logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Jury wyłoniło finalistów konkursu Golden Drum

   02.10.2023, przeczytano 376 razy
ilustracja

Wyboru dokonało zarówno jury głównego konkursu Festiwalu Golden Drum, jak i skład jurorski odpowiedzialny za selekcję najbardziej kreatywnych prac zgłoszonych w ramach realizacji zadania, którego motywem przewodnim była „Randka z arcydziełem”. Tożsamość wszystkich finalistów poznamy podczas festiwalowej gali rozdania nagród sponsorowanej przez Mastercard, która odbędzie się 10 października.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jury-wylonilo-finalistow-konkursu-golden-drum,401556,artykul.html

Sam festiwal rozpocznie się dzień wcześniej, 9 października, od wieczornej imprezy otwarcia. Przez cały następny dzień delegaci będą mogli wybierać z szerokiej gamy inspirujących sesji i kreatywnych prezentacji oraz korzystać z szansy nawiązywania nowych branżowych kontaktów, ciesząc się słoneczną pogodą słoweńskiego miasta Portorož.

Celebrowanie kreatywności i docenianie znakomitych realizacji

Ogłoszenie finalistów konkursów

Zróżnicowany panel jurorów pod przewodnictwem uznanych profesjonalistów z różnych części świata wybrał finalistów pięciu sekcji konkursowych: One-Channel Drum, czyli sekcji dla kampanii wykorzystujących jeden kanał komunikacji, Omni-Channel Drum, sekcji dla kampanii wielokanałowych, Craft Drum, sekcji dla wybitnych przykładów realizacji elementów kampanii, Creative Media Excellence Drum, sekcji dla kampanii medialnych, a także specjalnej sekcji All Juries.

Także jury konkursu Young Drummers wybrało finalistów spośród wielu propozycji kreatywnych plakatów/serii plakatów nadesłanych przez uczestników z całego świata.

Miha Bevc oraz Špela Levičnik Oblak, dyrektorzy konkursu, bardzo chwalą tegoroczną edycję:

- Festiwal Golden Drum ponownie zaprosił imponującą grupę międzynarodowych profesjonalistów reprezentujących różne środowiska do oceny tegorocznych zgłoszeń. Wzrost liczby zgłoszeń sprawił, że członkowie jury musieli się zmierzyć z trudnym zadaniem. Wypełnione wnikliwymi dyskusjami obrady pozwoliły nagrodzić najlepsze prace w regionie. Członkowie jury byli pod wrażeniem nie tylko samych zgłoszonych projektów, ale też różnorodności perspektyw widocznej w zastosowanych kreatywnych rozwiązaniach.

Golden Drum po raz kolejny potwierdził, że zasłużenie znajduje się w gronie zaledwie siedmiu regionalnych festiwali na świecie, które są uwzględniane w rankingu WARC, dzięki konstruktywnie nakierowanej kreatywności, napędzającej rozwój biznesu, a także wyjątkowej jakości prac. Chcielibyśmy przekazać serdeczne podziękowania wszystkim członkom jury, a także ogromne gratulacje wszystkim osobom, które znalazły się pośród finalistów. Z niecierpliwością czekamy na możliwość poznania prac i pomysłów, które staną się punktem odniesienia dla wszystkich osób zainteresowanych osiąganiem najlepszej jakości w branży kreatywnej w nadchodzącym roku. Zapraszamy do wspólnego świętowania najlepszych prac regionu podczas gali rozdania nagród Festiwalu Golden Drum, 10 października. Do zobaczenia w mieście Portorož, w Słowenii.

Festiwal Golden Drum uhonoruje zwycięzców konkursów podczas gali rozdania nagród, która rozpocznie się 10 października o godzinie 20:00.

Ukoronowaniem konkursu Golden Drum będzie specjalna gala, podczas której zgromadzeni goście uhonorują najbardziej wyjątkowe przejawy kreatywności 2023 roku. Podczas tego wydarzenia poznamy zwycięzców kilku prestiżowych nagród, w tym zwycięzcę konkursu Young Drummers organizowanego przez Słoweńską Izbę Turystyczną. Rozdane zostaną także Brązowe, Srebrne i Złote Bębny oraz nagrody Grand Prix, a także nagrody dla najlepszej marki, Brand Grand Prix, za najlepsze prace na rzecz dobra społecznego, Best of Social Good, najlepsze realizacje oddające lokalnego ducha, Best of Genius Loci, oraz nowa nagroda Game Changer, dla najbardziej rewolucyjnych projektów.

