logo
WIADOMOŚCI

Jacek Gmoch i influencerzy w mundialowej kampanii LG

Mateusz Zawiślak  PR 12.06.2018, przeczytano 360 razy
ilustracjastrzałka

Agencja GetHero zrealizuje dla marki LG kampanię mundialową „Studio LG”, z udziałem popularnych influencerów i Jacka Gmocha, wybitnego trenera, analityka i komentatora piłkarskiego. Akcja ma charakter wizerunkowo-sprzedażowy, jest poświęcona linii telewizorów LG OLED TV z opartą na sztucznej inteligencji technologią ThinQ, która ułatwia sterowanie i komunikację z telewizorem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jacek-gmoch-i-influencerzy-w-mundialowej-kampanii-lg,36856,artykul.html

W ramach akcji powstaną 3 filmy, kręcone w kinie, na plaży i na stadionie piłkarskim we Wrocławiu. ReZigiusz rozegra w nich trzy mecze w FIFA 18, symulujące fazę grupową Mistrzostw Świata w Rosji (grupy, w której gra Polska).

Podczas meczów Rezi wcieli się w role przeciwników polskiej drużyny, którymi są: Senegal, Kolumbia i Japonia. W roli polskiej drużyny wystąpią zaś kolejno trzej znani influencerzy związani z grą FIFA i piłką nożną, odpowiednio w kolejności: Jacob, Lachu, i Koza.

Wszystkie mecze będą komentowane i analizowane ze studia na stadionie Legii przez unikalny duet ekspertów, który tworzyć będą: Jacek Gmoch oraz Piotr „Izak” Skowyrski. Gospodarzem każdego programu będzie reZigiusz.

Każdy odcinek rozpoczynać się będzie od przywitania w studiu przez gospodarza programu – reZigiusza, który następnie przenosić się będzie w miejsce, gdzie rozgrywać się będzie mecz w FIFA 18 (kolejno: w kinie, na Stadionie Wrocław i w beach barze). Mecz z offu komentowany będzie przez Izaka. Po meczu, kamera wracać będzie do studia, gdzie Jacek Gmoch przeprowadzi analizę meczu.

- Jacek Gmoch to postać bardzo charakterystyczna, ale znana głównie w starszej grupie wiekowej (30+). Pomysł na połączenie dwóch „światów” - komentatora e-sportu i znanego YouTubera z Jackiem Gmochem to szansa na zainteresowanie naszą komunikacją młodszych odbiorców. Poza tym luz Remka, żart Gmocha i urok Izaaka to gotowa recepta na nietuzinkowy materiał - mówi Agnieszka Witerscheim, Digital Marketing Specialist w LG

- Filmy będą miały charakter humorystyczny. Rezi jest początkującym ,,fifaczem”  i zmierzy się z doświadczonymi graczami, co prawdopodobnie będzie symulacją pozytywnej sytuacji, na jaką liczą kibice polskiej reprezentacji, czyli dominacji naszej drużyny podczas rozgrywek w grupie - mówi Agata Szarniewska, Account Manager GetHero odpowiedzialna za realizację kampanii - Bardzo cieszymy się ze współpracy z marką LG przy okazji najważniejszej imprezy sportowej na świecie, jaką jest piłkarski Mundial.

Za koncept głównej kampanii mundialowej tej marki odpowiada agencja The Digitals . Prowadzona jest pod hasłem „Telewizor powołany na mundial”, gdzie twarzą jest właśnie Jacek Gmoch. Kampania przygotowana przez agencję GetHero jest przedłużeniem kampanii o działania z influencerami.

Cała kampania potrwa do końca mistrzostw. W serii filmów promocyjnych Jacek Gmoch prezentuje, w charakterystycznym dla siebie stylu, jak sztuczna inteligencja w telewizorach LG ułatwia i nadaje nowy wymiar oglądaniu rozgrywek piłkarskich. Kampania podkreśla wyróżniki telewizorów LG ważne z punktu widzenia oglądania piłki nożnej, takie jak szerokie kąty widzenia doskonałe do oglądania z większą grupą przyjaciół czy tryb sportowy z intensywniejszymi efektami na boisku. W materiałach komunikacyjnych trener Gmoch podkreśla, że „już się na stadiony nachodził, a z LG może oglądać wygodniej”. Kolejne odsłony kampanii prezentują benefity technologii LG ze sztuczną inteligencją, która pozwala głosowo sterować telewizorem, sprawdzać wyniki rozgrywek, oglądać powtórki najefektowniejszych bramek na YouTube, czy łatwo przełączać się na konsolę np. w przerwie meczu.

