Chodzi mi o parametry przy eksporcie pliku *eps z corela dla potrzeb plotera tnącego. W tej chwili zostawiam wartości domyślne, ale czy jest to optymalne rozwiązanie?.
Chodzi mi o parametry przy eksporcie pliku *eps z corela dla potrzeb plotera tnącego. W tej chwili zostawiam wartości domyślne, ale czy jest to optymalne rozwiązanie?.
jeżeli robisz plik wektorowy (czyli format AI) to nie ma tam specjalnych opcji do wyboru - kilka wersji filra, z których wszystkie powinny działać, tekst i tak wcześniej musisz zamienić na krzywe żeby go rozłączyć na kawałki. Twoje pytanie rodzi wątpliwości, czy aby nie usiłujesz zrobić eps-a poscriptowego? To okienko jest znacznie bardziej skomplikowane
pozdrowienia
Łukasz
Pragnę nieśmiało spytać, czemu eps
Osobiście używam plików o rozszerzeniu PLT. Sprawdzają się już od 10 lat.Są proste,łatwe i przyjemne. Trzeba tylko stworzyć w Corelu szablon strony na której będzie się ustawiać obiekty względem punktu Y=0,X=0 i sprawdzić którą ćwiartkę ploter wycina.
-----------------
Dziękuję za podpowiedź i wyjaśniam:eksportuję w formacie *.eps ponieważ do cięcia używam programu wincut i można do niego importować tylko pliki *.eps lub *.ai
pozdrawiam
Sylwester Wiśniewski
Ja wolę ciąć prosto spod CORELA, nie wiem po co szukać takich okrężnych dróg...
wystarczy ustawić najcieńszy obrys i ctrl+p...
Najlepsza metoda to wyexportowanie z wysoka rozdzielczosc, po zastosowaniu recznych linii ciecia. Corel udostepnia tylko wersje podglodu, wiec na to nie mozna patrzec jak na rzeczywisty wyglad. Nie ma idealnego rozwiazania (corel jest ubogi, sprobuj QUARK Xpress). Powodzenia.
Przy eksporcie eps-a radzę odkliknąć (wyłączyć) podgląd czyli nagłówek który nie jest potrzebny do cięcia a zwiększy tylko rozmiar pliku. W Corelu polecam takie przygotowanie materiału aby uniknąć konturów - włosowy kontur wokół wypełnienia to trzy cięcia po prawie jednej linii. Należy włączyć zamianę tekstu na krzywe. W zaawansowanych ważne jest ustawienie prostokąta ograniczającego - eksport wszystkich eobiektów lub tylko znajdujących się na stronie. Pozostałych ustawień nie ruszaj, automatycznie ustawią się prawidłowo. Pliki są o.k. Corel nie jest za ubogi tnie się bardzo dobrze.
Przy eksporcie .ai opcja 1-1 czyli na PC oraz jako krzywe. Podgląd też możesz wyrzucić ale jest on aktywny tylko dla v.7 a przypuszczam, że będziesz musiał eksportować pliki ai dl niżej wersji Adobe np. 3 lub 4.W razie problemów służę pomocą
wojtek@remedia.pl
Mam opytanie do osoby twierdzącej, że wystarczy CTRL+P z pod Corela; jak to się dokładnie robi i czy na Mutochu SC 550 też będzie działać
-----------------
Kilka odpowiedzi wyżej ktoś stwierdził, że najlepiej wypuszczać PLT, bo to działa od 10 lat. Problem w tym, że PLT zamienia obraz prawdziwie wektorowy na uproszczony (składa się tylko z odcinków). Nowe plotery tnące i rysujące używają plików AI, EPS itp ponieważ zachowują rzeczywiste wektory wraz z łukami itd.
Okrężna droga cięcia spowodowana jest dość dziwną polityką firm sprzedających plotery, mianowicie standardowo do plotera dołączany jest program "zewnętrzny" do cięcia, a za DROBNĄ OPŁATĄ (kilkuset złotych) można dostać inną wersję driverów i ciąć bezpośrednio z Corela itp.
pozdro zWitek