logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Jak cięcie laserowe przyczynia się do zrównoważonego i wydajnego przebiegu pracy?

  PR 26.07.2021, przeczytano 544 razy
ilustracja

Plotery laserowe serii L firmy Summa są wyposażone w wiele funkcji, które zwiększają wydajność i przyczyniają się do odpowiedzialnego wykorzystania materiałów. Również łatwość obsługi, dokładność, bezpieczeństwo i wydajność są charakterystyczne dla funkcjonowania maszyn. Obejmuje to także skuteczne osadzanie dla efektywnego wykorzystania tkanin.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jak-ciecie-laserowe-przyczynia-sie-do-zrownowazonego-i-wydajnego-przebiegu-pracy,392420,artykul.html

Wspominaliśmy już o tym, że odpowiednie osadzanie jest bardzo ważne z punktu widzenia zmniejszenia ilości odpadów tkanin. Dzięki oprogramowaniu wycinarek laserowych Summa, użytkownicy mogą umieszczać wzory blisko siebie. Powinna temu oczywiście sprzyjać i sprzyja technologia cięcia zastosowana w maszynach. Na przykład, urządzenia odczytują znaczniki rejestracji, które są nadrukowane na tkaninie. Oprogramowanie dba o to, aby odstępy między znacznikami a materiałem (marginesy wokół znaczników) były minimalne, a nawet aby znaczniki były umieszczone w projekcie. Co więcej, podczas cięcia wzorów w rozmiarze flagi, można cieszyć się cięciem bez znaczników dzięki technologii Summa’s Vision. Rozwiązanie to działa poprzez zaawansowane rozpoznawanie kamer, po zeskanowaniu projektu oprogramowanie automatycznie przygotowuje plik do cięcia.

W przypadku urządzeń firmy Summa, osadzanie odbywa się w fazie projektowania, gdzie najpierw jest drukowany na rolkach, a następnie cięty (w trybie post-cut i jednowarstwowo). Dzięki tej metodzie można osiągnąć wyższą wydajność produkcji i mniejszą ilość odpadów. Wymaga to jednak całkowitej zmiany konwencjonalnego przebiegu pracy, takiego jak cięcie wielowarstwowe, gdzie osadzanie odbywa się ręcznie na samym stole.

Opcje obsługi mediów ułatwiające użytkowanie

Łatwość obsługi maszyny jest ściśle związana z wydajnością produkcji. Dlatego też każda wycinarka laserowa jest wyposażona w wygodne opcje obsługi mediów. Przy zachowaniu wydajności, maszyny utrzymują jakość cięcia przez cały czas.

Podajnik rolkowy jest tego dobrym przykładem. Przed przystąpieniem do cięcia system eliminuje wszelkie naprężenia w materiale tekstylnym, podając go jednocześnie do maszyny. Dodatkowo, pas transmisyjny ze specjalnie zaprojektowanymi listwami kontynuuje transport tkaniny całkowicie odprężonej przez maszynę tnącą. W ten sposób nie występują problemy z doborem rozmiaru ani błędy w cięciu, a w rezultacie zapewnione jest precyzyjne cięcie.

Minimalizacja błędów cięcia

Technologia Vision w wycinarkach laserowych jest unikalna dla firmy Summa. Zaawansowana kamera automatycznie wykrywa kształty i wycina je w locie za pomocą intuicyjnego systemu AI. Dzięki temu laser może kontynuować cięcie podczas transportu tkaniny w locie. To koniec z okresami bezczynności i dokładne cięcie za każdym razem.

Co więcej, w przeciwieństwie do maszyn wielowarstwowych, nie musimy obliczać bufora wokół projektu do wycięcia Dzieje się tak dlatego, że promień lasera ma zawsze ten sam kształt w przeciwieństwie do noży. Noże zużywają się i mogą się nawet trochę przesunąć, co prowadzi do mniejszej dokładności cięcia. W takiej sytuacji potrzebny byłby bufor, który obsłużyłby te niedokładności i niestety stworzyłby więcej odpadów. Wiązka lasera tnie zawsze dokładnie w tym samym miejscu tkaniny, co znacznie minimalizuje zużycie materiału.

Źródło: Integart Sp. z o.o.

www.integart.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Na co e-sklepy powinny zwracać uwagę, by zyskać klienta
Polska gospodarka po pandemii koronawirusa zdecydowanie odżyła, dzięki czemu możemy swobodnie wybierać między różnymi formami robienia zakupów. Miało to także wpływ na sam przebieg sposobu w jaki ich dokonujemy. Dziś możemy robić je tak, jak jest nam w danym momencie najwygodniej – stacjonarnie lub cyfrowo. Według raportu „Omni-commerce. Kupuję...
Od 100 tys. do 1,8 mln - jak Intenson rozwinął swój sklep internetowy
Intenson SA (wcześniej: Intenson Europe), jeden z liderów polskiej branży superfoods, zwiększa przychody z kanału online. W I kw. 2022 wyniosły one już 1,8 mln zł1, w porównaniu z 888 tys. rok wcześniej i 109 tys. zł w 2020, w tym samym okresie. Michał Lasocki, prezes spółki, opowiada o szczegółach.
Find Your way! Blank Studio o wayfindingu
Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, dlaczego w jednych budynkach czujesz się lepiej niż w innych? Dlaczego jedna przestrzeń pozwala Ci robić zakupy z dużo większą przyjemnością, a pobyt w innej niemal zawsze wiąże się ze stresem? Być może znasz też sytuację, gdy bardzo się spieszysz, a na terenie wielkopowierzchniowego parkingu nie potrafisz...
Nie jest łatwo być szefem w 2022. Pracodawcy znajdują się między młotem a kowadłem. Wysoka inflacja przy niskim bezrobociu podnosi oczekiwania finansowe pracowników. Powszechne zmęczenie pandemią i stres związany z niepewną sytuacją geopolityczną przekładają się na obniżoną motywację. Tymczasem zaangażowanie i kreatywność pracowników to klucz do sukcesu...
Doram design przechodzi rebranding z Rio Creativo
Doram design to polska manufaktura, w której powstają wysokiej jakości, ręcznie wykończone meble ogrodowe. Od 2002 roku oferuje swoim klientom luksusowy wypoczynek, kładąc nacisk na indywidualne wymagania każdego z nich. Meble Doram design można znaleźć zarówno w luksusowych hotelach, jak i w prywatnych ogrodach. Ważną grupą odbiorców są także architekci...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764