Źródło: GetHero

www.gethero.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
Liuendor, 12.06.2018

Woah, influencerzy. W dodatku znani. Będą reklamować LG.

Nowatorskie ujęcie, przełom w reklamie.

avatar użytkownika
redakcja, 12.06.2018

Myślisz? Nie widać tu niczego nowatorskiego ani przełomowego - na dziś jest dość standardowe działanie. Kampania nie ma być przełomowa tylko skuteczna.  

Liuendor, 12.06.2018

Jak skuteczna będzie kampania z z influencerem, którego odbiorcy nie mają własnych pieniędzy, bo jeszcze chodzą do gimnazjum?

Ilu z nich kupi drogi telewizor LG?
  

avatar użytkownika
redakcja, 12.06.2018

Myślisz, że Twoje pytanie jest przełomem w reklamie? Że reklamodawca nie zaczął od zadania sobie tego pytania?  

Liuendor, 12.06.2018

Myślę, że tak - ktoś niekoniecznie zadał sobie pytanie, kogo stać i kogo trzeba przekonać do zakupu drogiego RTV.
Ważniejsze było, żeby zrobić kampanię z influencerem, bo to takie modne i wszyscy już zrobili. Słupki w SM urosną, premia będzie, a niską sprzedaż jakoś się wytłumaczy.   

avatar użytkownika
redakcja, 13.06.2018

Jeżeli koncern LG doszedł do swojej pozycji ignorując aspekty ekonomiczne na rzecz ulegania modom panującym w środowisku reklamowym, to jest to jest to niebywałe odkrycie - istny przełom - nie tylko w reklamie, ale szerzej - w biznesie.  

Liuendor, 13.06.2018

W istocie, wykorzystywanie w reklamie cewebrytów jest modą.
Przemijającą tym szybciej, im niższą zdolność zakupową ma grupa odbiorców takiego cewebryty.  

avatar użytkownika
redakcja, 13.06.2018

Problem jest taki, że z jednej strony mamy reklamodawcę płacącego za tego typu reklamy i monitorującego ich skuteczność, a z drugiej strony mamy opinię osoby wiedzącej jedynie tyle, że nie lubi influencerów - nie mającej żadnych danych na temat skuteczności kampanii z ich udziałem. A może masz takie dane i zechcesz się nimi podzielić?  

Liuendor, 13.06.2018

Naprawdę?
Reklamodawcy mionitorują skuteczność?

Każdy lubi influencerów. Nie możesz bez poparcia w faktach zarzucać komuś nielubienia.
Natomiast artykuł traktuje o cewebrytach. Z wyjątkiem Jacka Gmocha, on od paru ładnych lat jedzie na zamierzchłej reputacji i współczesnych lapsusach językowych.  

avatar użytkownika
redakcja, 14.06.2018

Pewnie Ty kontrolujesz reklamodawców i wiesz, że nie monitorują skuteczności swoich reklam.  

Liuendor, 14.06.2018

Nie no no... jak mnie teraz zapewniłeś, że kontrolują, to już wiem, że kontrolują i możemy wszyscy spać spokojnie wiedząc, że cewebryci są skuteczni w reklamie.  

avatar użytkownika
redakcja, 14.06.2018

To czy są czy nie są skuteczni wiedzą ci, którzy to mierzą. Mierzyłeś to Liuendorze?  

Liuendor, 14.06.2018

Po cóż miałbym, skoro Ty mi napisałeś, że tak jest.
  

avatar użytkownika
redakcja, 14.06.2018

W którym miejscu padło stwierdzenie że jest skuteczna? Było powiedziane że ma być skuteczna, a do tego - że nie masz bladego pojęcia czy taka jest, bo zajmujesz się swoimi fobiami i fantazjami, zamiast mówić o faktach.  

Liuendor, 14.06.2018

"Jak skuteczna będzie kampania z z influencerem (...)"

