logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kampania Asusa i Microsoftu z Krzysztofem Zalewskim

  PR 12.09.2022, przeczytano 458 razy

Co chcesz robić w życiu? Gdzie widzisz się za 5 lat? Jaki masz na siebie pomysł? Czy Twój kolejny projekt będzie równie dobry, jak ostatni? Nie wiesz? To... dobrze. Świat należy do tych, którzy jeszcze nie wiedzą. Wokół takiej myśli przewodniej zbudowana jest kampania “Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą” promująca laptopy ASUS Zenbook, oparte na platformie Intel EVO i systemie Windows 11. Ambasadorem kampanii jest Krzysztof Zalewski.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampania-asusa-i-microsoftu-z-krzysztofem-zalewskim,397186,artykul.html

W realizowanej przez ASUSa i Microsoft kampanii „nie wiem” oznacza energię do kwestionowania tego, co jest i odkrywania tego, co może być. Jest paliwem do zadawania pytań i szukania - swojego miejsca w życiu, kolejnego przełomu w nauce, kolejnej zwrotki, kolejnego dzieła. “Nie wiem” jest trudne - wymaga odwagi i siły. Zwłaszcza w obliczu powszechnej presji na to, aby wiedzieć, znać odpowiedzi, przy jednoczesnym braku akceptacji dla pomyłek, nieodłącznej konsekwencji poszukiwań. Laptopy ASUS Zenbook 14 OLED z Intel EVO i systemem Windows 11 prezentowane są w kampanii, jako sprzęt zaprojektowany z myślą o tych, którzy szukają i nie boją się mówić „nie wiem”.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą” to zintegrowana kampania digitalowa, której centralnym punktem jest spot-manifest. Jego głównym bohaterem i narratorem jest Krzysztof Zalewski. W dwuminutowym wideo Zalewski zachęca dzisiejszych 20- i 30-latków do mówienia „nie wiem”, mylenia się i szukania swojej drogi.

Podkład muzyczny do reklamy napisał sam artysta. Struktura spotu inspirowana jest ikonicznym artykułem Mary Schmich, opublikowanym w 1997 roku na łamach Chicago Tribune. Autorka serwowała ówczesnym dwudziestoparolatkom rady, które miały im pomóc odnaleźć się u progu dorosłości. Szkatułkowa struktura eseju pozwoliła jej uciec od mentorskiego tonu. Rady wynikające “tylko z jej doświadczenia”, zamknęła zręczną klamrą. Była nią jedyna pewna rzecz, którą mogła im doradzić – korzystanie z kremów do opalania. Artykuł spotkał się z dużym odzewem i doczekał muzycznej adaptacji autorstwa Baza Luhrmanna (reżysera m.in. takich filmów, jak: “Moulin Rouge!”, “Wielki Gatsby”, “Romeo i Julia” czy – ostatnio - “Elvis”). Podobny zabieg (klamra) został zastosowany w spocie-manifeście kampanii „Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą”.

Poza spotem-manifestem oraz spotem produktowym, przedstawiającym zalety laptopów ASUS Zenbook 14 OLED z Intel EVO i systemem Windows 11, w ramach kampanii realizowane będą szeroko zakrojone działania content- i influencer marketingowe, social mediowe i performance’owe. Zaplanowano m.in. serię podcastów, w których przedstawiciele różnych dziedzin opowiedzą o swoim sposobie na oswajanie i wykorzystywanie „nie wiem”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Krzysztof Zalewski – artysta i główny ambasador kampanii, Mariusz Szczygieł – dziennikarz, reportażysta i autor książek, Andrzej Dragan - fizyk teoretyk i artysta, Artur Kurasiński – przedsiębiorca i inwestor, Marcin Wicha – grafik i eseista, czy Krzysztof Adamek – fotograf. Wspólnie z redakcją Noizz.pl zrealizowany zostanie cykl wywiadów oraz konkurs, którego uczestnicy będą mogli wygrać laptopy ASUS Zenbook 14 OLED z Intel EVO oraz Windows 11. Wszystkie działania w ramach kampanii „Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą” agregowane będą na landing page

Kampania “Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą” została przygotowana przez monday digital. Agencja odpowiada za strategię, pomysł kreatywny i realizację działań digitalowych. W produkcji spotu wspierało ją studio Panato.

Źródło: monday digital

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma Sony poinformowała o ukończeniu drugiej fazy testów, które prowadziła wspólnie z agencją informacyjną Associated Press w ramach prac nad technologią poświadczania autentyczności zdjęć z aparatów Sony. Ta wbudowana w aparat technologia opatruje robione zdjęcia certyfikatem utworzenia, pozwalającym weryfikować pochodzenie...
Sezon na grypę i…reklamy farmaceutyków
Sezon jesienno-zimowy to od wielu lat nie tylko czas wzmożonych zachorowań na przeziębienie i grypę, ale również intensywnych działań reklamowych środków mających im zapobiegać. Na podstawie danych z badania gemiusAdReal sprawdziliśmy, jak kształtował się rynek reklamy w kategorii produktów na przeziębienie w październiku tego roku.
Kampania edukacyjna #Fakenomore dla dzieci i młodzieży
Tematem prywatności w sieci inaugurujemy 29 listopada ogólnopolską kampanię edukacyjną #FakeNoMore. W każdym województwie odbędzie się webinarium, podczas którego nauczyciele i uczniowie będą mogli dowiedzieć się, jak bronić się przed manipulacją.
Bluerank i Linkleaders nawiązują strategiczne partnerstwo
Współpraca agencji zakłada połączenie potencjałów ich specjalizacji, Linkleaders – w obszarach PR i employer branding oraz Bluerank – marketingu internetowego. Celem współpracy jest stworzenie wspólnego produktu w obszarze marketingu online, który będzie integrować i wzmocni kluczowe kompetencje obu agencji. Firmy, które...
Opus B z kolejną realizacją dla Amway
Opus B przygotował europejską odsłonę relaunchu marki g&h, należącej do portfolio Amway.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764