logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Jak oklejać powierzchnie sferyczne na aucie?

   20.12.2002, przeczytano 12113 razy

Proszę o przybliżenie techniki nanoszenia folii na auto (zwłaszcza powierzchnie sferyczne lub tzw. przeklejanie auta na inny kolor).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jak-oklejac-powierzchnie-sferyczne-na-aucie,1385,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Naprawdę nie wiem jak zacząć. Czy czytał Pan moje wcześniejsze teksty?
Naklejanie folii na powierzchnie sferyczne to najtrudniejsza umiejętność. Przypuszczam że każdy z kolegów i koleżanek pracujących w tej branży wypracował swoje sposoby. Ja używam przede wszystkim do tego celu folii wylewanych. Ponadto taką folię układam na gorąco (suszarka lub opalarka).
Jeżeli folia da się na dużej powierzchni ułożyć na mokro to robię tak: kiedy klej złapie w około 50 % podsuszam zaokrąglone krawędzie lub miejsca i tam kleję na sucho (już słyszę protesty fachowców z firmy 3M). Gorąco polecam stosowanie koszulek na rakle produkcji 3M. Dzięki nim folia nie rysuje się przy każdym pociągnięciu. Jeśli ten wywód i wcześniejsze Panu nie wystarczy proszę o opisanie konkretnego problemu: np. drzwi, błotnik itp.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Komfortem jest praca w minimum dwie osoby.
Ja robie to mocno moczac i folie i powierzchnie klejone, nastepnie ukladam folie od środka powierzchni do zewnatrz. Wszystkie wytloczki oklejam podgrzana folia pamietajac by byla mokra.
Dopiero gdy folia "ulozy" sie za wglebieniach
przygrzewa sie ja tak by sie przykleila (folia nie tylko rozciaga sie pod wplywem ciepla ale i minimalnie kurczy) troche praktyki i duzo cierpliwosci. Wazna sprawa - tanie folie to pozorna oszczednosc nie nadaja sie do takich prac

avatar użytkownika
,

komfortem jest przygotowanie projektu w programie 3d, mozna wtedy zrobic sobie zbliżoną siatkę, którą łątwo można przykleić. Można zrobić to także ręcznie z folii o słabszym kleju. Nie jest to na pewno sposób dla każdego, ale zawsze. Projekt przygotowuje się mniej więcej jak kawałki materiału do uszycia ubrania itp.  

avatar użytkownika
,

Drogi Panie EXPERCIE:
Nie do końca jestem przekonany co do pana umiejętności! Proponowanie komuś zmiany barwy auta folią na mokro jest:
-kompletnym brakiem doświadczenia
-amatorszczyzną w mega wydaniu
-złośliwością
Z całym szacunkiem dla pana kompetencji.
Od siebie:
Zmiana koloru auta powinna odbywac się tylko i wyłącznie na sucho!!!

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764