logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

CASE STUDY: Kampania infulencerska Hortex i Brandlift

  PR 18.02.2021, przeczytano 649 razy
ilustracja
Karina Hertel, Dyrektor Zarządzająca BrandLift

Promowanie artykułów spożywczych stanowi duże wyzwanie. Branża spożywcza jest niezwykle konkurencyjna, na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych produktów, które reklamowane są na szereg sposobów. Jak zatem stworzyć wyróżniającą się kampanię, która zaangażuje odbiorców? Przed tym zadaniem stanęła agencja marketingu influencerskiego BrandLift, prowadząc działania z zakresu marketingu rekomendacji dla swojego Klienta, marki Hortex.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampania-infulencerska-hortex-i-brandlift,390275,artykul.html

Dwa produkty, dwa teamy

Przedmiotem kampanii były dwie grupy produktów: inspirowanych egzotycznymi smakami tzw. street food z Chin, Indii i Tajlandii oraz dań z kaszą, wpisujących się w trend eko i vege. W związku z różnorodnością tych potraw, do ich promocji stworzono dwa dedykowane teamy: #Hortex_TeamStreetFood i #Hortex_TeamKasze.

- Do współpracy zaprosiliśmy Twórców poruszających tematykę kulinarną, podróżniczą, lifestylową czy zdrowej żywności – mówi Karina Hertel, Dyrektor Zarządzająca BrandLift – Promowane produkty mają wiele cech, o których influencerzy opowiadali z perspektywy swoich zainteresowań. Zabierali nas w kulinarną podróż, mówili o prozdrowotnych właściwościach kasz, a także pokazywali, jak w świecie, w którym na nic nie mamy czasu, możemy zjeść coś wyjątkowego. Myślę, że to właśnie ta różnorodność treści była kluczem do sukcesu tej kampanii.

W kampanii wzięli udział mikroinfluencerzy, tzw. tonality voice, czyli eksperci branży, oraz youtuberzy. Ich zadaniem było uwypuklenie zalet produktów, a więc pokazanie łatwości ich przygotowania, bogactwa smaków, a w przypadku kasz udowodnienia, że bezmięsny posiłek to pomysł na pełnowartościowy, zdrowy obiad.

Przebieg kampanii

Kampania trwała 3 miesiące. W pierwszej kolejności treści publikowali mikroinfluencerzy, następnie tonality voice oraz youtuberzy. Twórcy kupowali jeden z produktów oraz przygotowywali post oraz instastory pokazujące dania Hortex. W przypadku youtuberów przygotowane zostały także formaty video. Publikowane treści uzupełniła także ankieta, w której influencerzy pytali obserwujących, który z produktów ich najbardziej zainteresował. Udział w niej wzięło 19 119 osób.

- Ankieta była czynnikiem angażującym grupę odbiorców – tłumaczy Karina Hertel – Dzięki temu wzbudziliśmy ich zainteresowanie, a jednocześnie przekierowaliśmy ruch na stronę Hortex. Influencerzy zamieszczali także hasztagi zgodnie z naszą rekomendacją, dzięki którym osiągaliśmy duże dotarcie kampanii. Co najważniejsze, każdy z precyzyjnie wyselekcjonowanych do tej akcji twórców przygotował świetny, estetyczny content, co w przypadku kampanii influencerskich jest kluczowe – dodaje.

Świetne efekty

- Kampanie dla obu grup produktów przekroczyły założone KPI. W przypadku dań azjatyckich osiągnęliśmy 2 561 033 zasięgu po follow (116%), rzeczywiste dotarcie wyniosło 996 699 (226%), a liczba interakcji została określona na poziomie 82 468 (125%) – mówi Karina Hertel – Akcja dla dań z kaszą również przekroczyła KPI. W tym przypadku zasięg po follow wyniósł 2 955 150 (114%), rzeczywiste dotarcie 1 116 070 (215%), a liczba interakcji 87 891 (113%).

- Kampania influencerska przeprowadzona wspólnie z BrandLift, spełniła nasze oczekiwania. Postawiliśmy na bardzo rozbudowaną akcję, w której wzięło udział wielu twórców – influencerów, youtuberów czy tzw. tonality vocie, kreujących treści o różnorodnej tematyce. Myślę, że to był klucz do sukcesu tej kampanii. Stworzone na podstawie analizy widowni teamy, dedykowane dwóm różnym nowościom produktowym, okazały się strzałem w dziesiątkę. Dowodzą tego efekty akcji. Każdy z założonych KPI przekroczył 100%, a feedback od odbiorców był niezwykle pozytywny. Należy zaznaczyć, że zrealizowanie tej kampanii niosło za sobą wyzwania. Jednym z nich była logistyka, a więc dostarczenie twórcom zamrożonych produktów. W kampanii zależało nam przede wszystkim na przedstawieniu atrybutów naszych nowości różnorodnej widowni, z których kluczowym był oczywiście smak. Dzięki know-how BrandLift udało się to wszystko odpowiednio zatroszczyć, czego dowodzą przygotowane treści. Uważam, że kampania może stanowić wzór doskonale opracowanego i zrealizowanego projektu influencer marketingu – mówi Jerzy Stańczyk, Kierownik Marki, Grupa Hortex.

Źródło: BrandLift

www.brandlift.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Marki modowe dostrzegają potencjał Tiktoka
TikTok to efektywna platforma mediowa, która odpowiada na potrzeby każdego biznesu – bez względu na jego skalę czy obszar działania. Jej potencjał dostrzegają kolejne branże, w tym marki modowe. Jedną z nich jest CCC (@cccshoesbags), której filmy zostały wyświetlone w aplikacji już ponad 20 milionów razy. Zaangażowanie użytkowników platformy w...
Rewolucja w świecie digital zbliża się wielkimi krokami. W połowie sierpnia ubiegłego roku Google, który budował swoją potęgę na plikach cookies, ogłosił inicjatywę Privacy Sandbox, której celem jest usunięcie ciasteczek z przestrzeni Internetu. Z jakiego powodu? W imię bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Ta zmiana w praktyce pozbawi marketerów cennego...
Wykorzystaj szerokie możliwości i zastosowania nowoczesnej technologii Canon UVgel
Technologia UVgel łączy wszystkie zalety tradycyjnych technologii, które oparte są na atramencie, eliminując jednocześnie wiele związanych z nimi ograniczeń. Dzięki temu dostawcy usług mogą realizować najbardziej wymagające zlecenia, budując wśród swoich klientów opinię innowacyjnego przedsiębiorcy, który myśli o przyszłości i prowadzi swój biznes zgodnie z...
Drukarka etykiet, nazywana też drukarką kodów kreskowych, to urządzenie, bez którego większość przedsiębiorstw nie wyobraża sobie funkcjonowania. Tym bardziej, że drukarki etykiet wybiera się uwzględniając własne potrzeby, jako użytkownika końcowego. Dostępne na rynku urządzenia nie są wszechstronne a zasada: wyższa cena równa się lepsza jakość, nie...
Network marketing – sposób na biznes czy zajęcie dodatkowe?
Chociaż umowa o pracę zapewnia poczucie bezpieczeństwa, coraz więcej Polaków rezygnuje z etatu na rzecz innych form zatrudnienia. Zwłaszcza młodzi ludzie, dopiero wkraczający na rynek pracy, zwracają uwagę na aspekty takie, jak elastyczność i niezależność finansowa[1]. Wielu z nich odpowiedź na swoje potrzeby znajduje w network marketingu. Na czym polega kariera w tym...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764