"redakcja, 12.06.2018
Myślisz, że Twoje pytanie jest przełomem w reklamie? Że reklamodawca nie zaczął od zadania sobie tego pytania?"

Jak widać, potwierdzasz, że reklamodawca zadał sobie pytanie o skuteczność. A skoro do realizacji kampanii doszło, to logika podpowiada, że był przekonany o tejże.

Więc jak?
Zakładasz, że jest skuteczna czy wiesz, że jest skuteczna?  

avatar użytkownika
redakcja, 14.06.2018

Należy założyć że reklamodawca jest przekonany o skuteczności. To nie to samo co stwierdzenie że "jest skuteczna" - ale wystarczy aby wykazać że nie masz żadnych podstaw aby sugerować, że skuteczna nie jest. Aby o tym przesądzać musiałbyś mieć dostęp do danych którymi dysponuje reklamodawca. Nie masz - bo za to nie płacisz. Więc zostaje Ci wróżenie z fusów i mieszanie ludzi z błotem na podstawie własnych fobii i uprzedzeń.  

Liuendor, 14.06.2018

Mając wiedzę o tym, że grupa docelowa cewebryty to niepracujący chłopcy 8-16 lat , mogę jednak przyjąć założenie... że skuteczność może być wątpliwa a kluczowym będzie fakt, że odbiorcy nie mają własnych środków finansowych i raczej znikome możliwości decyzyjne przy zakupie drogiego RTV.  

avatar użytkownika
redakcja, 14.06.2018

Możesz.  

Liuendor, 14.06.2018

Mając je w pamięci, mogę też powątpiewać w skuteczność przyjętej linii działań reklamowych... a pytajnikiem wyraźnie wzmocnić te wątpliwości.
  

avatar użytkownika
redakcja, 15.06.2018

Jak sam widzisz Twoja konstrukcja logiczna zależy od jakości Twojej wiedzy.  

Liuendor, 15.06.2018

Czemu więc Twoja nie zależy?  

Najnowsze w tym dziale:

Liam Neeson w kampanii PFN z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej
W związku z obchodami 98 rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą” Polska Fundacja Narodowa chce dotrzeć z informacją o wydarzeniach z sierpnia 1920 roku do obywateli USA i Europy Zachodniej oraz uzmysłowić im jak ważne dla losów całego świata było zatrzymanie nawały bolszewickiej przez polskie wojsko. W tym celu od 15 sierpnia w...
Douglas zakończył przetargi na obsługę mediową oraz kreatywną, w którym zwyciężył Havas Media oraz BRASIL. Dom mediowy jest całościowo odpowiedzialny za planowanie i zakup kampanii w mediach tradycyjnych i digitalowych. Jednocześnie, obsługa kanałów social media Douglas oraz współpraca z influencerami przejdzie w ręce...
Poszerzona oferta podkładów pod laminaty firmy Colop Polska
Podkład pod laminat to produkt, który doskonale nadaje się do realizacji oficjalnych certyfikatów, nagród, gratulacji, życzeń, podziękowań czy potwierdzeń udziału w szkoleniach. Po przyklejeniu do niego wygrawerowanego laminatu, blachy aluminiowej czy blachy sublimacyjnej może stać się wyszukanym dyplomem.
Drukarka Atexco Ajet 3180 – premiera Alubest na targach poligrafii reklamowej
Firma, która jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń poligraficznych oraz chemii i oprogramowania do poligrafii takich firm jak: Mutoh, Atexco, PigmentInc Ltd.Co., Pengda, Ergos, jako nowość zaprezentuje na swoim stoisku drukarkę sublimacyjną do druku transferowego ATEXCO Ajet 3180.
Leszek podsumowuje Pol’and’rock 2018
Po trzech dniach pełnych muzyki i pozytywnej energii czas pożegnać tegoroczną edycję Pol’And’Rock. Leszek wraz z festiwalowiczami po raz kolejny bawili się na nim w przygotowanej strefie, oddając się w wir zabawy i porywających dźwięków. Miasteczko Leszka to jednak nie wszystko. Podczas festiwalu dostępna była także limitowana edycja puszki Lecha...
 
czwartek 16.08.2018, 102 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone