logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Jak zmieniła się branża gadżetów reklamowych?

  PR 04.07.2022, przeczytano 698 razy
ilustracjastrzałka

Kubki sygnowane logo marki, brandowane długopisy i breloki – gadżety uznawane niegdyś za świetny sposób na reklamę, dziś powoli odchodzą w zapomnienie. Rynek produktów reklamowych wychodzi poza utarte schematy, a marketerzy stawiają na coraz kreatywniejsze formy promocji. Jak zmieniła się ta branża na przestrzeni lat? Czy gadżety nadal są atrakcyjnym elementem strategii marketingowych?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jak-zmienila-sie-branza-gadzetow-reklamowych,396485,artykul.html

Nietrudno wrócić pamięcią do chwil, kiedy każda konferencja branżowa, event czy premiera nowej kolekcji wiązała się z wręczaniem gościom standardowego pakietu gadżetów – kompletu ulotek, długopisów, smyczy z pendrivem czy kubków z logo marki. Wielu z nas z pewnością pamięta czasy, gdy liczyło się to, aby zakupić jak najwięcej gadżetów w jak najniższej cenie. Dziś realia w tej branży są zupełnie inne niż choćby kilkanaście lat temu, jednak drobne upominki wciąż stanowią atrakcyjny format reklamowy.

Ekologia, jakość, kreatywność

Na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się nie tylko trendy marketingowe, ale także samo podejście marketerów do wykorzystania gadżetów reklamowych. Dziś o wiele bardziej ceni się na przykład aspekty ekologiczne. Papierowe ulotki w dużej mierze zostały zastąpione materiałami digitalowymi, do produkcji gadżetów używa się materiałów z recyklingu oraz ogranicza się elementy plastikowe. Większość firm zdaje sobie również sprawę, że gadżet reklamowy to nie tylko drobny prezent, który ma przyciągnąć uwagę klienta, ale także wizytówka marki, dlatego warto zadbać o jego jakość i nietuzinkową formę.

- Gadżety reklamowe nie spełniają dziś jedynie funkcji nośnika reklamowego. Mają wzbudzać pozytywne emocje, zaskakiwać, wywoływać uśmiech i przede wszystkim pomagać w budowaniu relacji. Dotyczy to zarówno klientów, współpracowników, jak i partnerów biznesowych. Dlatego tak ważne jest, aby nie był to jedynie przysłowiowy długopis, który owszem, jest funkcjonalny, ale z emocjami ma niewiele wspólnego. Skuteczny gadżet, wywołujący pozytywne skojarzenia, w efekcie ma przecież wpływać na rozpoznawalność i wizerunek marki – komentuje Anna Garmada, właścicielka marki Slodkie, specjalizującej się w słodkich gadżetach reklamowych.

Dziś funkcjonujemy w rzeczywistości, która nasycona jest wszechobecną reklamą. Rynek reklamy w Polsce stale rośnie, nie brakuje także nowych narzędzi promocji marek. Przestrzeń publiczna, komunikacja miejska, prasa, telewizja, radio i internet – wszystkie te obszary przepełniają różnego rodzaju formaty promocyjne. Właśnie dlatego kluczowy jest dziś odpowiedni dobór formy reklamy, która wyróżniać nas będzie na tle konkurencji, a tym samym przyciągnie uwagę odbiorców.

- W branży gadżetów reklamowych kreatywność to jedna z najważniejszych cech. Klienci poszukują dziś niestandardowych rozwiązań, które skradną serca potencjalnych interesariuszy. W Slodkie realizujemy wiele autorskich pomysłów naszych Klientów, nawet tych najbardziej oryginalnych. Wykorzystujemy technologie umożliwiające nam stworzenie z czekolady absolutnie dowolnego kształtu: od logotypu, poprzez słodką ciężarówkę, aż po kwiaty, maszynę do szycia, zestaw śrubek czy smartfona – dodaje Anna Garmada.

Marketerzy i agencje prześcigają się w pomysłach na najbardziej nietuzinkowe kampanie reklamowe, a producenci gadżetów reklamowych szukają rozwiązań, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku.

