logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Jak przyciągnąć uwagę odbiorcy – dobre praktyki DOOH

  PR 26.06.2019, przeczytano 405 razy
ilustracjastrzałka

Dzięki reklamom w social media, które są jednym z najchętniej wybieranych kanałów promocji, może się wydawać, że era billboardów dobiegła końca. Czy w czasach popularności reklam online wciąż jest miejsce na tradycyjne medium, jakim jest OOH? Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia kampanii outdoorowych?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jak-przyciagnac-uwage-odbiorcy-%E2%80%93-dobre-praktyki-dooh,383010,artykul.html

W dzisiejszych czasach reklamodawcy mają dostęp do wielu narzędzi marketingowych, a każdego roku pojawia się szereg nowych możliwości. Mimo to reklama outdoorowa wciąż pozostaje skuteczną formą przekazu. Dowodem na to są kampanie realizowane przez marki takie jak Coca-Cola, McDonald’s czy Google. Reklamy tworzone przez rynkowych gigantów opierają się na prostocie przekazu, a ich głównym celem jest informowanie konsumentów o nowościach i nadchodzących promocjach. W przekazywanych przez nich komunikatach nie ma złożoności ani dwuznaczności i właśnie dzięki takiemu podejściu osiągają sukces.

Buduj świadomość marki

Najczęściej popełnianym błędem podczas planowania kampanii OOH i DOOH jest zbyt duża liczba informacji, które reklamodawca chce umieścić na ekranie. Głównym celem marketerów wykorzystujących ten rodzaj komunikacji powinno być budowanie świadomości marki. Przekaz musi zawierać zwięzłą informację na temat tego, co oferuje dana firma lub przynajmniej zaintrygować odbiorców na tyle, by sami chcieli dowiedzieć się więcej na temat jej działalności.

Posługuj się prostymi komunikatami

Kluczem do sukcesu podczas tworzenia kampanii outdoorowych jest skupienie się na krótkich i zwięzłych komunikatach. Należy wyeliminować zbędne frazy, a do opowiedzenia historii wykorzystać przede wszystkim przekaz wizualny. Marketerzy, którzy wybierają ten rodzaj komunikacji mają dosłownie kilka sekund na przykucie uwagi potencjalnego klienta, dlatego też najlepiej sprawdzi się używanie żywych kolorów i wyrazistego języka.

Dostosuj wyświetlane treści do sprzyjających okoliczności

Cyfrowa reklama zewnętrzna pozwala kierować reklamy na określone obszary, a także uruchamiać je w wyznaczonych porach, które są szczytowymi godzinami dla ruchu wokół nośnika. DOOH daje możliwość dostosowywania emitowanych spotów do zmieniających się parametrów, takich jak pogoda, pora dnia czy natężenie ruchu. Dzięki temu komunikaty wyświetlane na cyfrowych ekranach LED są zawsze aktualne.

Połącz kampanię outdoorową z urządzeniami mobilnymi

Billboardy są szczególnie skuteczne, gdy treści na nich zawarte towarzyszą odbiorcy również w mediach społecznościowych czy reklamach pojawiających się na smartfonach podczas przeglądania różnych portali. Rozszerzenie kampanii outdoorowych na urządzenia mobilne wpływa na lepszy odbiór wyświetlanych komunikatów. Połączenie reklamy zewnętrznej z mobilem daje reklamodawcom możliwość przyciągnięcia uwagi odbiorcy i przeniesienia jej z cyfrowego nośnika na smartfon czy tablet, co w znaczny sposób wpływa na zwiększenie zasięgu kampanii i lepsze zapamiętywanie reklam.

Reklamy outdoorowe zapewniają firmom świetny sposób na edukowanie i  zaciekawienie odbiorców. Cyfrowe billboardy umożliwiają elastyczne planowanie i zarządzanie przebiegiem kampanii. Niezależnie od tego, czy dana firma dopiero zaczyna swoją działalność, czy ma już ugruntowaną pozycję na rynku, taki rodzaj komunikacji może pomóc w budowaniu rozpoznawalności marki.

Źródło: MyLED

Dodatkowe informacje:

Autor: Diana Polska – Marketing & PR Manager w MyLED

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sklepy przyszłości pojawią się szybciej, niż się nam wydaje
Sprzedawcy detaliczni od dawna wiedzieli, że na rynku szykują się zmiany. Konsumenci coraz chętniej przenoszą swoje zwyczaje zakupowe do internetu i to tam uczą się pewnych wzorców – przede wszystkim szybkości zakupów, wygody, ogromnej dostępności asortymentu czy choćby elastyczności związanej z dostawą, zwrotami i płatnościami.  Na tym tle tradycyjne...
Religia a architektura wnętrz z punktu widzenia projektanta
Religia jest nieodłącznym elementem naszego życia. Niezależnie od wyznawanych poglądów wywiera na nas mniejszy lub większy wpływ, pojawia się na moment lub towarzyszy nam przez całe życie. Wywołuje dyskusje, budzi emocje, bywa narzędziem w walce i ostoją w potrzebie. Daje nadzieję, determinuje wybory życiowe, a nawet kształtuje otoczenie.
Kryzys, który dotknął w sposób szczególny branżę eventową, ma wpływ także na funkcjonowanie agencji marketingowych – nie zawsze negatywny. Przedstawiciele 6 z ponad 20 agencji zrzeszonych  w międzynarodowej sieci niezależnych agencji marketingu zintegrowanego 3AW, podzielili się swoimi obserwacjami na temat tego, jak kryzys wywołany koronawirusem...
Pandemia – słowo klucz, wskutek którego cały świat wstrzymuje oddech. Dla wielu firm to czas kryzysu – nie tylko ekonomicznego, ale też komunikacyjnego. Bo jak mówić, kiedy ciężko dobrać słowa? W jaki sposób utrzymać kontakt z klientami? I w końcu – dlaczego warto komunikować się w mediach społecznościowych w dobie pandemii?
„Kryzysowe” Public Relations
Gdy morze się cofa, wychodzi na jaw, kto pływał bez stroju kąpielowego – mawiał francuski ekonomista, Patrick Artus. Tym, co łączy różne sytuacje kryzysowe, jest bowiem fakt, że przychodzą zazwyczaj z zaskoczenia. Jeśli posiadamy te symboliczne „kąpielówki”, jesteśmy w stanie szybko, bez większego szwanku na wizerunku wyjść na brzeg i dostosować...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764