logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Integracja systemu lakierującego UV LED z arkuszowym drukiem atramentowym – efekt współpracy Canon i Plockmatic

  PR 18.01.2022, przeczytano 282 razy
ilustracjastrzałka
Canon varioPRINT iX pracujący w linii z Plockmatic DigiCoater Pro 400 HD LED

Ścisła współpraca Canon oraz firmy Plockmatic, globalnego dostawcy rozwiązań do finishingu, zaowocowała pełną integracją cyfrowej drukarki atramentowej Canon varioPRINT iX-series z Plockmatic DigiCoater Pro 400 – systemem UV LED do powlekania wydruków. Dzięki jakości druku zbliżonej do offsetu, wysokiej produktywności i wyjątkowej elastyczności, seria varioPRINT iX okazała się popularną inwestycją wśród drukarni komercyjnych i internetowych, a jej integracja z DigiCoater Pro 400 HD LED dodatkowo poszerza i tak już szeroką gamę tworzonych aplikacji. Połączenie tych dwóch technologii oznacza, że klienci pracujący na varioPRINT iX-series w regionie EMEA mogą teraz nie tylko produkować wysokiej jakości aplikacje z powłoką UV, ale będą wykonywać te działania bez spowalniania prędkości produkcji oraz bez dodatkowej ingerencji operatora, w ramach jednego procesu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/integracja-systemu-lakierujacego-uv-led-z-arkuszowym-drukiem-atramentowym-%E2%80%93-efekt-wspolpracy-canon--i-plockmatic,394437,artykul.html

Drukarnie komercyjne posiadające już maszyny varioPRINT iX, a które chcą produkować wizytówki, pocztówki, artykuły foto, okładki książek i czasopism oraz inne aplikacje, w których powlekanie stanowi dodatkową wartość dla klienta, mogą teraz zmaksymalizować swoją produktywność, podłączając do varioPRINT system DigiCoater Pro 400 HD LED. Integracja eliminuje zarówno potrzebę interwencji operatora, jak i ryzyko powstania wąskiego gardła produkcyjnego między procesami. Dodatkowo, ta funkcjonalność umożliwia drukarniom komercyjnym dostarczanie aplikacji o błyszczącym – zwracającym uwagę odbiorcy – wyglądzie i dotyku oraz sprostanie najkrótszym czasom realizacji. Istotny jest także fakt, że użycie lakieru zalewowego sprawia, że powłoka zabezpiecza drukowane materiały przed zużyciem, wodą, brudem i żywnością.

Dzięki zastosowaniu małej warstwy lakieru UV, wahającej się między 2 a 4 gramy na m2 lakierowanej powierzchni, uszlachetnianie druku jest znacznie bardziej opłacalne w porównaniu z tradycyjnymi technologiami, które wykorzystują 15 – 30g/m2 w procesach lakierowania. Ponieważ obie maszyny pracują w tym samym tempie, materiał może być drukowany, a następnie powlekany przez Digicoater bez uszczerbku dla wydajności varioPRINT iX-series. A ponieważ gotowe, powlekane wydruki są dostarczane w temperaturze pokojowej, arkusze są natychmiast gotowe do dalszego wykańczania, bez obaw, że będą się odkształcać.

Dzięki połączeniu obu maszyn za pomocą otwartego interfejsu SFD, dwukierunkowa komunikacja między serią varioPRINT iX i Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED zapewnia wysoce wydajny, kompleksowy przepływ pracy. Obydwie maszyny komunikują się za sobą zapewniając bezobsługową kontrolę nad produkcją. W przypadku błędu kontroler Canon PRISMAsync może sam ponowić proces druku gwarantując poprawność produktu.

Hayco Van Gaal, wiceprezes ds. sprzedaży i serwisu, Commercial Printing EMEA, Canon Europe, komentuje:

- Po raz kolejny firma Canon umożliwiła swoim klientom osiągnięcie wyższych wskaźników produktywności i krótszych czasów realizacji dzięki automatyzacji wynikającej z integracji systemów w linii. Wysokiej jakości wydruki z varioPRINT w połączeniu z możliwościami uszlachetniania Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED to zwycięska kombinacja dla każdej komercyjnej drukarni, która chce wykorzystać rosnące zapotrzebowanie rynku na aplikacje druku o najwyższej jakości. Znaleźliśmy sposób dla naszych klientów, aby przyspieszyć i zautomatyzować proces lakierowania, maksymalizując wartość produkowanego wydruku, jednocześnie minimalizując koszt jego wytworzenia.

Mówiąc o partnerstwie z firmą Canon, wiceprezes działu wsparcia technicznego grupy Plockmatic Group, Johan Mikaelsson, powiedział:

- Innowacyjna technologia Digicoater Pro 400 HD LED umożliwia drukarniom komercyjnym dodanie wartości do tworzonych przez nie aplikacji i zmniejszenia kosztu ich wykonania. Postrzegamy integrację Digicoater Pro 400 HD LED z serią Canon varioPRINT iX jako idealne połączenie, które będzie napędzać rozwój biznesu drukarni i satysfakcję ich klientów.

ilustracjastrzałka

Integracja procesów druku i lakierowania w jednym procesie, bez spowalniania druku

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Human Ark na 15. rocznicę powstania przechodzi rebranding i poszerza działalność
Warszawskie studio produkcyjne Human Ark właśnie obchodzi swoje 15-lecie. Human – bo taką nazwę nosi od dziś firma – zmienia swoją identyfikację wizualną, ale także strategię biznesową. W centrum działań studio stawia człowieka, a także rozwija zainicjowaną już współpracę z nowym rodzajem klientów. Dziś Human oprócz branży reklamowej i...
Newline Interactive: cztery nowe monitory interaktywne na ISE2022
Targi Integrated Systems Europe – ISE 2022, które odbyły się w maju, okazały się wielkim świętem branży AV. Zgromadziły 844 wystawców z 43 krajów. Odwiedziło je ponad 50 000 zwiedzających. Newline Interactive, dostawca wysokiej klasy monitorów interaktywnych i producent, który pod względem liczby sprzedanych monitorów zajmuje 2....
Lavazza na francuskich kortach w loterii od Nav agency
Lavazza, znana na całym świecie włoska marka kawy, wystartowała z ogólnopolską loterią, która koncentruje swoją komunikację wokół turnieju tenisowego Roland-Garros. Główną nagrodą jest wycieczka do Paryża.
Awans w zespole Client Service w Os3
Natalia Maćkowska awansowała na stanowisko Senior Account Manager w dziale Client Service w agencji oS3.  
Z dniem 20 maja 2022 r. agencja marketingu gamingowego Next Level będzie funkcjonowała jako niezależna spółka, bez powiązań z grupą, w skład której wchodzą agencje endorfina events i WebTalk.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764