logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

BADANIE: Jak wykorzystać Snapchata do promocji marki?

  PR 26.02.2016, przeczytano 1485 razy
ilustracjastrzałka

Mimo że aplikacja ma zaledwie 5 lat, to codziennie korzysta z niej przeszło 100 milionów użytkowników na całym świecie. Snapchat – bo o nim mowa, ma więc ogromny potencjał reklamowy. Jak go wykorzystać?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jak-wykorzystac-snapchata-do-promocji-marki,27642,artykul.html

Co to jest Snapchat?

Snapchat to aplikacja, która weszła na rynek w 2011 roku. Umożliwia wysyłanie wiadomości w postaci zdjęć i filmów. Jej wyjątkowość polega na tym, iż materiały znikają w krótkim czasie po ich obejrzeniu przez odbiorcę.

Jak wygląda reklama?

W zależności od celów kampanii, reklamy na Snapchacie mogą być dodawane do Story, Discover Channel, a także targetowane ze względu na lokalizację lub płeć. Jak to działa? Wydawca kanału Discover, np. National Geographic, publikuje materiały dostępne tylko przez określony czas, a do nich dołączona jest dana reklama. Dodatkowo użytkownik nie ma możliwości przescrollowania materiałów, które go nie interesują, więc na pewno zobaczy reklamę dołączoną do news feedu danego wydawcy. Żeby jednak uniknąć słabej reakcji na sam przekaz marketingowy, dobrze jest dopasować komunikat do odbiorców i danego kanału. W tym mogą pomóc badania Mobience, dotyczące korzystania ze Snapchata przez użytkowników urządzeń mobilnych.

Reklama na Snapchacie – komu się opłaca?

Kierowanie kampanii reklamowych na Snapchata to dobre rozwiązanie dla tych brandów, które w swoim targecie mają młodych ludzi do 24 roku życia, ponieważ jak wynika z badania Mobience, to oni najczęściej korzystają z aplikacji – 60%.
 
Ze względu na to, że nie da się przewinąć ani usunąć reklam, odbiorca na pewno zobaczy dany przekaz, co jest korzystne szczególnie dla mniej znanych marek. Jeśli chodzi natomiast o samą emisję reklamy, warto zaplanować ją między godziną 9:00 a 22:00 w robocze dni tygodnia oraz w godzinach 13:00-23:00 w weekend.


 
Co ciekawe, osoby korzystające ze Snapchata, a posiadające także inne aplikacje, używają go najczęściej. Warto zatem przeprowadzić testy na swojej grupie docelowej i sprawdzić, jakie zasięgi uzyska emisja reklam do użytkowników Facebooka, a jakie do Snapchata.


 

Gdzie emitować reklamy?

Przy wyborze odpowiednich kanałów do emisji reklam pomoże ponowne targetowanie swoich odbiorców, opierające się na analizie wyników dotychczasowych kampanii. Istotne jest ustalenie zainteresowań użytkowników, do których ma trafić przekaz marketingowy, a także danych demograficznych. Dzięki temu reklama nie zostanie uznana za nachalną i sprzeczną z oczekiwaniami Snapchatowiczów.

Źródło: Spicy Mobile

Dodatkowe informacje:

*Badanie Mobience dostarcza dane o korzystaniu z aplikacji mobilnych oraz oglądalności stron przy pomocy smartfonów i tabletów z systemem Android.
Mobience jest badaniem pasywnym – co oznacza, że pomiar aktywności użytkowników na urządzeniach mobilnych jest dokonywany automatycznie poprzez zainstalowany program monitorujący, bez konieczności wykonywania aktywnych działań ze strony użytkownika. Zgodnie z procedurą zebrane dane są przetwarzane w celach statystycznych, a wyniki dostarczane w cyklach tygodniowych i miesięcznych. Dane o populacji użytkowników urządzeń mobilnych z dostępem do internetu (tzw. uniwersy) dostarczane są przez instytut Millward Brown. Wszystkie wskaźniki dotyczą populacji osób korzystających z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Zasięg – odsetek osób w danej grupie celowej, którzy wykonali analizowaną aktywność (tj. uruchomili daną aplikację, skorzystali z treści na danej witrynie, wysłali wiadomość czy np. wykonali połączenie) w badanym okresie.
Czas korzystania z aplikacji – czas, w którym aplikacja była uruchomiona i widoczna na pierwszym ekranie w telefonie/tablecie użytkownika z danej grupy celowej.
Częstotliwość korzystania – odsetek osób z grupy celowej, który wykonali analizowaną aktywność, jednego dnia, przez dwa dni, itd.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

PMPG Polskie Media uruchamia nowy serwis
PMPG Polskie Media, holding mediowy notowany na głównym parkiecie warszawskiej giełdy, zwiększa ofertę proponowanych treści. AWR Wprost, będąca częścią Grupy, uruchamia nowy serwis kulinarny Smaki.pl. PMPG kontynuuje działania nastawione na powiększenie grupy docelowej odbiorców poprzez dywersyfikację przekazywanych treści, dzięki zwiększaniu liczby nowych...
Startuje wiosenna ramówka TVN
Wiosna w TVN to czas niespodzianek i wielkich emocji. Jedną z najbardziej oczekiwanych premier jest program „The Traitors. Zdrajcy”, który już w środę 28 lutego zapewni elektryzującą rozgrywkę inspirowaną popularną grą Mafia. Drugim nowym formatem wartym uwagi jest „Czas na Show. Drag Me Out”, który zapowiada kolorową i pełną blasku zabawę....
W czasie rosnącego zainteresowania telewizją CTV i inwestycjami w ten obszar w Wielkiej Brytanii i Europie, nowy raport „The Power and Potential of CTV in Europe”, pokazuje, że reklama CTV w dalszym ciągu charakteryzuje się brakiem przejrzystości i koniecznością weryfikacji jakości. Tylko 30% reklamodawców i wydawców ma pełną przejrzystość co do...
Silna jak dziewczynka – akcja społeczna Wysokich Obcasów
“Silna jak dziewczynka” to akcja społeczna “Wysokich Obcasów”, która ma na celu wzmocnienie wiary i pewności siebie dziewczynek zarówno w codziennym życiu, jak i w dążeniach do osiągania swoich celów i marzeń. Na łamach magazynu oraz serwisu Wysokieobcasy.pl pojawią się artykuły i podcasty, a w ramach projektu odbędzie się...
Wiosenne „Książki. Magazyn do czytania”
Inspirujące rozmowy, eseje i recenzje oraz przegląd propozycji biograficznych i kryminalnych na wiosnę tworzą pierwsze w tym roku wydanie „Książek. Magazynu do czytania”. Dwumiesięcznik jest dostępny w punktach sprzedaży prasy od wtorku, 27 lutego br. oraz na stronie Prenumerata24.pl z opcją bezpłatnej dostawy.   
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764