logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ISE 2020: Canon zaprezentuje system rozwiązań obrazowania 8 i 4K

  PR 28.01.2020, przeczytano 535 razy
ilustracjastrzałka

Podczas nadchodzących targów ISE 2020 – największych światowych targów dla integratorów AV, Canon zaprezentuje najnowsze profesjonalne rozwiązania obrazowania dla klientów biznesowych. Odwiedzający będą mieli szansę zobaczyć cały ekosystem zaawansowanych rozwiązań Canon, w tym m.in. rozwiązania projekcyjne HDR, 4K i 8K, jak również najnowszy line-up aparatów, kamer i obiektywów producenta. Na stoisku dostępne będą również rozwiązania do monitoringu i analityki danych wizyjnych: kamery sieciowe Canon i oprogramowanie analityczne, a także specjalne, zrobotyzowane ramię, zaprojektowane przez firmę Denso. Ten segment rozwiązań ma za zadanie zademonstrować możliwości zautomatyzowanej analizy wizualnej i wsparcie najbardziej wymagających zadań z obszaru obrazowania dla branży przemysłowej i security.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ise-2020%3A-canon-zaprezentuje-system-rozwiazan-obrazowania-8-i-4k,385485,artykul.html

Matthew Koshy, European Product Marketing Specialist, Canon Europe, komentuje: - Na fali sukcesu ubiegłorocznych targów ISE 2019 i rozwoju całego ekosystemu rozwiązań dla integratorów – od urządzeń wejściowych po wyjściowe – w tym roku także chcemy podkreślić nasze silne zaangażowanie w dostarczanie klientom biznesowym kompletnych rozwiązań obrazowania najwyższej jakości. Prezentowane podczas targów projektory laserowe Canon o wysokiej jasności i rozdzielczości obrazu mają na celu pokazanie integratorom, jak szerokie możliwości zastosowań mają one w środowiskach instalacyjnych ich klientów – głównie dzięki łatwości instalacji i minimalnym wymaganiom obsługi serwisowo-konserwacyjnej.

4K

W jednej z dedykowanych stref prezentowane będą – wyposażone w najwyższej klasy elementy optyczne – rozwiązania obrazowania, których zadaniem jest usprawnienie pracy integratorów. Profesjonalne kamery wideo, monitory referencyjne i projektory o najwyższej rozdzielczości pozwolą odwiedzającym zanurzyć się w symulacji produkcji 4K na żywo. W tej części stoiska za rejestrację obrazu odpowiadać będą kamery profesjonalne z serii Cinema, XF i XA – wszystkie obsługujące obraz 4K. Będzie zatem można zobaczyć m.in. kamerę reporterską XF705, filmowy model EOS C200 czy kompaktową kamerę XA55, a także najnowszy projektor z serii urządzeń 4K.

Obecny na stoisku będzie także projektor XEED 4K6021Z z obiektywem RS-SL07RST 4K, który wykorzystuje tę samą technologię optyczną, co najnowsze obiektywy Canon EF i RF. To połączenie technologii projekcyjnych z nowatorskimi rozwiązaniami optycznymi, tworzy realistyczne obrazy o najwyższej jakości i rozdzielczości dając pewność, że integratorzy systemów mogą w pełni wykorzystać technologię 4K w praktycznych zastosowaniach instalacyjnych.

Moc HDR

Wyjątkowe możliwości obrazu w technologii HDR zostaną zaprezentowane w postaci treści zarejestrowanych przez kamery Canon i wyświetlanych na projektorach 4K. Dzięki współpracy z firmą dnp Supernova, Canon zademonstruje potencjał żywych kolorów na obrazie 4K HDR podczas projekcji na specjalnym ekranie redukującym światło otoczenia. Ekrany dnp Supernova charakteryzują się bardzo wysokim kontrastem, nawet w warunkach wysokiej jasności otoczenia. W połączeniu z projektorami instalacyjnymi Canon LCOS, dostarczają żywe, nasycone kolory i wyraźne detale na całej szerokości obrazu – cechy wymagane m.in. przez branżę kreatywną. Dzięki elastyczności, jasności oraz przy minimalnych wymogach konserwacyjnych, rozwiązania te sprawdzą się także idealnie w zastosowaniach galeryjnych czy muzealnych – tam, gdzie opowiadane obrazem historie przyciągają szeroką publiczność.

