logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kampania Old Spice zwycięzcą Polish Esport Awards 2018

  PR 26.02.2019, przeczytano 365 razy

Kampania marki Old Spice pt. „Wejdź na zapachnisty level”, stworzona przez dom mediowy MediaCom w ścisłej współpracy z agencją gamingową Fantasy Expo oraz Procter&Gamble, zwyciężyła w plebiscycie Polish Esport Awards 2018 organizowanym przez Ringier Axel Springer oraz redakcję Esportmania.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampania-old-spice-zwyciezca-polish-esport-awards-2018,381404,artykul.html

Kampania będąca debiutem należącej do P&G marki Old Spice na rynku e-sportowym została uznana za najlepszą w głosowaniu zorganizowanym wśród internautów.

W reklamach wideo wzięły udział znane na rynku e-sportowym gwiazdy: Piotr „Izak” Skowyrski i Damian „Nervarien” Ziaja.

Celem kampanii było przekonanie młodych mężczyzn z grupy wiekowej pomiędzy 15 a 34 lata, grających w gry wideo, że Old Spice jest brandem dla nich; tym samym obalając stereotypowy wizerunek produktu używanego przez dojrzalszą grupę wiekową. Ponadto gaming ma zostać niejako „odczarowany”, ponieważ obecnie nie jest to wyłącznie zabawa dla nastolatków, czy komputerowych „geeków”, ale obszar eksploatowany przez coraz to bardziej zaangażowanych graczy, stając się przestrzenią o profesjonalnym wymiarze.

Idea kampanii „Wejdź na zapachnisty level” w humorystyczny, typowy dla Old Spice sposób, nawiązywała do świata gamingu – zostały pokazane alternatywy czynności, jakie gracze mogą robić w czasie przerwy – siłowanie lub szachy z niedźwiedziem, trening na siłowni, prysznic. Dzięki nim razem z Old Spice można osiągnąć właśnie „zapachnisty” poziom. W ten sposób marka chce identyfikować się z graczami, wspierać ich aktywacje i sama być aktywna w świecie e-sportu.

Komunikacja akcji trwającej od października do grudnia 2018r. opierała się na aktywacjach w social mediach oraz dedykowanych spotach internetowych podkreślających dopasowanie Old Spice do specyficznej grupy jaką są gracze komputerowi. Spoty emitowano w trakcie przerw reklamowych zawodów World Championship of League of Legends na Twitchu, YouTube oraz na kanałach social mediowych Nervariena, który stał się jednocześnie twarzą kampanii.

ilustracjastrzałka

Ponadto stworzono ekosystem komunikacyjny oparty na kanałach social media. Dodatkowo, marka zaangażowała się w rodzimy rozwój e-sportu, będąc głównym partnerem rozgrywek akademickich, tzw. E-AMPÓW.

Cała kampania rozwijała się dynamicznie, odpowiadając na pozytywne reakcje odbiorców – stworzone zostały  dodatkowe spoty, konkursy osadzone na Twitterze oraz Facebooku, a także zaangażowano się w program video dedykowany gamingowi „Misja E-sport” na Onecie.

Warto podkreślić, że Old Spice jest też zaangażowany w gaming w bezpośredni sposób – stworzono dedykowaną marce grę platformową Old Spice You Land, która była promowana w trakcie kampanii. Gra dostępna jest TUTAJ

Kampania spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem oraz zaangażowała odbiorców. Całość działań wygenerowała ponad 13 milionów wyświetleń. Fani Izaka oraz Nervariena na Facebooku chętnie tworzyli memy z Old Spice w ramach konkursu, otrzymano ponad 150 zgłoszeń konkursowych.

Pomysłodawcą akcji jest P&G, zaś za całość komunikacji mediowej odpowiadał dom mediowy MediaCom we współpracy z agencją gamingową Fantasy Expo, zajmując się m.in. zaplanowaniem strategii, pomysłem kreatywnym, wyborem gamerów-influencerów do udziału w kampanii, przygotowaniem materiałów reklamowych oraz ich emisją.

Źródło: MediaCom Warszawa

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gala „Zaprojektowane po ludzku”
Uroczystą galą w Warszawie redakcja Gazety Wyborczej podsumowała w sobotę 13 kwietnia akcję "Zaprojektowane po ludzku", której partnerem była Amica. Od października 2018 roku promowano ideę designu uwzględniającego potrzeby, zachowania i oczekiwania użytkowników, organizowano warsztaty edukacyjne. Na zakończenie pierwszej edycji wręczono wyróżnionym przez kapitułę...
Konkurs Benq: do wygrania monitor PD2720U i nagroda pieniężna
Dajemy Ci kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w projektowaniu graficznym i wygrania niesamowitych nagród. Tym razem celem jest stworzenie wygaszaczy ekranu dla naszych nowych monitorów PD DesignVue PD2720U, a nagrodą dla zwycięzcy będzie monitor PD2720U oraz 3000 EURO! Dodatkowo zwycięskie projekty będziemy prezentować również na naszej stronie internetowej, a...
Young Design 2019: Zgłoszenia do końca maja
Do 31 maja 2019 przyjmowane są zgłoszenia na konkurs YOUNG DESIGN organizowany przez IWP. Do wygrania 20 000 zł.
Agencja GREY Group Poland została najbardziej nagrodzoną polską agencją w tegorocznej edycji konkursu Innovation 2019 organizowanego przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Agencja Grey zdobyła w generalnej klasyfikacji 42 punkty, wyprzedzając kolejną agencję aż o 18!
Zwycięzcy II edycji konkursu Design by Śliwka Nałęczowska
Druga edycja Design by Śliwka Nałęczowska zakończyła się ogromnym sukcesem. Na konkurs nadesłano rekordową liczbę prac - ponad 2000 kreatywnych projektów nadruku na opakowanie pralin. Dwunastu laureatów odebrało nagrody podczas konferencji połączonej z wernisażem prac 15 kwietnia br.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764