logo
WIADOMOŚCI

Jasnowidze 2016: Wyniki konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci

redakcja   16.03.2017, przeczytano 461 razy
strzałkistrzałka
Dalia Żmuda-Trzebiatowska, Polska
ZOBACZ ILUSTRACJE

W maju 2016 roku Wydawnictwo Dwie Siostry ogłosiło drugą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE. Na konkurs wpłynęło 380 projektów z 34 krajów, w tym 280 z Polski.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jasnowidze-2016:-wyniki-konkursu-na-projekt-ilustrowanej-ksiazki-dla-dzieci,31821,artykul.html

Obrady jury odbyły się w dniach 25–27 stycznia 2017 w Podchorążówce w warszawskich Łazienkach Królewskich. Projekty ilustrowanych książek dla dzieci oceniały dwie niezależne komisje konkursowe.

Jury międzynarodowe w składzie Monika Hanulak, Juraj Horváth, Åshild Kanstad Johnsen, Grzegorz Kasdepke przyznało jedną nagrodę główną oraz trzy równorzędne wyróżnienia honorowe:

  • Nagroda główna: „Robook”, Dalia Żmuda-Trzebiatowska, Polska


Wyróżnienia:

  • „Ciąża”, Małgorzata Wojtkowiak, Polska
  • „Pupa and Beetle” („Poczwarka i żuk”), Ayane Mitsuoka, Japonia
  • „Signs of Silence” („Znaki ciszy”), Rasa Jančiauskaitė, Litwa


Jury Wydawnictwa Dwie Siostry w składzie Ewa Stiasny, Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska i Maciej Byliniak przyznało jedną nagrodę główną oraz dwa równorzędne wyróżnienia.  Zwycięski projekt zostanie wydany nakładem Wydawnictwa.

  • Nagroda główna: „Signs of Silence”, Rasa Jančiauskaitė, Litwa


Wyróżnienia:

  • „Pupa and Beetle”, Ayane Mitsuoka, Japonia
  • „Zwyczajna mowa w regionalnych słowach”, Aleksandra Zaborska, Polska


Więcej informacji: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2016/wyniki_199/

Źródło: STGU

www.stgu.pl

Galeria: Jasnowidze 2016: Wyniki konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Polska Drużyna Narodowa Imagine Cup 2018 wybrana
Za nami 16. edycja lokalnych finałów Imagine Cup. Trzy drużyny: Hacks for Snacks z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, AcomoEye Team z Politechniki Warszawskiej oraz Wavy reprezentująca Politechnikę Łódzką oraz Politechnikę Warszawską, zwyciężyły odpowiednio w kategoriach Artificial Intelligence, Mixed Reality i Big Data. Podium dopełniła drużyna Raccoon Smart Trash z Polsko Japońs...
3 nominacje dla ATS Display w konkursie POPAI France
POPAI France to jeden z największych w Europie konkursów branży materiałów wspierających sprzedaż (POSM). Zgłoszone przez ATS Display produkty po raz kolejny zostały nominowane do nagród głównych w swoich kategoriach.
Laureaci 57. edycji Standout. Light+Building 2018
12 kwietnia 2018 roku poznaliśmy Laureatów StandOUT. Light+Building 2018 - plebiscytu na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Celem StandOUT. jest promocja polskich firm, których prezentacje marek i produktów wyróżniają się na największych imprezach wystawienniczych w Europie i w Polsce.
Design32: Najlepsze dyplomy projektowe ASP
Design 32 to konkurs wyłaniający najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych. Przegląd dyplomowych prac magisterskich organizowany przez ASP w Katowicach jest nie tylko prestiżowym, branżowym wydarzeniem, ale również prezentacją aktualnych tendencji w dizajnie. To już ósma edycja tego wydarzenia.
Ekspozycja Roku 2017: I miejsce dla Extend Vision
W ubiegły piątek, 23 marca 2018, podczas gali MP Power Awards miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie Ekspozycja Roku 2017.
 
niedziela 22.04.2018, 128 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone