logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

K Mag świętuje 15 lat istnienia i zapowiada zmiany w redakcji

  PR 21.02.2024, przeczytano 681 razy
ilustracja
Aleksandra Charzewska, Mikołaj Komar, Karolina Bordo

Jedno z najpopularniejszych w branży medium popkulturowe - K MAG - obchodzi 15 lat istnienia na polskim rynku. 15 lutego zespół redakcyjny świętował okrągłą rocznicę wspólnie z gwiazdami okładek i partnerami biznesowymi. To właśnie w tych wyjątkowych okolicznościach założyciel magazynu Mikołaj Komar ogłosił zmianę w redakcji. Od teraz stanowisko zastępczyni redaktora naczelnego magazynu będzie obejmowała Karolina Bordo, dotychczasowa sekretarzyni redakcji z wieloletnim doświadczeniem. Czym jeszcze zaskoczy najdłużej istniejące w Polsce niezależne medium? — To będzie najbardziej przełomowy rok w historii K MAG-a — zapowiada Mikołaj Komar.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/k-mag-swietuje-15-lat-istnienia-i-zapowiada-zmiany-w-redakcji,403187,artykul.html

W tym roku K MAG ma kilka okazji do świętowania

Popularne dwujęzyczne pismo lifestyle’owe od samego początku istnienia stawia na aktywne wsparcie początkujących artystów. Pomimo tak długiego stażu i silnej pozycji na rynku, misja popkulturowego medium pozostaje niezmienna. Głos młodych twórców wciąż jest ważny, a przypieczętowaniem ich dokonań i pierwszych kroków w branży są odbywające się co roku Moskity (autorskie rozdanie nagród, które w maju doczeka się swojej trzeciej edycji), a także ścisła współpraca z DESA Unicum. K MAG nie tylko aktywnie wspiera rozwój potencjałów, lecz także swojego magazynu, portalu oraz zespołu, czego najświeższym przykładem jest powrót do stanowiska zastępcy redaktora naczelnego. Od teraz w tej roli będziemy mogli obserwować Karolinę Bordo, dotychczasową sekretarzynię redakcji z 9-letnim doświadczeniem w marce, która będzie wspierała pracę redaktora naczelnego i dyrektora kreatywnego magazynu Mikołaja Komara.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

— Karolina od wielu lat kreuje dynamiczny rozwój naszego zespołu i magazynu. Jej przejście na stanowisko wicenaczelnej jest dla mnie naturalnym krokiem i ukłonem w stronę jej profesjonalizmu, zaangażowania i serca, które wkłada w K MAG. Ta decyzja to wyróżnienie i przy okazji ogromna satysfakcja również dla mnie, że każdego dnia otaczają mnie tacy profesjonaliści, jak na przykład Karolina, dla których praca łączy się z pasją. Pomimo życia w onlinie wspólnie kochamy papier i to się pewnie nie zmieni! — komentuje Mikołaj Komar, redaktor naczelny K MAG.

Karolina Bordo od lutego obejmie obowiązki na nowym stanowisku. Ma prawie 10-letnie doświadczenie w pracy w mediach, a 9-letnie w ramach redakcji K MAG.

— Jako K MAG jesteśmy medium niezależnym, budowanym przez miłośników sztuki dla miłośników sztuki. Za to jest uwielbiany przez czytelników i przedstawicieli kwitnącego świata kreatywnego i pragnę, aby tak zostało. Cieszę się, że jestem częścią tak fantastycznego zespołu, i czuję odpowiedzialność za swoje nowe stanowisko — mówi Karolina Bordo — Nie poprzestajemy na dotychczasowych działaniach i stale podnosimy poprzeczkę. Drodzy Czytelnicy i Artyści, czekajcie na więcej.

K MAG utrzymuje silną pozycję na rynku

K MAG nieustannie spotyka się z uznaniem w branży. W 2023 roku ponownie został nagrodzony srebrnym mieczem KTR za sesję okładkową z Julią Wieniawą do numeru #111 Simology, wykonaną przez Kamila Kotarbę. K MAG niezmiennie uchodzi za prekursora polskiego lifestyle’u, a dzięki wysokiej jakości materiałom online i offline oraz realizowanym działaniom dodatkowym (autorskim nagrodom, współpracą z najważniejszymi instytucjami kultury w kraju), marka reprezentuje podobny poziom co amerykańskie Interview Magazine czy i-D Magazine:

— Od dwóch lat nasza marka nieustannie się zmienia i rozwija. Wdrożyliśmy wiele usprawnień, zaczynając od udoskonalenia serwisu, poprzez poszerzanie oferty komercyjnej i zacieśnianie współpracy z kluczowymi partnerami, kończąc na naszych autorskich nagrodach, których trzecia edycja odbędzie się już w maju. 15-stka to liczba, która odnosi się do zmian - tych karmiących sukces i samorealizację. Symbolizuje nowe początki i jeszcze większą aktywność. Na szczęście jeszcze nie mamy dość tych nieustających zmian, a wręcz przeciwnie  z ekscytacją czekamy na następne — mówi Aleksandra Charzewska, dyrektorka zarządzająca w K MAG — Wraz z Mikołajem jesteśmy zgodni, że objęcie przez Karolinę stanowiska jego zastępczyni jest świetną decyzją. Cieszę się, że ta zapadła właśnie teraz i nie mogę się doczekać, aż będę mogła obserwować, jak rozwija się w nowej roli.

Źródło: K MAG

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pakiet Ukraina - 10 nowych kanałów w ofercie Vectry
Od 16 kwietnia 2024 roku Vectra, wiodący dostawca usług internetowych, telewizyjnych i telefonii komórkowej w Polsce, wprowadza specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej tematyce — od wiadomości po rozrywkę, sport, edukację i programy dla dzieci.
II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatow
Choć wyniki wyborów samorządowych zostały już ogłoszone, w wielu miastach wojewódzkich wciąż nie udało się wyłonić prezydentów miast podczas I tury wyborów. Należy zauważyć, że zgodnie z raportem PRCN „Kandydaci na Prezydentów miast wojewódzkich w social mediach - Który z kandydatów na prezydentów...
Fake kNOw more: emocje a podatność młodzieży na dezinformację
Młodzi ludzie są bardzo narażeni na manipulację w internecie. Często klikają w różne treści nie zdając sobie sprawy, że robią to pod wpływem emocji. To właśnie one stanowią punkt wyjścia w programie Fake kNOw more , który pokazuje młodzieży, że lepsze rozpoznawanie emocji, pozwala podejmować bardziej przemyślane decyzje także te w internecie....
Raport Seegame: potencjał reklamowy Twitcha
Reklamy na platformach live streamingowych są coraz popularniejszym sposobem dotarcia do pożądanych grup odbiorców – na Twitchu, już co trzecia osoba zwraca na nie uwagę 1 . Które kreacje przyciągają wzrok społeczności, co motywuje ją do oglądania reklam, a także jakie elementy powinien zawierać angażujący przekaz? Open Mobi (na...
Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764