logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ISE 2020: Canon zaprezentuje system rozwiązań obrazowania 8 i 4K

  PR 28.01.2020, przeczytano 377 razy
ilustracjastrzałka

Podczas nadchodzących targów ISE 2020 – największych światowych targów dla integratorów AV, Canon zaprezentuje najnowsze profesjonalne rozwiązania obrazowania dla klientów biznesowych. Odwiedzający będą mieli szansę zobaczyć cały ekosystem zaawansowanych rozwiązań Canon, w tym m.in. rozwiązania projekcyjne HDR, 4K i 8K, jak również najnowszy line-up aparatów, kamer i obiektywów producenta. Na stoisku dostępne będą również rozwiązania do monitoringu i analityki danych wizyjnych: kamery sieciowe Canon i oprogramowanie analityczne, a także specjalne, zrobotyzowane ramię, zaprojektowane przez firmę Denso. Ten segment rozwiązań ma za zadanie zademonstrować możliwości zautomatyzowanej analizy wizualnej i wsparcie najbardziej wymagających zadań z obszaru obrazowania dla branży przemysłowej i security.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ise-2020%3A-canon-zaprezentuje-system-rozwiazan-obrazowania-8-i-4k,385485,artykul.html

Matthew Koshy, European Product Marketing Specialist, Canon Europe, komentuje: - Na fali sukcesu ubiegłorocznych targów ISE 2019 i rozwoju całego ekosystemu rozwiązań dla integratorów – od urządzeń wejściowych po wyjściowe – w tym roku także chcemy podkreślić nasze silne zaangażowanie w dostarczanie klientom biznesowym kompletnych rozwiązań obrazowania najwyższej jakości. Prezentowane podczas targów projektory laserowe Canon o wysokiej jasności i rozdzielczości obrazu mają na celu pokazanie integratorom, jak szerokie możliwości zastosowań mają one w środowiskach instalacyjnych ich klientów – głównie dzięki łatwości instalacji i minimalnym wymaganiom obsługi serwisowo-konserwacyjnej.

4K

W jednej z dedykowanych stref prezentowane będą – wyposażone w najwyższej klasy elementy optyczne – rozwiązania obrazowania, których zadaniem jest usprawnienie pracy integratorów. Profesjonalne kamery wideo, monitory referencyjne i projektory o najwyższej rozdzielczości pozwolą odwiedzającym zanurzyć się w symulacji produkcji 4K na żywo. W tej części stoiska za rejestrację obrazu odpowiadać będą kamery profesjonalne z serii Cinema, XF i XA – wszystkie obsługujące obraz 4K. Będzie zatem można zobaczyć m.in. kamerę reporterską XF705, filmowy model EOS C200 czy kompaktową kamerę XA55, a także najnowszy projektor z serii urządzeń 4K.

Obecny na stoisku będzie także projektor XEED 4K6021Z z obiektywem RS-SL07RST 4K, który wykorzystuje tę samą technologię optyczną, co najnowsze obiektywy Canon EF i RF. To połączenie technologii projekcyjnych z nowatorskimi rozwiązaniami optycznymi, tworzy realistyczne obrazy o najwyższej jakości i rozdzielczości dając pewność, że integratorzy systemów mogą w pełni wykorzystać technologię 4K w praktycznych zastosowaniach instalacyjnych.

Moc HDR

Wyjątkowe możliwości obrazu w technologii HDR zostaną zaprezentowane w postaci treści zarejestrowanych przez kamery Canon i wyświetlanych na projektorach 4K. Dzięki współpracy z firmą dnp Supernova, Canon zademonstruje potencjał żywych kolorów na obrazie 4K HDR podczas projekcji na specjalnym ekranie redukującym światło otoczenia. Ekrany dnp Supernova charakteryzują się bardzo wysokim kontrastem, nawet w warunkach wysokiej jasności otoczenia. W połączeniu z projektorami instalacyjnymi Canon LCOS, dostarczają żywe, nasycone kolory i wyraźne detale na całej szerokości obrazu – cechy wymagane m.in. przez branżę kreatywną. Dzięki elastyczności, jasności oraz przy minimalnych wymogach konserwacyjnych, rozwiązania te sprawdzą się także idealnie w zastosowaniach galeryjnych czy muzealnych – tam, gdzie opowiadane obrazem historie przyciągają szeroką publiczność.

8K

Widząc rosnące zainteresowanie i popyt na dostarczanie obrazu w technologii 8K, urządzenia wyjściowe stają się kluczowe dla odbiorcy. Dlatego podczas targów ISE 2020, Canon – we współpracy z partnerami dostarczającymi oprogramowanie serwerowe AV Stumpfl. Serwer AV Stumpfl Pixera Two – zaprezentuje m.in. najnowszy wielofunkcyjny, przenośny obiektyw nadawczy 8K 7x10,7B KAS ​​S oraz pierwszy teleobiektyw 851 SP51x15.5B.

ilustracjastrzałka

Rozwijana od dekady technologia obiektywów 8K Canon będzie po raz pierwszy wykorzystana podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, dzięki czemu widzowie będą mogli być jeszcze bliżej sportowych emocji – wszystko dzięki wyjątkowej jakości obrazu. Pierwsze transmisje obrazu 8K na żywo Canon testował już podczas meczu rugby w Japonii. Mecz był rejestrowany kamerą i obiektywem Canon 8K i przesłany do monitora referencyjnego 8K HDR oraz systemu projektorów składających się z czterech urządzeń 4K HDR. Podobna demonstracja zostanie odtworzona podczas ISE 2020 na stoisku Canon.

Targi ISE 2020 odbywają się w dniach 11-14 lutego 2020 w Amsterdamie. Stoisko Canon znajduje się w Hali 1, stanowisko F-50.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Relacja PIAP z Remadays 2020
XVI-sta edycji targów RemaDays 2020 już za nami. Jedne z największych targów branży reklamowej odbyły się w dniach 12-14 lutego br. w Centrum Wystawienniczym PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie.
Provident z rodzinną reklamą „Pożyczki wynajmowanej”
Provident Polska wraca z kolejną odsłoną kampanii w rytm przeboju „Mam plan” i promuje „Pożyczkę wynajmowaną”. Każde pożyczone 1000 zł kosztuje 50 zł miesięcznie.
Miniczekolady z Wawelu wsparte kampanią
Marka Wawel do swojego portfolio wprowadza nową kategorię słodkości. Na rynku pojawią się MINIczekolady w kieszonkowych opakowaniach idealnych do delektowania się. Atrakcyjny design podkreśla ich najwyższą jakość oraz eksponuje najważniejsze cechy produktu, czyli wyjątkowe połączenie czekolady i wyśmienitego nadzienia, nawiązując do postrzegania tej kategorii przez...
Hand Made: spot dla D-Vitum z Magdaleną Różczką
W lutym ruszyła kampania reklamowa marki D-Vitum (Oleofarm), której  ambasadorką została Magdalena Różczka — znana aktorka, od lat wspierająca działania na rzecz Interwencyjnych Ośrodków Preadopcyjnych. Hand Made odpowiada za koncept kreatywny i realizację spotu reklamowego.
Agencja Bluerank wzmacnia Marketing i PR
Bluerank, wiodąca agencja marketingu internetowego, wzmacnia siły w obszarze Marketingu i PR. Do zespołu dołączyły Marta Markowska, która została Marketing Managerem oraz Joanna Blewąska, która rozpoczęła pracę na stanowisku PR Specialist.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764