logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

IWP: Konkurs Young Design 2019 rozstrzygnięty

   03.07.2019, przeczytano 652 razy
ilustracjastrzałka
Tadeusz Ciechanowski, laureat stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2019 fot. Wiktoria Tobiasz dla IWP

Konkurs kierowany jest do młodych projektantów o największym potencjale do współpracy z przemysłem, organizuje go od dwunastu lat Instytut Wzornictwa Przemysłowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/iwp%3A-konkurs-young-design-2019-rozstrzygniety,383107,artykul.html

Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2019 wywalczył Tadeusz Ciechanowski, absolwent Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. 13 czerwca 2019 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała laureata spośród finalistów, którzy na żywo prezentowali siebie i swoje portfolio.

Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. 
Laureat, Tadeusz Ciechanowski otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego.

Tadeusz Ciechanowski jest absolwentem Wzornictwa na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

W finale konkursu Tadeusz Ciechanowski zaprezentował ROTLOCK, zapięcie z wmontowaną blokadą do roweru, które jest przeznaczone do ogólnodostępnego użytku przez rowerzystów w mieście. Zapięcie może być montowane na ścianach budynków lub być rozbudowane o wariant wolnostojącego słupka. Jury doceniło projekt jako odpowiedź na wymogi współczesnej mobilności, która kwestionuje samochody i nieekologiczny transport publiczny, wprowadzając w ich miejsce indywidualny transport rowerowy i nowy styl życia oparty o ideologię zrównoważonego rozwoju. Jury wskazało na potencjał biznesowy rozwiązania i możliwość wdrożenia go jako produkt rynkowy. "Rotlock" to doskonale zaprojektowane zapięcie rowerowe do przestrzeni miejskich ułatwiające bezpieczne i łatwe pozostawienie roweru na krótki czas przed szkołą, sklepem, urzędem. Łatwe w montażu, estetyczne i bezproblemowe w użytkowaniu.

ROTLOCK, proj. Tadeusz Ciechanowski

Finaliści Young Design 2019 i ich projekty

1. Kamil Podolak (kod:452113), absolwent Akademii im. E. Gepperta we Wrocławiu.
Projekt: UTARIC, autonomiczny samochód dostawczy.

ilustracjastrzałka

2. Joanna Trela (kod:604122), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Projekt: OWADOM – ceramiczne domy dla owadów zapylających.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

3. Paulina Kwiatkowska (kod: 233455), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Projekt: 'Tytan, krzem, powietrze' kolekcja obiektów poprawiających jakość powietrza w przestrzeni domu.

ilustracjastrzałka

4. Agata Starmach (kod: 930405), absolwentka School of Form (Uniwersytetu SWPS).
Projekt: lampa CLOSE-UP z wbudowanymi soczewkami do regulacji strumienia światła, które tworzą efekty zmieniające charakter wnętrza.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

6. Jarosław Markowicz (kod: 911119), absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.
Projekt: FITURE, komplet urządzeń do odpoczynku oraz do wykonywania ćwiczeń gimnastycznych.

ilustracjastrzałka

7. Klaudia Gołaszczyk (kod: 199111), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Projekt: RELIGA HEART, sterownik pompy wspomagania serca.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

8. Aleksandra Krystosiak (kod: 200119), studentka studiów II stopnia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Projekt: Puff - kolekcja mobilnych, dwuelementowych, dających możliwość tworzenia konfiguracji siedzisk.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

9. Sabina Knapczyk-Marek (kod: 527527), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Projekt: obudowa urządzenia pomiarowego MINI 3D.
 

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Źródło: Instytut Wzornictwa Przemysłowego

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs Logo65: Polska i Indonezja
Polska i Indonezja w 2020 roku obchodzą rocznicę 65-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych. Z tej okazji Ambasada RP w Dżakarcie we współpracy z Ambasadą Indonezji w Warszawie oraz główny partner konkursu: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, zapraszają do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego tej rocznicy.
Inspiracje Bauhausem i lampa z recyklingu: konkursy dla młodych twórców
Dom marzeń zgodny z ideami Bauhausu i lampa stworzona z poprodukcyjnych materiałów odpadowych to tematy przewodnie tegorocznych konkursów Rytm Światłai Sustainable Lamp,organizowanych w ramach Targów Światło i Targów Elektrotechnika. Wydarzenia realizowane od blisko 8 lat na stałe wpisały się w program imprezy. Każda edycja nawiązuje do najbardziej aktualnych zagadnień i...
Znamy skład jury 11. edycji konkursu POS Stars
Po raz kolejny wybrane zostaną najlepsze realizacje rynkowe wspierające sprzedaż.
Rozpoczęła się XVII edycja konkursu Złote Spinacze
Związek Firm Public Relations po raz siedemnasty zaprasza do udziału w konkursie Złote Spinacze, w którym wyłaniane są najlepsze kampanie public relations w Polsce. Celem konkursu jest promocja najlepszych praktyk PR-owych i komunikacyjnych, a także zwiększanie profesjonalizmu branży.
Pierwsza edycja OPPO Creators Award trwa w najlepsze. Zostało jeszcze tylko kilka dni, by zgłosić swoje prace i zyskać szansę na wygranie wysokich nagród pieniężnych i prestiżowych programów szkoleniowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764