logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Jumbo - wielkoformatowe maszyny Rapida od Koenig & Bauer

  PR 04.05.2020, przeczytano 455 razy
ilustracjastrzałka
Ośmiokolorowa maszyna Rapida 145 dla firmy Bell & Bain tu jeszcze w fazie końcowej montażu przez specjalistów firmy Koenig & Bauer. W ciągu najbliższych dni rozpocznie ona swoją podróż do Wielkiej Brytanii.

Od ponad 50 lat wielkoformatowe offsetowe arkuszowe maszyny drukujące produkowane w Radebeul cieszą się ogromnym uznaniem. Maszyny Rapida typu Jumbo przeznaczone do druku w formacie do 106 x 145 cm (Rapida 145) oraz do 120,5 x 164 cm (Rapida 164) pracują z prędkością maksymalną 18.000 arkuszy / godzinę, a swoim stopniem automatyzacji w niczym nie ustępują maszynom pracującym w popularnym formacie B1. Drukarnie opakowaniowe i akcydensowe na całym świecie szczególnie cenią wielkoformatowe modele maszyn Rapida za ich wydajność, dostępność i trwałość. Także drukarnie internetowe, producenci książek, drukarze plakatów i wiele innych, wysoko wyspecjalizowanych firm przekonało się do nowoczesnej i ekonomicznej technologii produkcji wielkoformatowej z domu Koenig & Bauer.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jumbo---wielkoformatowe-maszyny-rapida-od-koenig-and-bauer-,386878,artykul.html

Ogromny popyt na rynku krajowym

Maszyny wielkoformatowe Rapida w ubiegłym roku przyczyniły się znacznie do sukcesu sprzedaży arkuszowych maszyn offsetowych w Niemczech. Krajowe drukarnie specjalne, akcydensowe i internetowe oraz tradycyjne zakłady produkcji opakowaniowej zamówiły łącznie ponad 100 zespołów drukujących. Oznacza to, że firma Koenig & Bauer (DE) w 2019 roku zdobyła każde zamówienie na nową maszynę wielkoformatową.

I tak na przykład obecnie w zakładach Gundlach Packaging Group w Oerlinghausen instalowana jest maszyna drukująca Rapida 145 z sześcioma zespołami drukującymi i lakierującymi. Jednocześnie jest to tu pierwsza arkuszowa maszyna offsetowa wyprodukowana w Saksonii od prawie 30 lat. W maju Rapida 145 z siedmioma zespołami farbowymi, zespołami lakierującymi, przedłużonym odcinkiem wykładającym, wieloma opcjami automatyzacji oraz opcją PDF-Check pozwalająca na kontrolę arkusza oraz porównywanie go z danymi PDF z przygotowalni trafi do zakładu Mugler Masterpack w Crimmitschau.

Przedsiębiorstwo poligraficzne Walter Grieger Offsetdruck w Nettetal to kolejny typowy użytkownik maszyn Koenig & Bauer, który zdecydował się na nowe, wielkoformatowe urządzenie typu Rapida. Za kilka tygodni zostanie tu uruchomiona nowa Rapida 164 z siedmioma zespołami farbowymi, wieżą lakierująca oraz przedłużeniem wykładania. Obok zadruku displayów i opakowań z tektury falistej obróbce poddawane są także formy zbiorcze przeznaczone dla przemysłu pudełek składanych. Nowa maszyna to także wejście w świat druku w poszerzonej przestrzeni farbowej.

ilustracjastrzałka

Od lewej: Adam Kenkel, Wiesław Grabsztunowicz, Damian Kenkel (wszyscy Werner Kenkel), Jan Korenc (Koenig & Bauer), Waldemar Borowiak (Werner Kenkel) i Grzegorz Szymczykowski (Koenig & Bauer) podczas uroczystej inauguracji pracy najmłodszej maszyny Rapida 16.

Rozwiązania cenione wśród międzynarodowych drukarni opakowań

Przed rokiem firma Werner Kenkel, polski specjalista w dziedzinie opakowań z tektury falistej i kartonu, obchodziła 40. rocznicę powstania. Aby jeszcze bardziej zwiększyć moce produkcyjne, firma uruchomiła trzecią już maszynę typu Jumbo - Rapidę 164 z sześcioma zespołami farbowymi, wieżą lakierująca oraz potrójnie przedłużonym odcinkiem wykładającym.

