logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kampania dla Fundacji DKMS przygotowana przez Bluerank

  PR 14.09.2021, przeczytano 155 razy

Bluerank przygotował koncepcję kampanii oraz odpowiada za jej przeprowadzenie. Celem jest obalenie mitu, który utrwala nieprawdziwe informacje na temat dawstwa szpiku kostnego.Ponad połowa Polaków sądzi, że metodą pobrania szpiku jest… punkcja kręgosłupa. Takie są wyniki badania IMAS International dla Fundacji DKMS „Znajomość fundacji działających w obszarze zdrowia, wizerunek Fundacji DKMS w Polsce i rejestracja potencjalnych dawców szpiku”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampania-dla-fundacji-dkms-przygotowana-przez-bluerank,392992,artykul.html

Nieprawdziwy obraz pozyskiwania krwiotwórczych komórek macierzystych niekorzystanie wpływa na poziom dawstwa w Polsce. Fundacja DKMS ze wsparciem Bluerank rozpoczyna kampanię, w której dawcy opowiadają o swoich doświadczeniach, pokazując, że ratowanie życia nie wiąże się z ryzykiem dla własnego zdrowia.

Kampania, skierowana głównie do mediów regionalnych opiera się na świadectwach zwykłych ludzi – dawców, którzy są najlepszym potwierdzeniem bezpieczeństwa procesu oddawania szpiku. Fundacja DKMS wskazała siedem osób z różnych regionów Polski, które oddały szpik metodą pobrania z krwi obwodowej, bądź z talerza kości biodrowej. Z każdym z dawców został przeprowadzony wywiad. Powstał też spot wideo w formule materiału reporterskiego z sondą uliczną, w której zadawane jest pytanie o miejsce, z którego pobiera się materiał do przeszczepu. Wszyscy zapytani są przekonani, że szpik pobiera się z kręgosłupa.

- To utwierdza nas w przekonaniu o ogromnej wartości naszych działań. Przy okazji chcemy opowiedzieć niesamowite historie dawców. Ich relacja z biorcami często tworzy więzi na całe życie i wpływa na postrzeganie samych siebie. Oni wszyscy mają coś, co nazywamy genem pomagania. Wierzę, że on jest w każdym z nas, tylko musimy pozwolić mu zaistnieć. Dlatego warto znaleźć chwilę, żeby zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Można uratować komuś życie, ale też odmienić swoje. - Kuba Wojtczak, PR Specialist, będący częścią zespołu SEO w Bluerank, który odpowiada za realizację kampanii.

Komunikację kierujemy do mediów regionalnych, które chcemy zainteresować sylwetkami local heroes, mieszkańców miast i regionów, w których znajdują się grupy docelowe poszczególnych publikatorów.

Wcześniej Bluerank zrealizował też dla Fundacji DKMS kampanię „Dobry znak”, która obala mit mówiący o tym, że osoby z tatuażem nie mogą zostać dawcami szpiku. Kampania spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów.

Źródło: Bluerank Sp. z o.o.

www.bluerank.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

More Communications Agency powiększa zespół
Do zespołu more communications agency dołączyły dwie osoby – Marek Kubisiak, który objął nowo utworzone stanowisko Senior Communications Specialist oraz Jagoda Mówińska na stanowisko Account Executive.
Gospodarka obiegu zamkniętego wspiera rozwój biznesu przy jednoczesnym racjonalnym wykorzystywaniu zasobów i ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko. Firma Lexmark będąc członkiem Europejskiej Rady Regeneracji od lat skupia się na strategii zrównoważonego rozwoju. Będąc liderem rozwiązań firma wnosi duży wkład w C-SERVEES, projekt finansowany przez...
Seria konferencja o projektowaniu, pieniądzach i klientach. Rozmowy o praktycznej stronie pracy designerów w Polsce. Twarde fakty, trudne pytania, niepopularne opinie, przemilczane problemy, prawdziwe ceny. Bez taniego coachingu, PR-owego bełkotu i kreatywnych pogaduszek. Informacje, których nie znajdziesz w internecie.
Rebranding Terravita – nowa odsłona tradycji
Terravita - polska firma, której historia sięga 40 lat, stawia na zmiany. Już teraz czekolady mleczne i gorzkie Terravita są dostępne w zupełnie nowej odsłonie. Rebranding objął odświeżenie logo, zmianę opakowań, receptury, kształtu tabliczek i kostek. Oto nowa Terravita – słodkie skarby ziemi.
Agnieszka Sora Prezeską Zarządu IAA Polska, kadencja 2021-2023
W środę 22 września 2021 r. członkowie IAA Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym wyłonili nowe władze Stowarzyszenia na lata 2021 – 2023. Wybrany został Zarząd, Rada Nadzorcza i Sąd Dyscyplinarny IAA Polska. Nowym Prezesem Zarządu została Agnieszka Sora – Regional Consulting Lead NCE GfK.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764