- Jako producent słodkich gadżetów reklamowych nieustannie monitorujemy rynek pod względem zachodzących w nich zmian. Tym, co w ostatnich latach mocno zyskuje na znaczeniu, jest świadome odżywianie. Niedawno do naszej oferty słodkich gadżetów reklamowych wprowadziliśmy innowacyjny produkt – czekoladę mleczną NXT bez grama mleka. Daje to naszym Klientom możliwość zamówienia czekoladowych gadżetów z wyśmienitych, 100% roślinnych składników, bez sztucznych aromatów, e-numerów czy barwników. Czekolady plant-based są także lepsze dla planety. Dlaczego? Wykorzystanie roślin zmniejsza emisję CO2 oraz ogranicza zużycie energii i wody. Co więcej, stosowane przez nas opakowania są przyjazne dla środowiska. Nieustannie pracujemy także nad nowymi formatami reklamowymi. W ostatnim czasie pojawiła się możliwość naniesienia na słodkość dowolnej kolorowej grafiki przy pomocy druku cyfrowego. Dzięki temu nasi Klienci mogą dziś zamówić czekoladowego smartfona z kolorowym, spersonalizowanym i jadalnym ekranem. Takie rozwiązania spotykają się z dużym zainteresowaniem – dodaje Anna Garmada.

Przyszłość branży gadżetów reklamowych

Dzisiaj konsument jest nie tylko odporny na reklamę, ale też bardziej wymagający w kwestii materiałów promocyjnych. Kubek z logo marki raczej nie spowoduje efektu ,,wow”, ale już czekoladowy upominek w kształcie samolotu czy Big Bena może naprawdę zaskoczyć. Branża gadżetów reklamowych zmienia się dynamicznie, powstają nowe formaty reklamowe, formy nadruków oraz metody personalizacji. Świadomość konsumencka rośnie, a klienci zwracają coraz większą uwagę na aspekty ekologiczne, składy i pochodzenie produktów. Jak podkreślają producenci, perspektyw na rozwój rynku gadżetów reklamowych z pewnością nie brakuje. Pozytywnym rokowaniom na przyszłość sprzyja także tęsknota za analogowym światem i zmęczenie cyfrowym, w którym spędzamy aktualnie bardzo dużo czasu. Materialny upominek oddziałuje na zmysły, co sprzyja wzmacnianiu świadomości marki i budowaniu pozytywnych skojarzeń z danym brandem.

Źródło: Slodkie

www.slodkie.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

2022
Pendrive z materiałami reklamowymi, notes, długopis i smycz.
Darczyńca o uznanej marce, jakość prezentu w skali szkolnej, mocne 2.

Nic się nie zmieniło. Ci którzy chcą zawsze dają dobre, ci, którym szkoda kasy/nie zależy dają chińszczyznę.

Najnowsze w tym dziale

Na co e-sklepy powinny zwracać uwagę, by zyskać klienta
Polska gospodarka po pandemii koronawirusa zdecydowanie odżyła, dzięki czemu możemy swobodnie wybierać między różnymi formami robienia zakupów. Miało to także wpływ na sam przebieg sposobu w jaki ich dokonujemy. Dziś możemy robić je tak, jak jest nam w danym momencie najwygodniej – stacjonarnie lub cyfrowo. Według raportu „Omni-commerce. Kupuję...
Od 100 tys. do 1,8 mln - jak Intenson rozwinął swój sklep internetowy
Intenson SA (wcześniej: Intenson Europe), jeden z liderów polskiej branży superfoods, zwiększa przychody z kanału online. W I kw. 2022 wyniosły one już 1,8 mln zł1, w porównaniu z 888 tys. rok wcześniej i 109 tys. zł w 2020, w tym samym okresie. Michał Lasocki, prezes spółki, opowiada o szczegółach.
Find Your way! Blank Studio o wayfindingu
Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, dlaczego w jednych budynkach czujesz się lepiej niż w innych? Dlaczego jedna przestrzeń pozwala Ci robić zakupy z dużo większą przyjemnością, a pobyt w innej niemal zawsze wiąże się ze stresem? Być może znasz też sytuację, gdy bardzo się spieszysz, a na terenie wielkopowierzchniowego parkingu nie potrafisz...
Nie jest łatwo być szefem w 2022. Pracodawcy znajdują się między młotem a kowadłem. Wysoka inflacja przy niskim bezrobociu podnosi oczekiwania finansowe pracowników. Powszechne zmęczenie pandemią i stres związany z niepewną sytuacją geopolityczną przekładają się na obniżoną motywację. Tymczasem zaangażowanie i kreatywność pracowników to klucz do sukcesu...
Doram design przechodzi rebranding z Rio Creativo
Doram design to polska manufaktura, w której powstają wysokiej jakości, ręcznie wykończone meble ogrodowe. Od 2002 roku oferuje swoim klientom luksusowy wypoczynek, kładąc nacisk na indywidualne wymagania każdego z nich. Meble Doram design można znaleźć zarówno w luksusowych hotelach, jak i w prywatnych ogrodach. Ważną grupą odbiorców są także architekci...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764