Wyróżnienia zostaną przyznane także poszczególnym agencjom. Podczas sobotniej gali poznamy agencję, która zdobędzie prestiżowy tytuł Adriatyckiej Agencji Roku, tytuł Niezależnej Agencji RokuAgencji RokuAgencji Produkcyjnej RokuAgencji Cyfrowej Roku, a także Agencji Medialnej Roku. Warto też zwrócić uwagę na nagrodę Dyrektora Kreatywnego Roku, a także wyróżnienie dla Sieci Roku.

Uroczystą galę uświetni też oficjalne przyjęcie nowego członka w grono Galerii Sław Festiwalu Golden Drum – jest nim Catalin Dobre, dyrektor współzarządzający i dyrektor kreatywny McCann Worldgroup na Rumunię, a także regionalny dyrektor kreatywnego McCann na Europę Środkowo Wschodnią.

Źródło: Golden Drum

www.goldendrum.com

Dodatkowe informacje:

Daty i informacje:
Gala rozdania nagród Festiwalu Golden Drum sponsorowana przez Mastercard: 10 października, 20:00
Składy festiwalowych jury:  https://goldendrum.com/competition/juries
Program festiwalu: https://goldendrum.com/program/monday
Karnety na festiwal: https://goldendrum.com/attend/fees-and-payment

Informacje o Golden Drum
Festiwal Golden Drum powstał w 1993 roku, zainspirowany prostym pomysłem utworzenia wydarzenia dla przedstawicieli branży kreatywnej reprezentujących kraje, które w tamtym okresie często określano nadal jako kraje „nowej” Europy. Festiwal chciał być źródłem inspiracji i wspierać kreatywne myślenie oraz działania na rzecz wprowadzania pozytywnych zmian w wielu różnych obszarach, zwracając na nie uwagę zarówno w ramach konkursów, jak i części konferencyjnej. Festiwal Golden Drum jest jednym z siedmiu regionalnych konkursów, które są uwzględniane w ramach rankingów WARC Rankings.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Hochland na podium konkursu Lider Forum Kampanie 2023
„Gdy przyjemność chodzi Ci po głowie”, kampania z udziałem jednej z najpopularniejszych polskich piosenkarek i celebrytek – Cleo, przygotowana przez Hochland Polska dla serków wiejskich Almette, znalazła się na podium konkursu Lider Forum Kampanie 2023.
12. edycja konkursu Dyrektor Marketingu Roku 2023 - pełne wyniki
Po raz 12. Kapituła Konkursu doceniła wybitnych liderów marketingu i komunikacji w Polsce, z pośród 183 nominowanych osób, nagrody przyznano w 41 kategoriach.
McCann Poland na 3. miejscu w Lions Creativity Report Rankings
W tegorocznym rankingu Cannes Lions International Festival of Creativity McCANN Poland znalazł się na 3. miejscu zestawienia najlepszych agencji kreatywnych w Europie, będąc w nim jedyną agencją z regionu CEE.
Nagroda Specjalna „Game Changer” dla kampanii profrekwencyjnych
Podczas Gali Innovation została przyznana Nagroda Specjalna „Game Changer” w kategorii Wydarzenie Roku dla kampanii zachęcających do udziału w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Wśród nich znalazła się kampania „To Twój Wybór”, zainicjowana przez Fundację Batorego i Inicjatywę Głos Kobiet, współrealizowana przez VMLY&R. 
Agencja VMLY&R zdobyła cztery nagrody w konkursie Innovation 2023. Kampania The Art of Sex Ed zrealizowana dla marki Durex zdobyła dwie Złote statuetki i jedną Brązową. Ponadto kampania To Twój Wybór znalazła się wśród kampanii profrekwencyjnych uhonorowanych Nagrodą Specjalną „Game Changer” w kategorii Wydarzenie Roku. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764