logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

IWP: Konkurs Young Design 2019 rozstrzygnięty

   03.07.2019, przeczytano 742 razy
ilustracjastrzałka
Tadeusz Ciechanowski, laureat stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2019 fot. Wiktoria Tobiasz dla IWP

Konkurs kierowany jest do młodych projektantów o największym potencjale do współpracy z przemysłem, organizuje go od dwunastu lat Instytut Wzornictwa Przemysłowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/iwp%3A-konkurs-young-design-2019-rozstrzygniety,383107,artykul.html

Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2019 wywalczył Tadeusz Ciechanowski, absolwent Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. 13 czerwca 2019 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała laureata spośród finalistów, którzy na żywo prezentowali siebie i swoje portfolio.

Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. 
Laureat, Tadeusz Ciechanowski otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego.

Tadeusz Ciechanowski jest absolwentem Wzornictwa na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

W finale konkursu Tadeusz Ciechanowski zaprezentował ROTLOCK, zapięcie z wmontowaną blokadą do roweru, które jest przeznaczone do ogólnodostępnego użytku przez rowerzystów w mieście. Zapięcie może być montowane na ścianach budynków lub być rozbudowane o wariant wolnostojącego słupka. Jury doceniło projekt jako odpowiedź na wymogi współczesnej mobilności, która kwestionuje samochody i nieekologiczny transport publiczny, wprowadzając w ich miejsce indywidualny transport rowerowy i nowy styl życia oparty o ideologię zrównoważonego rozwoju. Jury wskazało na potencjał biznesowy rozwiązania i możliwość wdrożenia go jako produkt rynkowy. "Rotlock" to doskonale zaprojektowane zapięcie rowerowe do przestrzeni miejskich ułatwiające bezpieczne i łatwe pozostawienie roweru na krótki czas przed szkołą, sklepem, urzędem. Łatwe w montażu, estetyczne i bezproblemowe w użytkowaniu.

ROTLOCK, proj. Tadeusz Ciechanowski

Finaliści Young Design 2019 i ich projekty

1. Kamil Podolak (kod:452113), absolwent Akademii im. E. Gepperta we Wrocławiu.
Projekt: UTARIC, autonomiczny samochód dostawczy.

ilustracjastrzałka

2. Joanna Trela (kod:604122), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Projekt: OWADOM – ceramiczne domy dla owadów zapylających.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

3. Paulina Kwiatkowska (kod: 233455), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Projekt: 'Tytan, krzem, powietrze' kolekcja obiektów poprawiających jakość powietrza w przestrzeni domu.

ilustracjastrzałka

4. Agata Starmach (kod: 930405), absolwentka School of Form (Uniwersytetu SWPS).
Projekt: lampa CLOSE-UP z wbudowanymi soczewkami do regulacji strumienia światła, które tworzą efekty zmieniające charakter wnętrza.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

6. Jarosław Markowicz (kod: 911119), absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.
Projekt: FITURE, komplet urządzeń do odpoczynku oraz do wykonywania ćwiczeń gimnastycznych.

ilustracjastrzałka

7. Klaudia Gołaszczyk (kod: 199111), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Projekt: RELIGA HEART, sterownik pompy wspomagania serca.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

8. Aleksandra Krystosiak (kod: 200119), studentka studiów II stopnia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Projekt: Puff - kolekcja mobilnych, dwuelementowych, dających możliwość tworzenia konfiguracji siedzisk.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

9. Sabina Knapczyk-Marek (kod: 527527), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Projekt: obudowa urządzenia pomiarowego MINI 3D.
 

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Źródło: Instytut Wzornictwa Przemysłowego

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nominacje w Konkursie Biuletynów Firmowych 2019
Po gorącym i intensywnym lecie, podczas którego członkowie Jury Konkursu Biuletynów Firmowych  oceniali zgłoszone prace, przyszedł czas na ogłoszenie nominacji w 14 kategoriach konkursowych.
Bydgoszcz jest Polska - konkurs na okolicznościowe logo
Bydgoszcz jest Polska 1920 – to hasło przewodnie zbliżających się obchodów. Na konferencji prasowej w dniu 5 września ogłoszono konkursy na dofinansowanie projektów i wydarzeń, oficjalny logotyp oraz okolicznościowy mural. Wszystko po to, by w sposób szczególny upamiętnić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego miasta.
Konkurs na projekt bluzy i czapki inspirowanej historią Stoczni Gdańskiej
Stocznia Gdańska jest miejscem-symbolem narodzin społecznego ruchu „Solidarności”, który przyczynił się do zmian geopolitycznych i zainicjował proces zmian społecznych i ideologicznych nie tylko w Polsce i Europie środkowo-wschodniej, ale także na całym świecie, prowadząc do upadku komunizmu w Europie, zakończenia „zimnej wojny” i przezwyciężenia światowych...
Ogłoszenie wyników konkursu Benq 2019 Designvue Competition
Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie BenQ 2019 DesignVue Competition! Otrzymaliśmy ponad 300 zakwalifikowanych projektów, które zostały ocenione przez 8 sędziów z 4 krajów. Oto wyniki konkursu:
12. edycja festiwalu Art Moves startuje 6 września w Toruniu
Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves odbędzie się w Toruniu po raz dwunasty. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Nadciągająca katastrofa czy szansa by uratować siebie i świat?”. W ramach festiwalu, jak co roku, zobaczymy w przestrzeni miejskiej Torunia prace uzdolnionych debiutantów, jak i uznanych, międzynarodowych...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764