logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Jesień w TVP Historia

  PR 12.08.2020, przeczytano 274 razy
ilustracjastrzałka
Przemysław Babiarz poprowadzi program „Giganci Historii”

Nowa ramówka TVP Historia to premiery filmów fabularnych i dokumentalnych, seriale historyczne, programy publicystyczne oraz rozrywka na najwyższym poziomie. Już 15 sierpnia w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej antena zaprasza na nowy teleturniej „Giganci Historii”. TVP Historia przygotowała również wiele propozycji programowych na temat ważnych wydarzeń historycznych, których rocznice obchodzimy w sierpniu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jesien-w-tvp-historia,388086,artykul.html

- Rok 2020 w historii naszego kanału będzie moim zdaniem tak ważny, jak rok 2007, a więc ten, w którym powstała TVP Historia. 15 sierpnia startujemy z nową ramówką w zupełnie innej odsłonie, z nową oprawą, nowoczesną grafiką i nowatorskimi cyklami. Data oczywiście nie jest przypadkowa, chcemy w ten sposób uczcić stulecie Bitwy Warszawskiej. Na antenie pojawi się coś, czego jeszcze w TVP Historia nie było – widowiskowy teleturniej z dużą porcją wiedzy, o wymownej nazwie „Giganci Historii”. Z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej przygotowaliśmy dwa nowe programy – „1920. Wojna o wszystko” oraz „Cud Wisły”, a na 40- lecie powstania „Solidarności” powstał program „Twarze Solidarności” - cykl 40 portretów ludzi, dzisiaj mniej znanych, którzy w 1980 roku odegrali ważną rolę i współtworzyli ten ruch. – zapowiada Piotr Legutko, redaktor naczelny TVP Historia.

Od 5 września TVP Historia zaprasza na nowy program publicystyczny „Tu wszystko jest Polską”, w którym Piotr Legutko porozmawia z gośćmi na Wawelu. Cykl cechują nowatorskie rozwiązania graficzne, obraz został wzbogacony występami w wykonaniu zespołu baletowego „Cracovia Danza”. Natomiast, 12 września na antenie zadebiutuje cykl dokumentalny „Ci cholerni Polacy”, przedstawiający historię Polaków walczących w Bitwie o Anglię.

Jesienią antena zaprasza na znane i lubiane przez widzów programy m.in. program kulinarny „Kuchnia Jagiellonów”, program publicystyczny połączony z widowiskiem teatralnym „Teatr Wojny”, cykl dokumentalny „Ekspertyza”, w którym Piotr Litka i Tomasz Kamiński przyglądają się znanym, historycznym wydarzeniom przez pryzmat najnowszych osiągnięć kryminalistyki. TVP Historia zaprasza również na nowe odcinki programów: „Z widokiem na Wawel”, „Archiwum zimnej wojny”, „Spór o historię” oraz „Było nie minęło”.

Jesień to doskonały czas dla miłośników seriali dokumentalnych, w nowej ramówce w paśmie „Na dalekim wschodzie” widzowie poznają m.in. losy weteranów II wojny światowej żyjących w Birmie. W filmach wyemitowanych w ramach pasma „Na wschód od Bugu” zostaną przedstawione historie Gułagów w Rosji i służb bezpieczeństwa KGB, a także tło konfliktu Józefa Stalina z Lwem Trockim. Ze stereotypami na temat amerykańskich mitów m.in. rewolucji amerykańskiej czy wojny domowej zmierzą się autorzy cyklu emitowanego w ramach pasma „Amerykański sen”.

Jesień w TVP Historia już od 15 sierpnia.

  • Emisja konferencji w TVP Historia: 14 sierpnia o godz. 22.35 i 15 sierpnia o godz. 15.00

Źródło: TVP S.A.

www.tvp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

AB Europe Virtual Programmatic Day w listopadzie
Przed nami największa konferencja programatyczna - Virtual Programmatic Day, organizowane przez IAB Europe.
Telewizja Polsat, dzięki transakcji z Grupą ZPR Media, została większościowym udziałowcem spółki Spektrum TV Sp. z o.o., nadawcy kanałów Fokus TV i Nowa TV. Dotychczas Telewizja Polsat posiadała poniżej 50% udziałów (49,48%).
Morizon.pl i Gratka.pl, czołowe serwisy ogłoszeniowe w Polsce, działające w strukturach Ringier Axel Springer Media wprowadzają wspólną ofertę dla pośredników nieruchomości. Dzięki uruchomieniu nowych usług ogłoszeniodawcy zyskają możliwość dotarcia nawet do 90 proc. aktywnych użytkowników polskiego internetu.
Ringier Axel Springer Polska została członkiem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, która jest wiodącym głosem dla zagranicznych inwestorów w Polsce. Organizacja składa się z ponad 360 firm reprezentujących szeroką gamę sektorów, które zainwestowały w Polsce ponad 236 mld złotych i zatrudniają ponad 260 tysięcy pracowników. American Chamber of Commerce od 30 lat aktywnie...
WP Pilot rusza z kampanią wizerunkową
Hasłem przewodnim jesiennej kampanii wizerunkowej platformy do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online jest „WP Pilot – Nowy sposób na telewizję bez kabla”. W centrum działań promocyjnych jest spot wideo z udziałem brand hero marki, różowego pączka.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764