logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Instalacja Ricoh Pro Z75 w drukarni Realisaprint.com

  PR 21.12.2023, przeczytano 8735 razy
ilustracjastrzałka

Francuska drukarnia Realisaprint.com jako pierwsza na świecie zainstalowała RICOH Pro Z75 - cyfrowy system na papier cięty formatu B2.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/instalacja-ricoh-pro-z75-w-drukarni-realisaprint.com,402546,artykul.html

Założona w 2007 roku firma Realisaprint.com świadczy usługi druku komercyjnego dla ponad 50000 grafików we Francji, Hiszpanii i Włoszech. Firma zatrudnia około 140 pracowników w centrum produkcyjnym o powierzchni 8000 metrów kwadratowych w pobliżu Nicei i oferuje szeroką gamę produktów, w tym broszury, ulotki, oznakowania i materiały reklamowe wspierające punkty sprzedaży. Z roku na rok firma odnotowuje 25% wzrost przychodów.

RICOH Pro Z75 posiada zalety systemu arkuszowego, jednocześnie generując niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność druku atramentowego. Pozwala uzyskać wysoką jakość produkcji przy utrzymaniu szybkiej realizacji zadań oraz obniżeniu nakładu pracy ze strony operatora. Każdego dnia Realisaprint.com drukuje i wysyła klientom nawet do 1500 zamówień z różnych linii biznesowych. Nowa maszyna umożliwi firmie wejście w nowe sektory rynku, skróci czas realizacji zamówień, zwiększy marże i usprawni obsługę klientów.

Nowy model dołącza do parku maszynowego Realisaprint.com, w którym już znajdują się: rolowy system atramentowy RICOH Pro VC70000 oraz dwa cyfrowe systemy na papier cięty RICOH Pro C9200. RICOH Pro Z75 wzbogaci produkcję poligraficzną dzięki swoim możliwościom:

  • Oferuje prędkość druku do 4500 arkuszy na godzinę lub 2250 arkuszy na godzinę w druku dwustronnym
  • Głowice piezoelektryczne ze stali nierdzewnej zapewniają rozdzielczość natywną 1200 dpi przy wszystkich prędkościach z czterokolorowymi atramentami pigmentowymi (CMYK), a opatentowany system suszenia sprawia, że wydruki można poddać natychmiast dalszemu wykańczaniu
  • Obsługuje szeroką gamę podłoży, m.in.: niepowlekane, powlekane do druku atramentowego, papiery offsetowe, nośniki o gramaturze do 400 g/m2 i maksymalnym rozmiarze arkusza 585 mm x 750 mm.

Istotną kwestią dla Realisaprint.com była również możliwość połączenia Pro Z75 z narzędziami do automatyzacji przepływu pracy, co pomogło zoptymalizować wydajność produkcji. W rezultacie pliki dołączane do zamówienia składanego w sklepie internetowym są automatycznie przekierowywane do odpowiedniego urządzenia produkcyjnego w oparciu o rozmiar, objętość i preferowane nośniki.

Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą bliską współpracę z Ricoh. Podczas całego procesu decyzyjnego byliśmy w pełni wspierani przez ekspertów z Europy, Japonii i USA. Nowa maszyna umożliwi nam dalsze otwieranie się na nowe sektory rynku, takie jak komercyjne zastosowania druku, a także pomoże zmaksymalizować nasze moce produkcyjne – powiedział Rafael Mari, współzałożyciel Realisaprint.com.

Największą przewagę konkurencyjną budują firmy innowacyjne. Realisaprint.com jest jedną z takich firm. Inwestycja w RICOH Pro Z75 to najnowszy krok w udanym przejściu na usprawniony model operacyjny, który zapewnia spójne, szybkie dostarczanie wysokiej jakości aplikacji. Dzięki doskonałemu poziomowi jakości druku, wydajności i automatyzacji Pro Z75, Realisaprint.com może utrzymać koszty produkcji na możliwie najniższym poziomie i zwiększyć marże. Cieszymy się, że możemy poinformować o tym pionierskim zamówieniu tak szybko po ogłoszeniu oficjalnej premiery. Przygotowujemy się na kolejne pozytywne wiadomości w najbliższym czasie – powiedział Sander Sondaal, Director, Commercial Print Sales, Ricoh Graphic Communications.

Źródło: Ricoh

www.ricoh.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

drupa 2024: Konica Minolta świętuje ponad 200 sprzedanych maszyn
Olbrzymie zainteresowanie branży, silne partnerstwa biznesowe z klientami oraz prestiżowa nagroda – to wszystko przyczyniło się do sukcesu lidera transformacji cyfrowej Konica Minolta na targach drupa 2024.
Koenig & Bauer/Royalpack - wywiad
Drukarnia Royalpack ze Słonego k. Zielonej Góry od wielu lat specjalizuje się w produkcji opakowań z tektury falistej, wytwarza też sam surowiec. W ubiegłym roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe i liczne zapytania – także ze strony obecnych klientów – zainicjowała nowy, strategiczny ruch w swojej działalności: uruchomienie produkcji opakowań jednostkowych z tektury...
Prima Tapes & Labels z maszyną fleksograficzną Mark Andy Evolution
Brytyjska drukarnia Prima, zainstalowała niedawno nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5 o szerokości wstęgi 340 mm. Firma specjalizuje się w drukowaniu i przetwarzaniu etykiet, a ww. maszyna została zainstalowana w jej zakładzie w Oprington k. Londynu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących w technice flekso UV, zwiększyła znacząco jej potencjał...
Dwie nagrody EDP Award 2024 dla rozwiązań Agfa
Rozwiązania inkjetowe firmy Agfa po raz kolejny znalazły uznanie w oczach jurorów prestiżowego konkursu EDP Awards. W jego tegorocznej edycji zostały nagrodzone m.in. dwie nowe maszyny, wprowadzone niedawno do oferty tego producenta. Anapurna Ciervo H3200 zdobyła nagrodę w kategorii rozwiązań płaskich/hybrydowych o prędkości do 150 m2/h. Z kolei maszyna SpeedSet Orca 1060...
Marimekko i Stora Enso stworzą odnawialne opakowania prezentowe
Marimekko to fińska firma produkująca według własnego wzornictwa odzież i artykuły gospodarstwa domowego. W ostatnim czasie jej przedstawiciele zwrócili się do Stora Enso z propozycją współpracy przy tworzeniu nowych, skalowalnych i odzyskiwanych opakowań dedykowanych różnym produktom z jej oferty. Powstałe w efekcie innowacyjne i stylowe opakowania pudełkowe,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764