logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Janmar Centrum inwestuje w drugą fabrykę opakowań z tektury falistej

  PR 17.06.2021, przeczytano 1308 razy
ilustracja

Janmar Centrum, producent opakowań z tektury falistej, mający swoją siedzibę w Trzcinicy, w południowo zachodniej Polsce wybuduje drugą fabrykę. Nowa inwestycja powstanie w Strykowie (centralna polska), na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/janmar-centrum-inwestuje-w-druga-fabryke-opakowan-z-tektury-falistej,391936,artykul.html

Przedsiębiorstwo od samego początku, czyli od 2000 roku skutecznie realizuje przyjętą strategię rozwoju. Z sukcesem wdraża kolejne inwestycje i poszerza ofertę swoich produktów, do której należą: opakowania klapowe, wykrojnikowe i opakowania e-commerce, także z kolorowymi nadrukami w jakości FLEKSO HD oraz opakowania specjalistyczne i wielkogabarytowe.
Wysoka jakość i wszechstronność produktów – od małych pudełek, przez opakowania z nadrukiem, po ogromne oktabiny do składowania i transportu towarów luzem, sprawiły, że Janmar Centrum znalazł uznanie wśród firm z wielu branż, z Polski i Europy, m. in.: elektrotechnicznej, motoryzacyjnej, spożywczej, meblowej i chemicznej.

Obecnie firma Janmar Centrum przetwarza ponad 150 mln m2 tektury falistej rocznie i zatrudnia 214 osób.

Kolejny krok w rozwoju

Inwestycja w nową fabrykę zostanie podzielona na dwa etapy.

Pierwszy etap obejmie budowę i instalację pierwszych linii produkcyjnych. Jedną z nich będzie najnowocześniejsza i najszybsza obecnie na rynku maszyna typu „Jumbo” firmy Bahmüller Göpfert, o szerokości roboczej 4800 mm. Pozwoli ona firmie Janmar Centrum jeszcze bardziej rozszerzyć ofertę opakowań wielkogabarytowych.

W kolejnym etapie przewidziane zostały instalacje kolejnych linii produkcyjnych oraz inwestycja w automatyczny magazyn wyrobu gotowego o wysokości 33 m, zapewniający klientom serwis dostaw na najwyższym poziomie.

Docelowo, po zakończeniu drugiego etapu inwestycji, fabryka będzie produkować pełen zakres opakowań z tektury falistej, a moce produkcyjne będę na poziomie 150 mln m2 tektury falistej rocznie.

Nowa fabryka ma pracować w oparciu o najwyższe standardy w trosce o środowisko, a zainstalowany wewnętrzny automatyczny system transportu wraz najnowocześniejszymi urządzeniami peryferyjnymi mają zapewnić komfort i bezpieczeństwo dla pracowników.

ilustracjastrzałka

Firma Janmar Centrum w nowy zakład planuje zainwestować około 140 mln zł i zatrudnić ponad 50 osób.

Drugi Park Opakowań w Polsce

Druga fabryka firmy Janmar Centrum działać będzie w oparciu o model parku opakowaniowego. Powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie aktualnie budowanej, nowej fabryki tektury falistej (PW14) firmy Progroup.

Po sukcesie pierwszego w Polsce Parku Opakowań, który został uruchomiony 30.01.2017 roku w Trzcinicy, obydwa przedsiębiorstwa postanowiły kontynuować współpracę w tym zakresie.

Model parku opakowań zdecydowanie przewyższa tradycyjne, zintegrowane fabryki. Jest połączeniem wyspecjalizowanej produkcji opakowań z wysokowydajnościową produkcją tektury falistej, bez jakichkolwiek problemów logistycznych.

Dzięki takiej współpracy, oba przedsiębiorstwa – Janmar Centrum i Progroup mogą skuteczniej spełniać oczekiwania swoich klientów i szybko reagować na zmieniający się rynek, wciąż pozostając przy tym od siebie niezależne.

Termin uruchomienia nowej fabryki Janmar Centrum i drugiego Parku Opakowań planowany jest na III kwartał 2022 roku.

ilustracjastrzałka

- Jestem przekonany, że dzięki decyzji o budowie drugiej fabryki jeszcze bardziej wzmocnimy swoją pozycję na rynku. Inwestując w nową lokalizację będziemy mogli być bliżej klientów z innej części kraju, a bezpośrednie sąsiedztwo z firmą Progroup pozwoli nam skupić się wyłącznie na produkcji pudeł. Obecna trudna sytuacja rynkowa pokazuje, że tylko firmy o silnej pozycji i ze stabilnym zapleczem w postaci surowca potrafią być wiarygodnymi partnerami dla swoich klientów – podsumowuje Marcin Gatner, prezes zarządu i właściciel przedsiębiorstwa.

Źródło: Janmar Centrum Sp. z o.o. sp. k.

www.janmarcentrum.pl


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: jcpr

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

drupa 2024: Konica Minolta świętuje ponad 200 sprzedanych maszyn
Olbrzymie zainteresowanie branży, silne partnerstwa biznesowe z klientami oraz prestiżowa nagroda – to wszystko przyczyniło się do sukcesu lidera transformacji cyfrowej Konica Minolta na targach drupa 2024.
Koenig & Bauer/Royalpack - wywiad
Drukarnia Royalpack ze Słonego k. Zielonej Góry od wielu lat specjalizuje się w produkcji opakowań z tektury falistej, wytwarza też sam surowiec. W ubiegłym roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe i liczne zapytania – także ze strony obecnych klientów – zainicjowała nowy, strategiczny ruch w swojej działalności: uruchomienie produkcji opakowań jednostkowych z tektury...
Prima Tapes & Labels z maszyną fleksograficzną Mark Andy Evolution
Brytyjska drukarnia Prima, zainstalowała niedawno nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5 o szerokości wstęgi 340 mm. Firma specjalizuje się w drukowaniu i przetwarzaniu etykiet, a ww. maszyna została zainstalowana w jej zakładzie w Oprington k. Londynu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących w technice flekso UV, zwiększyła znacząco jej potencjał...
Dwie nagrody EDP Award 2024 dla rozwiązań Agfa
Rozwiązania inkjetowe firmy Agfa po raz kolejny znalazły uznanie w oczach jurorów prestiżowego konkursu EDP Awards. W jego tegorocznej edycji zostały nagrodzone m.in. dwie nowe maszyny, wprowadzone niedawno do oferty tego producenta. Anapurna Ciervo H3200 zdobyła nagrodę w kategorii rozwiązań płaskich/hybrydowych o prędkości do 150 m2/h. Z kolei maszyna SpeedSet Orca 1060...
Marimekko i Stora Enso stworzą odnawialne opakowania prezentowe
Marimekko to fińska firma produkująca według własnego wzornictwa odzież i artykuły gospodarstwa domowego. W ostatnim czasie jej przedstawiciele zwrócili się do Stora Enso z propozycją współpracy przy tworzeniu nowych, skalowalnych i odzyskiwanych opakowań dedykowanych różnym produktom z jej oferty. Powstałe w efekcie innowacyjne i stylowe opakowania pudełkowe,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764