Firma Superior Litho z Los Angeles poprzez nabycie nowej maszyny Rapida 145 zwiększyła swoją wydajność druku o 40%. Siedmiokolorowa maszyna z zespołem lakierującym jest już trzecim wielkoformatowym urządzeniem z domu Koenig & Bauer, jakie to przedsiębiorstwo zainstalowało w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Maszyna wyposażona jest w moduł suszący UV, regulację farby inline oraz opcję PDF-Check. Firma Superior Litho wytwarza opakowania przeznaczone dla przemysłu spożywczego, elektronicznego i kosmetycznego a także dla produktów specjalnych.

Użytkownicy akcydensowi w centrum zainteresowania

Bell & Bain to jedna z najstarszych niezależnych drukarni książek i czasopism w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku przedsiębiorstwo ponownie zamówiło dwie maszyny Rapida 145 – jedną ośmiokolorową z zespołem odwracającym umożlwiającym produkcję 4 x 4 oraz jedną czterokolorową, także z zespołem odwracającym. Dzięki tym dwóm nowym, wysoce zautomatyzowanym urządzeniom typu Rapida, firma zamierza znacznie rozbudować swoje możliwości produkcyjne. Od 2004 roku Bell & Bain użytkuje 36 wielkoformatowych zespołów drukujących, a park maszynowy obejmuje dwie inne maszyny ośmiokolorowe.

ilustracjastrzałka

Wysoce zautomatyzowana, ośmiokolorowa maszyna drukująca Rapida 145 z zespołem odwracającym to teraz centrum produkcji akcydensowej w firmie Neografia.

Również w firmie Neografia w słowackiej miejscowości Martin produkuje ośmiokolorowa maszyna Rapida 145 wyposażona w zespół odwracający umożlwiający produkcję 4 /4. Jest ona w stanie poddać obustronnemu zadrukowi 32 strony w formacie A4 w jednym przejściu produkcyjnym. Oznacza to około 10 milionów stron A4 dziennie.

Grupa Edelvives to jedno z nielicznych hiszpańskich wydawnictw, jakie liczą sobie ponad 100 lat. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją dla sektora oświaty i jest znane również ze swojej produkcji literatury dziecięcej i młodzieżowej. W odpowiedzi na wciąż zmniejszające się nakłady firma zainstalowała w ubiegłym roku maszynę Rapida 145 w wariancie czterokolorowym. Dziś na maszynie realizuje się do 60 zleceń dziennie.

Wróćmy do Niemiec: Drukarnia Flyeralarm z jako jeden z liderów rynku w obszarze Web-to-Print także stawia na maszyny wielkoformatowe Rapida. Jeśli chodzi o wyposażenie, to nacisk kładziony jest przede wszystkim na możliwie najkrótsze czasy narządzania tak, aby klienci mieli zagwarantowany maksymalnie najkrótszy czas dostawy swoich produktów drukowanych.

ilustracjastrzałka

Dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji maszyna Rapida 145 jest idealnym rozwiązaniem do produkcji niskich nakładów w firmie Edelvives.

Idealna technologia dla każdego zastosowania

Dzięki szerokiej gamie opcji wyposażenia, akcesoriów i rozwiązań w zakresie automatyzacji, wielkoformatowe urządzenia Rapida są ekonomicznymi narzędziami produkcyjnymi zarówno dla popularnych, jak i niszowych rynków. W zależności od potrzeby urządzenia mogą zostać wyposażone w nakładanie typu rola – arkusz, wykładanie w podwójny stos, zespoły suszenia pośredniego, zespoły drukujące po zespołach lakierujących oraz odwracanie arkusza. W przypadku druku opakowań maszyna jest podniesiona i może być zintegrowana z automatycznym systemem logistyki stosu produktów. Codziennością są urządzenia wyposażone w 16 zespołów drukujących i uszlachetniających.

To jeszcze nie wszystko: arkuszowe maszyny offsetowe Rapida są skonstruowane niezwykle solidnie i pracują niezawodnie przez długie lata, a nawet dziesięciolecia. Niektóre z nich przekroczyły już magiczną liczbę 1 miliarda wydrukowanych arkuszy. Na maszynach Rapida Jumbo można polegać – także przy długim czasie ich użytkowania.

ilustracjastrzałka

Uruchomienie nowej maszyny Rapida 145 w zakładzie Superior Litho w Los Angeles wraz z Członkami Zarządu przedsiębiorstwa oraz przedstawicielami firmy Koenig & Bauer (US).

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764