logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Jeszcze tańszy Pentax

   05.06.2005, przeczytano 1004 razy

Pentax zaprezentował nową lustrzankę cyfrową – model *ist DL. Aparat jest nieznacznie zmodyfikowaną wersją obecnego już na rynku Pentaksa *ist DS, będzie jednak od niego wyraźnie tańszy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jeszcze-tanszy-pentax,2803,artykul.html

Pentax *ist DL to 6-megapikselowa lustrzanka obsługująca karty SD. Aparat obsługuje dwie przestrzenie barw (sRGB i Adobe RGB), oferuje też możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW. W odróżnieniu od modelu *ist DS., zamiast 11-punktowego czujnika AF zastosowano w nim sensor 3-punktowy. Aparat posiada też mniejszy bufor, przez co liczba zdjęć seryjnych zapisywanych w formacie RAW spadła do 3, a w JPEG – do 5. Jako swojego rodzaju rekompensatę użytkownicy dostają za to większy, bo aż 2,5-calowy (a nie 2-calowy) wyświetlacz. Nowy aparat jest skierowany głównie do osób, którym brak doświadczenia w obsłudze cyfrowych lustrzanek, toteż producent zadbał o możliwość pracy w trybie automatycznym. Urządzenie jest zasilane przez 4 standardowe baterie „paluszki”.

Aparat ma wymiary 125 x 93 x 66 mm, z bateriami (ale bez obiektywu) waży 605 g. Pentax *ist DL będzie sprzedawany w wersjach z czarną lub srebrną obudową. Cena aparatu z obiektywem 18-55mm wyniesie w Stanach Zjednoczonych około 800 USD (Pentax *ist DS z tym samym obiektywem jest obecnie o 100 USD droższy).

Źródło: DPReview

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

AI w kampanii SOS Wioski Dziecięce
Jak mogłyby wyglądać szkoły w Zimbabwe dzięki wsparciu darczyńców Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce? SUPERMASSIVE pomaga to sobie wyobrazić. W najnowszej kampanii Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zderza obraz szkół, które mogą powstać dzięki zebranym środkom, z ich obecnym stanem. Sceny w spocie zostały zarówno stworzone od podstaw,...
Logo Superbet na koszulkach GKS Katowice
Historyczny awans do ekstraklasy po blisko 20 latach niebytu w elicie, perspektywa przeprowadzki na nowoczesny stadion oraz ogłoszenie nowego sponsora głównego. Kibice GKS Katowice mogą ostatnio czuć się ostatnio jak we śnie, ale nie muszą się budzić. To prawda, że GieKSa właśnie podpisała trzyletnią umowę z Superbet, rekordową w historii klubu! – Obejmujemy...
STS przedłużył umowę z Rakowem Częstochowa. W ramach kontraktu zawartego na dwa lata, marka pozostaje oficjalnym sponsorem i bukmacherem klubu z Częstochowy zwiększając jednak swoje zaangażowanie pod względem wartości umowy oraz świadczeń marketingowych.
PZU sponsorem 81. Tour de Pologne
PZU został Sponsorem Oficjalnym 81. Tour de Pologne UCI World Tour 2024. Największy polski ubezpieczyciel jest też sponsorem oficjalnym jednej z najważniejszych klasyfikacji wyścigu - Klasyfikacji Górskiej.
Agnieszka Sienkiewicz z córką w kampanii Bioliq
Marka Bioliq (Aflofarm Farmacja Polska) z dumą prezentuje najnowszy spot reklamowy swojego bestsellerowego produktu – intensywnego serum rewitalizującego. Kampanię reklamową wyróżnia wyjątkowa obsada, w reklamie wystąpiła bowiem popularna aktorka Agnieszka Sienkiewicz wraz ze swoją uroczą córeczką Zosią.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764