logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

IWP: Konkurs Young Design 2019 rozstrzygnięty

   03.07.2019, przeczytano 857 razy
ilustracjastrzałka
Tadeusz Ciechanowski, laureat stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2019 fot. Wiktoria Tobiasz dla IWP

Konkurs kierowany jest do młodych projektantów o największym potencjale do współpracy z przemysłem, organizuje go od dwunastu lat Instytut Wzornictwa Przemysłowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/iwp%3A-konkurs-young-design-2019-rozstrzygniety,383107,artykul.html

Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2019 wywalczył Tadeusz Ciechanowski, absolwent Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. 13 czerwca 2019 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała laureata spośród finalistów, którzy na żywo prezentowali siebie i swoje portfolio.

Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. 
Laureat, Tadeusz Ciechanowski otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego.

Tadeusz Ciechanowski jest absolwentem Wzornictwa na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

W finale konkursu Tadeusz Ciechanowski zaprezentował ROTLOCK, zapięcie z wmontowaną blokadą do roweru, które jest przeznaczone do ogólnodostępnego użytku przez rowerzystów w mieście. Zapięcie może być montowane na ścianach budynków lub być rozbudowane o wariant wolnostojącego słupka. Jury doceniło projekt jako odpowiedź na wymogi współczesnej mobilności, która kwestionuje samochody i nieekologiczny transport publiczny, wprowadzając w ich miejsce indywidualny transport rowerowy i nowy styl życia oparty o ideologię zrównoważonego rozwoju. Jury wskazało na potencjał biznesowy rozwiązania i możliwość wdrożenia go jako produkt rynkowy. "Rotlock" to doskonale zaprojektowane zapięcie rowerowe do przestrzeni miejskich ułatwiające bezpieczne i łatwe pozostawienie roweru na krótki czas przed szkołą, sklepem, urzędem. Łatwe w montażu, estetyczne i bezproblemowe w użytkowaniu.

ROTLOCK, proj. Tadeusz Ciechanowski

Finaliści Young Design 2019 i ich projekty

1. Kamil Podolak (kod:452113), absolwent Akademii im. E. Gepperta we Wrocławiu.
Projekt: UTARIC, autonomiczny samochód dostawczy.

ilustracjastrzałka

2. Joanna Trela (kod:604122), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Projekt: OWADOM – ceramiczne domy dla owadów zapylających.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

3. Paulina Kwiatkowska (kod: 233455), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Projekt: 'Tytan, krzem, powietrze' kolekcja obiektów poprawiających jakość powietrza w przestrzeni domu.

ilustracjastrzałka

4. Agata Starmach (kod: 930405), absolwentka School of Form (Uniwersytetu SWPS).
Projekt: lampa CLOSE-UP z wbudowanymi soczewkami do regulacji strumienia światła, które tworzą efekty zmieniające charakter wnętrza.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

6. Jarosław Markowicz (kod: 911119), absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.
Projekt: FITURE, komplet urządzeń do odpoczynku oraz do wykonywania ćwiczeń gimnastycznych.

ilustracjastrzałka

7. Klaudia Gołaszczyk (kod: 199111), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Projekt: RELIGA HEART, sterownik pompy wspomagania serca.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

8. Aleksandra Krystosiak (kod: 200119), studentka studiów II stopnia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Projekt: Puff - kolekcja mobilnych, dwuelementowych, dających możliwość tworzenia konfiguracji siedzisk.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

9. Sabina Knapczyk-Marek (kod: 527527), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Projekt: obudowa urządzenia pomiarowego MINI 3D.
 

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Źródło: Instytut Wzornictwa Przemysłowego

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wystartował Konkurs Korony Reklamy 2020
Konkurs Korony Reklamy to konkurs wyróżniający najlepsze firmy z branży reklamowej. Organizowany jest podczas targów RemaDays pod patronatem programu Solidni w Biznesie. To ogromna szansa dla firmy na pokazanie się nowym klientom z 11 sektorów targowych RemaDays.
„Mali ratownicy” z Grand Prix na Eventiada IPRA Golden Awards
„Mali Ratownicy”- projekt prowadzony od 3 lat w nadmorskich miejscowościach przez Volkswagena, który uczy dzieci prawidłowego udzielania pierwszej pomocy zdobył Grand Prix w Eventiada IPRA Golden Awards. Ponadto został wyróżniony w kategorii Best Corporate Social Responsibility Campaign. Za realizację projektu były odpowiedzialne agencje EL Padre (event) oraz...
Wedlowskie produkty odniosły sukces w tegorocznych konkursach rynku spożywczego. Konsumenci docenili redesign opakowań kultowych pianek Ptasie Mleczko, a redakcje FMCG nagrodziły linię czekolad gorzkich Premium od E.Wedel. Wyroby marki nagrodzone zostały w plebiscytach: Złota Innowacja FMCG 2019 oraz Certyfikat Dobry Produkt.
Effie: Nestlé Polska wśród najbardziej efektywnych firm 20-lecia
Ten rok był szczególny dla konkursu nagród Effie, ponieważ w Polsce zorganizowano go po raz 20-sty. Z tej okazji przedstawiono 20 Najbardziej Efektywnych Firm, które w ciągu ostatniego 20-lecia wyróżniły się najskuteczniejszą komunikacją marketingową. W tym gronie znalazło się Nestlé Polska. Jednocześnie w konkursie Effie 2019 firma otrzymała dwie nagrody: srebrne Effie w...
Wraz z dojrzewaniem rynku handlu detalicznego w Polsce rosną także oczekiwania konsumentów, którzy stają się coraz bardziej wymagający i nastawieni na oryginalne doświadczenia. Dynamiczny rozwój centrów handlowych i rozszerzanie ich kompetencji poza obszary stricte zakupowe wymagają kreatywności w konkurencji o uwagę klienta. Odpowiedzią firm może być...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764