logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Jak przygotować ekologiczną przesyłkę marketingową?

  PR 17.02.2023, przeczytano 866 razy
ilustracja

Inwestycja w podtrzymywanie i budowanie relacji biznesowych jest zawsze inwestycją trafioną. Sprawdzonym sposobem na zwrócenie uwagi kontrahentów jest wysyłka paczek marketingowych. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa, musimy jednak pamiętać o tym, że przesyłka powinna być nie tylko ciekawa w formie i treści, ale też przygotowana z dbałością o środowisko naturalne. Wykorzystanie nieekologicznych rozwiązań może bowiem skutecznie zniechęcić potencjalnych klientów do nawiązania współpracy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jak-przygotowac-ekologiczna-przesylke-marketingowa,399010,artykul.html

Szeroko pojęta społeczna odpowiedzialność biznesu przestaje być już tylko teorią, a staje się jednym z czynników oceny podmiotów gospodarczych. Firmy, którym zależy na minimalizowaniu negatywnego wpływu na planetę, powinny zadbać o każdy szczegół, także w komunikacji zewnętrznej. Jednym z niezwykle ważnych, choć często pomijanych aspektów są właśnie różnego rodzaju materiały promocyjne. Zielony marketing będzie w nadchodzących latach jednym z dominujących trendów, bo postępująca degradacja środowiska na dobre zmieniła podejście konsumentów do działań reklamowych.

Małe zmiany – wielkie korzyści

O założeniach zrównoważonego marketingu należy pamiętać także podczas przygotowywania paczek reklamowych dla kontrahentów. O wizerunku marki powinna świadczyć nie tylko ich zawartość, ale także opakowanie. Zbyt duża ilość plastiku, wykorzystanie nieekologicznych materiałów czy niedostosowanie rozmiaru przesyłki do zawartości to najczęściej popełniane przez przedsiębiorstwa błędy, a to właśnie detale często stanowią o nieskuteczności działań promocyjnych. Na co zwrócić uwagę?

Wybór właściwych materiałów nie powinien stanowić problemu, bo obecnie na rynku jest ogromna liczba artykułów, które są jednocześnie trwałe, estetyczne i wyprodukowane zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju. – Wybór ekologicznych i jednocześnie dobrych jakościowo kartonów oraz akcesoriów to w procesie pakowania podstawa. Najlepszą opcją są te wykonane z surowców pozyskanych w ramach zrównoważonej gospodarki leśnej i nadające się do ponownego przetworzenia. Aby to zweryfikować, warto zwracać uwagę na certyfikaty takie jak np. Certyfikat Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej (FSC) czy RESY. Wybór zrównoważonych produktów to doskonała baza, na której można budować i wykazywać się kreatywnością. Każdy element przesyłki można bowiem spersonalizować i wykorzystać do podkreślenia wizerunku i misji marki. Poza oczywistymi i najpopularniejszymi rozwiązaniami takimi jak nadrukowanie hasła lub loga, można zdecydować się także na eko-branding, tj. dodanie informacji nt. wykorzystanych materiałów, certyfikatów czy też zasad segregacji poszczególnych odpadów – mówi Jarosław Kamiński, prezes RAJA Polska, krajowego oddziału europejskiego lidera w dystrybucji opakowań wysyłkowych.

Myśl holistycznie, działaj ekologicznie

Użycie opakowań z recyklingu czy działania na rzecz zmniejszania liczby produkowanych odpadów to jedno, bo wysyłka to proces, na który składa się wiele elementów i trzeba podejść do niego holistycznie. Ogromne znaczenie ma sam transport, bo to właśnie on powoduje emisję CO2. Aby ją redukować, należy odpowiednio dobierać format kartonu do zawartości. Dzięki temu doręczyciel jest w stanie przewozić więcej przesyłek w trakcie jednego kursu, co znacznie ogranicza ślad węglowy.

– Małe kroki mają ogromne znaczenie. Wdrożenie założeń zrównoważonego rozwoju do marketingowego miksu może przynieść przedsiębiorcom ogromne korzyści. Konsumenci zdecydowanie chętniej sięgną bowiem po produkty lub skorzystają z usług firmy, która wyznaje te same wartości i realnie dba o środowisko – kwituje Jarosław Kamiński.

Grupa RAJA jest wiodącym europejskim wielokanałowym dystrybutorem materiałów opakowaniowych i wyposażenia dla firm. Obecna od ponad 65 lat na rynku opakowaniowym w 19 krajach i 26 spółkach. RAJA obsługuje łącznie ponad 2 miliony klientów w Europie, od firm rozpoczynających działalność po firmy międzynarodowe, we wszystkich sektorach działalności.

Źródło: RAJA Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Bezpłatna porada.
Do czasu wymyślenia teleportacji przedmiotów martwych, nie da się takowej przygotować.

avatar użytkownika
,

A kto powiedział, że teleportacja będzie ekologiczna?  

Najnowsze w tym dziale

Czego nie robić w marketingu w dobie kryzysu
84% europejskich konsumentów martwi się rosnącymi kosztami życia. Ten powszechny niepokój wymaga od marek wrażliwości w komunikacji z klientami. 63% z nich chce, aby firmy, od których kupują, były bardziej świadome emocjonalnego i finansowego wpływu, jaki ma na nich kryzys związany z kosztami utrzymania. Tymczasem ponad połowa konsumentów otrzymuje od...
Jak wykorzystać SMS-y w małej gastronomii
Otwarcie nowego lokalu, potwierdzenie rezerwacji stolika czy promocja na lody - o tym wszystkim może poinformować klienta wiadomość SMS. To proste narzędzie daje świetne efekty, gdy trzeba szybko dotrzeć do odbiorcy z ważnym przekazem i zapewnić sobie jego lojalność w przyszłości. Może być również doskonałym wsparciem dla kampanii social media.
Angażujące działania marketingowe w mniejszych firmach i organizacjach
Jak budować świadomość marki w małej firmie lub organizacji? Jak przyciągnąć klientów i jak utrzymać ich lojalną bazę bez dużych budżetów reklamowych? Jak umiejętnie budować angażujące doświadczenia customer experience? Oto kilka porad i narzędzi od Mood Media, dla mniejszych przedsiębiorców.
Traffic Design: Jeleń, lis i królik w żłobku
Fasady nowo wybudowanych gdańskich żłobków to jeden z projektów promujących dobry dizajn w otoczeniu najmłodszych. Ilustracyjne metalografiki przedstawiające zwierzęta, które najmłodsi mogą spotkać podczas spacerów, zdobią i identyfikują placówki.
Raport „Challenger brands, którzy zmieniają świat”
Co sprawia, że niektóre polskie marki odnoszą sukces na rynku, rosnąc od niego szybciej i stają się prawdziwymi challenger brands? Jaki sekret kryje się za ich innowacyjnym podejściem i pozytywnym wpływem na otoczenie? Odpowiedzi na te i inne pytania prezentuje pierwszy w Polsce raport "Challenger brands, którzy zmieniają świat". Z realizację odpowiada...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764