8K

Widząc rosnące zainteresowanie i popyt na dostarczanie obrazu w technologii 8K, urządzenia wyjściowe stają się kluczowe dla odbiorcy. Dlatego podczas targów ISE 2020, Canon – we współpracy z partnerami dostarczającymi oprogramowanie serwerowe AV Stumpfl. Serwer AV Stumpfl Pixera Two – zaprezentuje m.in. najnowszy wielofunkcyjny, przenośny obiektyw nadawczy 8K 7x10,7B KAS ​​S oraz pierwszy teleobiektyw 851 SP51x15.5B.

ilustracjastrzałka

Rozwijana od dekady technologia obiektywów 8K Canon będzie po raz pierwszy wykorzystana podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, dzięki czemu widzowie będą mogli być jeszcze bliżej sportowych emocji – wszystko dzięki wyjątkowej jakości obrazu. Pierwsze transmisje obrazu 8K na żywo Canon testował już podczas meczu rugby w Japonii. Mecz był rejestrowany kamerą i obiektywem Canon 8K i przesłany do monitora referencyjnego 8K HDR oraz systemu projektorów składających się z czterech urządzeń 4K HDR. Podobna demonstracja zostanie odtworzona podczas ISE 2020 na stoisku Canon.

Targi ISE 2020 odbywają się w dniach 11-14 lutego 2020 w Amsterdamie. Stoisko Canon znajduje się w Hali 1, stanowisko F-50.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Już 4.06. Webinarium nt. ploterów Mimaki
Marka Mimaki jest znana na całym świecie. Również w Polsce cieszy się bardzo dobra opinią Klientów.
Walk Creative oraz Szut Szut Studio z produkcją dla Vision Express
Agencja WALK Creative oraz SZUT SZUT STUDIO zrealizowały wspólnie kolejną kampanię reklamową dla marki Vision Express, lidera branży optycznej w Polsce. Najnowsza odsłona promuje serię okularów przeciwsłonecznych i zaskakuje zarówno koncepcją, jak i samą formą przekazu. WALK Creative opracowało strategię oraz koncept kreatywny kampanii. SZUT SZUT STUDIO odpowiada natomiast za...
Yuyu Pharma podpisuje umowę na kampanię reklamową na boisku do baseballu
Yuyu Pharma, koreańska firma farmaceutyczna podpisała umowę reklamową z gazetą Korea Economic Daily, która posiada prawa do reklam na stadionie Jamsil Baseball Stadium w Seulu. W ramach nowej kampanii reklamowej logo firmy Yuyu Pharma zostanie namalowane wzdłuż linii pierwszej bazy na stadionie, co zapewni jego widoczność podczas transmitowanych w telewizji meczów.
Zmiana w zespole komunikacji marki Volkswagen Samochody Dostawcze
Z dniem 1 czerwca br. w zespole komunikacji marki Volkswagen Samochody Dostawcze następuje zmiana. W ramach zastępstwa, obowiązki kierownika komunikacji marketingowej i PR sprawować będzie Mikołaj Matuszewski. Czasowa nieobecność Magdy Piekarczyk związana jest ze zmianami w życiu prywatnym.
Sony powiększa ofertę rozwiązań dla wideoblogerów o aparat ZV-1 i kamerę 4K Handycam FDR-AX43
Aparat ZV-1 reprezentuje nowo powstałą kategorię urządzeń przeznaczonych specjalnie dla twórców filmów, a kamera AX43 to nowy, miniaturowy model 4K Handycam z zaawansowanymi technologiami stabilizacji obrazu
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764