logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Jesienne kampanie reklamowe oraz nagrody Effie dla PZU

  PR 08.11.2011, przeczytano 2916 razy
ilustracjastrzałka

Dwie kampanie reklamowe i dwie nagrody Effie. Grupa PZU aktywna i doceniana na rynku marketingowym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jesienne-kampanie-reklamowe-oraz-nagrody-effie-dla-pzu,13859,artykul.html

E-szkoda, czyli szkody szybko przez Internet

24 października br. ruszyła kampania „E-szkoda”, której celem jest poinformowanie klientów PZU o uruchomieniu kolejnego kanału zgłoszenia i likwidacji szkód przez Internet, a także o zaletach i prostocie tego rozwiązania. Idea kampanii oparta jest na spostrzeżeniu, że rzeczy, o których myślimy, że są uciążliwe i zabierają nam dużo czasu odkładamy na później. Jednym z elementów kampanii będzie spot telewizyjny, którego bohater odkłada zgłoszenie rozbitej szkody w samochodzie oraz swojej złamanej ręki na później.

Kampania potrwa do 27 listopada i prowadzona będzie w telewizji, internecie (m.in. dedykowana strona www), kinie oraz prasie motoryzacyjnej. Dodatkowo prowadzone będą działania typu ambient. W wybranych kinach pojawią się naklejki na lustrach w toaletach, a w sklepach Diverse – naklejki na lustrach w przebieralniach.

Za kreację tej kampanii odpowiada agencja K2 Internet, za zakup mediów Starlink i ACR.

Plan na życie – kolejna odsłona

18 października br. wystartował także drugi etap kampanii „Plan na Życie”, której celem jest budowanie wizerunku PZU jako marki o kompetencjach inwestycyjno-ochronnych oraz wzrost rozpoznawalności marki PZU w ofercie ubezpieczeń życiowych. Kampania wizerunkowa jest adresowana do osób, którzy dążą do lepszej jakości życia dla siebie i swoich bliskich. Ideą kampanii jest spostrzeżenie, że o ubezpieczeniach życiowych i inwestycjach człowiek myśli przekraczając pewne etapy swojego życia – np. pierwsza praca, ślub, dziecko czy znaczący awans w pracy. Korzyścią, jakie produkty PZU dają klientowi jest poczucie kontroli dzięki ciągłości oszczędzania i ochrony niezależnie od sytuacji życiowej. Kampania potrwa do 27 listopada i prowadzona jest w telewizji i internecie.

Za kreację obu tych kampanii odpowiadają agencje Leo Burnett i K2 Internet, za zakup mediów Starlink i ACR.

Kampanie PZU efektywne

Podczas 12. Gali Prix Effie Awards 2011 - corocznego konkursu efektywności w reklamie, w którym nagradzane są najskuteczniejsze kampanie reklamowe PZU otrzymał dwie nagrody. Srebrnym Effie w kategorii Finanse została nagrodzona kampania „PZU Uważaj na atrapy” promująca pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych OC/AC, natomiast w kategorii Promocja Miejsc i Wydarzeń Brązowym Effie uhonorowano kampanię „Historie ukryte w obrazach” zrealizowaną w ramach projektu sponsoringowego Nowe Sukiennice.

Gala wręczenia nagród Effie odbyła się 17 października br. w Teatrze Wielkim w Warszawie. Do tegorocznej edycji konkursu efektywności w reklamie Effie Awards zgłoszono 103 kampanie w 17 kategoriach.

Źródło: Grupa PZU

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja Węc PR nagrała swój Hot16challenge2
Akcja hot16challenge2 cieszy się dużą popularnością wśród polskich internautów.  W społeczną inicjatywę zaangażowali się celebryci i politycy, a nawet znane brandy. Nominacje dotarły również do branży kreatywnej. Specjaliści z agencji WĘC PR podjęli rękawicę i zarapowali, by wesprzeć medyków w walce z koronawirusem.
Kampania społeczna marki Ambition
Czas izolacji, ograniczenie kontaktów z bliskimi, niepewna przyszłość to nowa rzeczywistość, z którą w ostatnich miesiącach przyszło nam się zmierzyć. Wszechobecne zakazy bezpośrednio przemodelowały nasz dotychczasowy sposób życia, jednak to, co naprawdę ważne powinno pozostać niezmienne. Marka Ambition, w swojej nowej kampanii zachęca odbiorców do podtrzymania wiary w...
Nowe przenośne projektory LCD Panasonic
Firma Panasonic ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek dwóch ekonomicznych serii projektorów LCD, które wyróżniają się niewiarygodnie długim cyklem eksploatacji przy jej jednoczesnym niskim całkowitym koszcie. Główne zalety produktów to wysoka jakość i duży kontrast wyświetlanych obrazów. Nowe serie, które doskonale nadają się...
Aplikacje Photo Gallery i AiFoto debiutują w nowych wersjach. Producent gruntownie przemodelował interfejs i dodał szereg nowych funkcji. Mają one sprawić, że organizacja, przeglądanie i udostępnianie zdjęć będą prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Agencja marketingu zintegrowanego Communication Unlimited jest odpowiedzialna za stworzenie strategii komunikacji firmy, doradztwo komunikacyjne, zarządzanie relacjami z mediami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764