logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Joanna rusza z kampanią promującą kosmetyki wegańskie

  PR 10.11.2020, przeczytano 775 razy
ilustracja

Laboratorium Kosmetyczne Joanna rozpoczęło działania promujące nową linię kosmetyków wegańskich. Wprowadzenie serii VEGAN to, obok niedawnej zmiany logo, jeden z ważniejszych kroków w nowej strategii marki, obejmującej szereg proekologicznych rozwiązań. Za realizację kampanii odpowiada dom mediowy Media Choice, który zajął się planowaniem oraz zakupem mediów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/joanna-rusza-z-kampania-promujaca-kosmetyki-weganskie,389131,artykul.html

Nowość w ofercie marki Joanna wpisuje się w jeden z najbardziej aktualnych trendów branży kosmetycznej. Wegańska linia dedykowana pielęgnacji włosów to wynik udanego debiutu w tym segmencie – po wprowadzeniu produktów do depilacji twarzy i ciała Sensual Vegan, które spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów.

Naturalnie – w obszarze digital

Działania promocyjne w ramach kampanii będą widoczne we wszystkich kluczowych mediach, dobranych precyzyjnie pod kątem grupy docelowej. Obejmują przede wszystkim obszar digital oraz social media.

– Poza tradycyjnym zakupem mediów i emisją reklam w serwisach tematycznych najbardziej dopasowanych do naszej grupy docelowej, pojawiają się również materiały contentowe, m.in. artykuły sponsorowane. Dodatkowo prowadzona jest także ścisła współpraca z influencerami oraz aktywna komunikacja marki w Social Mediach – mówi Aleksandra Filipowicz, Senior Media Planner, Media Choice.

Vegan, czyli z szacunku dla przyrody

Każdy produkt z nowej serii marki Joanna posiada oznaczenie fundacji Viva! Oznacza to, że przeszły szereg badań w procesie certyfikacji, która wyklucza zawartość składników pochodzenia zwierzęcego lub odzwierzęcego na każdym etapie produkcji. To także zapewnienie, że kosmetyki z tym emblematem nie zawierają komponentów GMO oraz nie są testowane na zwierzętach. Wszystkie z nich zawierają ponad 97,5% składników pochodzenia naturalnego, natomiast pozostałe procenty to elementy, które zabezpieczają przed utratą jakości. Każdy kosmetyk posiada także bardzo krótki skład INCI. W kolekcji VEGAN znajdują się obecnie trzy nowe linie szamponów oraz odżywek – do włosów normalnych i suchych, do włosów zniszczonych oraz przetłuszczających się. Zawierają one m.in. najwyższej jakości naturalne wyciągi z aloesu, słodkich migdałów i bergamotki. Dodatkowo pojawiły się także produkty uzupełniające, tj. odżywki w sprayu i serum olejkowe.

Odświeżony wizerunek znanej marki

Razem ze startem kampanii promującej nową linię VEGAN, Laboratorium Kosmetyczne wprowadziło szereg ciekawych zmian. Marka Joanna zyskała niedawno nowe, odświeżone logo, które odzwierciedla najważniejsze przesłanie. Zmiana logotypu po 20 latach ma komunikować przede wszystkim prostotę i przejrzystość, jaką reprezentują składy produktów, a jednocześnie nowoczesność, czyli odwagę do wprowadzania zmian. Już w tym roku wprowadzono szereg proekologicznych rozwiązań. Refresh identyfikacji wizualnej to jedynie znaczący symbol nowego kierunku.

ilustracjastrzałka

– Najważniejsze zmiany można podzielić na cztery bloki tematyczne. To głównie ograniczenie ilości plastiku, realizacja idei less waste poprzez proponowanie produktów łączących kilka funkcji (np. pielęgnacja i stylizacja), dzięki czemu można ograniczyć ilość kupowanych kosmetyków. To wreszcie dobry skład – bazowanie na składnikach przyjaznych środowisku, ale także coraz więcej produktów w serii wegańskiej z certyfikatem Viva! – mówi Magdalena Wojciechowska, Product Manager, Laboratorium Kosmetyczne Joanna.

Źródło: Media Choice

www.mediachoice.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Filmy reklamowe Almette emitowane na TikToku zostały uznane za jedne z najbardziej angażujących w historii tej platformy. Dwa filmy z kampanii EkoDOM Almette oraz jeden z kampanii Almette cottage znalazły się w top najchętniej oglądanych, komentowanych i udostępnianych reklamach.
Michał Desowski opuszcza Saatchi & Saatchi
Michał Desowski, dyrektor kreatywny w agencji Saatchi & Saatchi, zdecydował się po ośmiu latach pracy odejść z firmy i podjąć nowe wyzwania.
Euvic Digtal (Grupa Euvic Performance), została wybrana przez Gupę CSV, lidera na polskim rynku lakierniczym z zakresu dostarczania produktów, usług i szkoleń. Agencja odpowiedzialna była za kompleksowe opracowanie i wdrożenie nowego serwisu www.csv.pl. Grupa CSV specjalizuje się w lakiernictwie samochodowym, przemysłowym i meblowym. Zadaniem Euvic Digital było stworzenie...
Nowa kampania Orange Polska dla oferty Orange Flex
W nowej platformie komunikacji Orange Polska przekonuje, że warto się od siebie odczepić i uwierzyć w to, że mamy wystarczająco dużo do zaoferowania. Sobie i innym. A Orange Flex ma rozwiązania, które wystarczą, by komunikować się w zgodzie ze sobą i innymi.
Change Serviceplan i Media Republic z kampanią dla spółdzielni Mlekpol w Grajewie
Wystartowała nowa kampania promocyjna Maślanki Mrągowskiej oparta o ideę “Maślanka Mrągowska niejedno potrafi połączyć”. Po raz trzeci za strategię, kreację i realizację odpowiedzialna jest agencja Change Serviceplan (Group One), a planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy Media Republic (Group One).
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764