logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Jędrzej Nowicki, fotograf współpracujący z Wyborczą z prestiżową nagrodą

  PR 26.11.2021, przeczytano 363 razy
ilustracja

Jędrzej Nowicki, współpracownik "Wyborczej" został laureatem Międzynarodowej Nagrody Luisa Valtueni za fotografię humanitarną. Nagrodzona seria zdjęć "Blizny", poświęcona protestom na Białorusi, doczekuje się właśnie prezentacji w kolejnych państwach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jedrzej-nowicki%2C-fotograf-wspolpracujacy-z-wyborcza-z-prestizowa-nagroda,393907,artykul.html

Jędrzej Nowicki to fotograf dokumentalny, współpracujący m.in. z "Wyborczą", a także z "Wall Street Journal", "Le Monde", "Die Zeit" czy "Sunday Times Magazine". Wcześniej przez dziewięć lat relacjonował dla "Wyborczej" najważniejsze wydarzenia z kraju i zza granicy. Zaczynał w redakcji poznańskiej jako 17-latek.

W sierpniu ubiegłego roku wyjechał do Mińska, gdzie po zmanipulowanych przez Aleksandra Łukaszenkę wyborach prezydenckich wybuchły protesty krwawo tłumione przez OMON. "Blizny" to fotograficzny zapis tych wydarzeń. Projekt miał premierę w "Wyborczej" - na Wyborcza.pl można zobaczyć zdjęcia z serii "Blizny" oraz przeczytać rozmowę z fotografem.

Jury Nagrody im. Luisa Valtueñi doceniło nowatorskie podejście w pokazywaniu konfliktu i sposób budowania fotograficznej opowieści.

- Nowicki zajmuje się ranami fizycznymi i psychicznymi zadanymi setkom ludzi, a jednocześnie mówi o bliznach pogłębiających podział społeczny kraju. Bohaterami serii są przeciwnicy reżimu, krewni torturowanych i więzionych oraz młodzi żołnierze wciągnięci w konflikt, którego nigdy nie chcieli - czytamy na oficjalnej stronie Nagrody.

Nagroda Luisa Valtueñi od 1997 r. organizuje Médicos del Mundo España, stowarzyszenie zajmujące się pomocą humanitarną. Nagroda jest dedykowana czterem członkom stowarzyszenia, którzy zginęli podczas misji w Rwandzie i Bośni i Hercegowinie - medykom Flors Sirerze, Manuelowi Madrazo i Mercedes Navarro oraz fotografowi Luisowi Valtueñi.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono rekordową liczbę 808 zgłoszeń (6979 zdjęć) z 94 krajów. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 6 tys. euro, aparat Leica Q2 o wartości ponad 5 tys. euro oraz dziesięć fotoksiążek wydawnictwa La Fábrica.

Nowicki przed rokiem został laureatem Nagrody Fundacji "Gazety Wyborczej" w kategorii "Wolność, solidarność, tolerancja". Otrzymał też World Report Award oraz tytuł Talentu Roku inicjatywy fotograficznej PIX.HOUSE. Był też nominowany do Grand Press Photo.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Przez ponad dwa lata działalności zespół #FakeHunter zweryfikował 2 tys. fake newsów. Fałszywe informacje publikowane w sieci dotyczyły głównie tematyki: geopolitycznej, szczepionek, koronawirusa, telekomunikacji i finansów.
Johnny Depp i Amber Heard, czyli medialny konflikt dekady wart miliony
Od 11 kwietnia 2022 trwa najbardziej medialny proces sądowy ostatnich lat, w którym główne role grają Johnny Depp i Amber Heard. Gdy w maju 2016 roku ogłoszono rozpad ich małżeństwa, już wtedy prognozowano medialne perturbacje. Nikt się jednak nie spodziewał, że sześć lat później konflikt między Deppem a Heard nie znajdzie godnego zakończenia. Jak wynika z...
NielsenIQ, firma świadcząca usługi informacyjne na całym świecie, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek NielsenIQ Activate, rozwiązania SaaS (oprogramowanie jako usługa), które umożliwia sprzedawcom detalicznym zwiększenie możliwości uzyskiwania przychodów dzięki mediom detalicznych i obszernej wiedzy na temat zachowań klientów, które aktywizują...
Zweryfikowany Nadawca, bezpłatna usługa Onet Poczty dla użytkowników biznesowych i instytucjonalnych, poprawiająca efektywność kampanii oraz bezpieczeństwo wysyłek, zyskała nowe funkcje. Wśród najważniejszych zmian znalazły się m.in.: możliwość konfiguracji zabezpieczeń dla domen, raporty i statystyki, prezentujące stan bezpieczeństwa domen i skuteczność...
W serwisie streamingowym CANAL+ online można zobaczyć wydarzenia sportowe oraz seriale i filmy w jakości 4K. Do oferty serwisu dołączono kanały CANAL+ 4K Ultra HD i Eleven Sports 1 4K oraz bibliotekę zawierającą seriale i filmy w najwyższej jakości obrazu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764