logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Interprint na Łódź Design Festival

  PR 09.06.2023, przeczytano 467 razy
ilustracjastrzałka

Wejście na rynek pracy generacji Z, coraz bardziej zaawansowana sztuczna inteligencja, wyzwania, które stawiają przed nami alarmujące raporty ekologów… Wszystko to sprawia, że coraz częściej myślami wybiegamy w przyszłość… To właśnie ona i jej postrzeganie były tematem przewodnim minionej edycji Łódź Design Festival. Czy zamiast przepowiadać przyszłość, możemy ją wspólnie zaprojektować? Jak nasze wizje tego, co nas czeka, wpływają na teraźniejszość? Te pytania stanowiły punkt wyjścia festiwalowych dyskusji i prelekcji. Hasło ŁDF 2023 - Future Perfect! wpisuje się również w filozofię firmy Interprint.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/interprint-na-lodz-design-festival,400335,artykul.html

Śmiałe wizje i eksperymenty: make me!

Łódź Design Festival rozpoczęła uroczysta gala, której towarzyszyło podsumowanie konkursu make me!, wspierającego młodych projektantów, którzy mają okazję pokazać swoje innowacyjne wizje. Prace zaprezentowane w tym roku poruszały wrażliwością na wyzwania, jakie stawia przed nami współczesna rzeczywistość. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Staza SYGNIS, zaprojektowana przez Macieja Głowackiego i Olgę Kozłowską (Dział Wzorniczy SYGNIS S.A., Polska). To opaska, która całkowicie odcina dopływ krwi do zranionej kończyny, znacząco zmniejszając ryzyko śmierci na polu walki. Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby ukraińskich żołnierzy.

Nagroda specjalna, ufundowana przez Interprint przyznana została za projekt Fragment.Vasen (autorzy: Barbara Koniecka i Maximilian Stahl). Ręcznie wykonane wazony z drewna pochodzące z odpadów postprodukcyjnych, pokryte naturalnymi olejami oraz wodoodporne dzięki wewnętrznej warstwie wosku pszczelego to przyjazna dla środowiska, unikatowa propozycja będąca alternatywą dla produktów z sieciówek. Wyróżnienie w imieniu firmy wręczył Maurizio Burrato, (Dyrektor Zarządzający Interprint Italia i Ambasador marki Interprint), który był również członkiem jury konkursowego.

Storytelling i jego wpływ na rzeczywistość

Istotną częścią festiwalu był Blok Innowacji - cykl prelekcji poświęconych projektowaniu przyszłości, który otworzył Maurizio Burrato, dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat roli, jaką w kształtowaniu rzeczywistości odgrywa storytelling oraz jak wpłynie na komunikację w przyszłości. Według eksperta, w dobie szybkiego dostępu do informacji, które nie zawsze są prawdziwe (jako przykład podał fake newsy na temat koronawirusa), największe znaczenie mają komunikaty, które są nośnikami wartości. To właśnie one będą przyszłością autentycznej i budującej zaufanie komunikacji.

Łódź Design Festival po raz kolejny przyniósł wiele ważnych przemyśleń, inspiracji i doświadczeń. Pozwolił też z optymizmem spojrzeć w przyszłość, dzięki twórczemu podejściu i wrażliwości projektantów na wyzwania współczesnego świata.

Źródło: Interprint

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Badanie rynku upominków reklamowych PIAP – zmiany, trendy, narzędzia marketingowe
Polska Izba Artykułów Promocyjnych PIAP zaprasza przedstawicieli branży marketingowej do wzięcia udziału w dwóch badaniach, które rzucą światło na branżę artykułów promocyjnych jako skutecznego narzędzia marketingowego oraz omówią jej perspektywy w obliczu zmian w gospodarce – edycja 2023.
Roland DG Versastudio BN2: nowe plotery dla małych firm
Roland DG, producent wielkoformatowych ploterów atramentowych i drukująco-tnących, ogłosił wprowadzenie do swojej oferty atramentowych ploterów drukująco-tnących VersaSTUDIO BN2-20 i BN2-20A. Wraz z tą premierą firma Roland DG zamierza zdemokratyzować profesjonalną produkcję grafiki, zapewniając biurom domowym i małym firmom dostęp do najnowocześniejszej technologii druku, na...
Marka Krispol podjęła współpracę z Aluprof w kampanii pod hasłem Cichy luksus
Mniej znaczy więcej – taką zasadą kierował się Ludwig Mies van der Rohe, prekursor minimalizmu w architekturze. Definicja luksusu zmienia się tak, jak ewoluuje świat wokół nas. Kiedyś luksus był synonimem przepychu i zamożności. Dziś wyróżnikiem dobrego gustu w architekturze jest zrównoważone budownictwo, najwyższa jakość zastosowanych materiałów oraz indywidualnie...
Barceló Warsaw Powiśle pokazuje wnętrza z historycznymi artefaktami
Hotel Barceló Warsaw Powiśle zaprezentował się w pełnej odsłonie. 151 pokoi, jeden z najpiękniejszych widoków na wschodnią panoramę Warszawy prosto z zewnętrznego basenu na dachu, a przede wszystkim – unikalne wnętrza, w których poszczególne elementy nawiązują do kompleksu Elektrowni Powiśle, którego hotel jest częścią. Oświetlenie...
Ogromny świetlny kalejdoskop na rynku Manufaktury – Light Move Festiwal
Tradycyjnie Manufaktura włącza się w trasę Light Move Festiwalu. Tym razem, na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie monumentalna instalacja świetlno-muzyczna, która rozświetli zabytkowe, ceglane budynki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764