh Viper 100. Nie zabrakło także nowych atramentów solwentowych (MS Ultra), atramentów 3D UV dla aplikacji samochodowych oraz bio-atramentów. Szerokie portfolio urządzeń i zarazem ich wysoka jakość powoduje, że Mutoh to dobry kierunek rozwoju dla każdej agencji reklamowej i drukarni wielkoformatowej.

Źródło: Atrium

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konica Minolta podsumowuje targi Labelexpo Europe 2023
Konica Minolta świętuje wyjątkowy sukces na Labelexpo Europe z dużą liczbą leadów sprzedażowych i siedmioma nowymi kontraktami ogłoszonymi na unikatowym stoisku w Brukseli.
14. maszyna marki Nilpeter w drukarni Natalii
Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma...
Pianka Papira firmy Stora Enso: zmiana technologii pakowania produktów w firmie Airam
Fiński producent rozwiązań oświetleniowych Airam stał się jednym z rynkowych pionierów w zakresie wdrożenia pianki Papira firmy Stora Enso w opakowaniach lamp rowerowych (opatrzonych logiem kampanii „Różowa wstążka”, promującej i finansującej działania w walce z nowotworami). Papira, opracowana przez Stora Enso, posłużyła tu jako materiał...
Podczas październikowych targów Printing United w Atlancie firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru przemysłowego druku inkjetowego. Znajdą się wśród nich m.in. wysokowydajny, superwielkoformatowy ploter Onset H3, wyposażony w funkcje automatyzujące jego pracę i wykorzystujący m.in. nowy, dedykowany mu atrament biały Onset 560 oraz hybrydowy ploter Tauro H3300...
Podczas Labelexpo 2023, największego na świecie wydarzenia dla branży etykiet i opakowań firma HP zaprezentowała - po raz pierwszy w Europie -  dwie rewolucyjne maszyny do druku cyfrowego oparte na technologii LEPx - HP Indigo V12 oraz HP Indigo 200K. Dzięki takim rozwiązaniom HP demonstruje swoje silne zaangażowanie w rynek i kompletną gamę produktów,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764