logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kampania przeciw hejtowi serwisu Gowork

  PR 09.12.2019, przeczytano 246 razy

Czym jest kampania przeciw hejtowi popularnego serwisu Gowork? Tego dowiesz się czytając nasz artykuł. Jeśli taka tematyka Cie interesuje zachęcamy do lektury.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampania-przeciw-hejtowi-serwisu-gowork,385030,artykul.html

Hejt w sieci jest bardzo popularnym zjawiskiem, który ma ogromny wpływ nie tylko na osoby prywatne ale także na przedsiębiorców. Zauważyć bowiem można mnóstwo opiniotwórczych stron, na których pracownicy lub po prostu anonimowe osoby mogą dzielić się swoimi opiniami na temat danej firmy. Czy w takim wypadku kampania przeciw hejtowi, która związana jest właśnie z działalnością gospodarczą ma sens

GoWork jest to strona internetowa, której popularność wyniknęła z faktu, iż na w tym serwisie internetowym możliwe jest tworzenie profilu firmy w ramach, którego można zamieszczać wpisy na temat pracodawcy czy też warunków pracy panujących w danym przedsiębiorstwie. Niemniej jednak z czasem GoWork stał się popularnym serwisem do hejtowania, na którym anonimowo były zamieszczane opinie, często mijające się z prawdą, które następnie gowork masowo usuwał. W związku z takim obrotem sprawy GoWork wprowadził w życie kampanię przeciw hejtowi, deklarując, iż zaostrza zasady dotyczące możliwości wypowiadania się na forum opinii o pracodawcach.

Źródło: Legal24

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Gowork, gowork....
Czy to nie ten serwis, który żądał zapłaty za usuwanie nieprawdziwych, negatywnych opinii o pracodawcach?

avatar użytkownika
,

Nic nam nie wiadomo aby serwis ten stosował taką praktykę, natomiast zarzucano mu przyzwolenie na publikowanie nieweryfikowanych w żaden sposób oskarżeń wobec firm, a nawet szczegółów dotyczących życia osobistego kadry kierowniczej. Mechanizm związany z opłatami był taki, że wpisy te były następnie powielane przez inne serwisy, które żądały opłat za ich usuwanie.  

,

Mam 99% pewności, że pierwszym serwisem stosującym opłaty za usunięcie niepochlebnych ocen był gowork.  

avatar użytkownika
,

Być może, nic nam na ten temat nie wiadomo.  

,

"Nic nam nie wiadomo" to słaba wymówka na publikowanie jakichkolwiek materiałów powiązanych z nieetycznym biznesikiem.  

avatar użytkownika
,

Myli Ci się publikowanie materiałów z promocją. Sądzisz że ten teks służy promocji serwisu Gowork?  

,

Oczywiście, że nie.
Przecież nazwa w tekście pada kilka razy całkowicie przez pomyłkę a nawet przypadek.
  

avatar użytkownika
,

Tekst pochodzi od firmy która podejmuje się zwalczać tego typu nadużycia i występuje w imieniu klientów przeciwko takim serwisom jak Gowork. Myślisz że jednocześnie kryptoreklamują...?  

,

"W związku z takim obrotem sprawy GoWork wprowadził w życie kampanię przeciw hejtowi,"  

avatar użytkownika
,

Pokazują swoją skuteczność - to ma być reklamowanie Gowork?  

,

"redakcja, 20.12.2019
Tekst pochodzi od firmy która podejmuje się zwalczać tego typu nadużycia i występuje w imieniu klientów przeciwko takim serwisom jak Gowork."

Znaczy się kto zwalcza a kto prowadzi kampanię?
  

avatar użytkownika
,

Przeczytaj jeszcze raz tekst i komentarze na spokojnie - nie ma w tym nic trudnego.  

,

"W związku z takim obrotem sprawy GoWork wprowadził w życie kampanię przeciw hejtowi,"

redakcja, 20.12.2019
"Tekst pochodzi od firmy która podejmuje się zwalczać tego typu nadużycia i występuje w imieniu klientów przeciwko takim serwisom jak Gowork."

redakcja, 22.12.2019
"Pokazują swoją skuteczność - to ma być reklamowanie Gowork?"


Kto prowadzi kampanię, przeciw komu i po co pojawia się w tekście nazwa firmy?
  

avatar użytkownika
,

Żeby zaprezentować swoje kompetencje w przeciwdziałaniu takim praktykom?  

,

Ale kto?  

avatar użytkownika
,

No właśnie, chyba kompletnie straciłeś rachubę kto jest kim w tej sprawie.  

Najnowsze w tym dziale

Cenzura prewencyjna w PAP: protest pod Polską Agencję Prasową
W dniu 12.01.2020 pod Polską Agencją Prasową odbył się protest gromadzący kilkadziesiąt różnych organizacji i środowisk dotkniętych cenzurą prewencyjną.
Wypraszanie dziennikarzy z konferencji prasowej – komentarze PSPR
Członkowie klubu rzeczników prasowych i eksperci od etyki w PSPR komentują ostatnią opinię Rady Etyki Public Relations w sprawie wykluczania wybranych dziennikarzy z konferencji prasowych (z 15.01.2020 r.). Wypowiedzieli się: Mariusz Gruza (Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy), Agnieszka Jaszkaniec (Katowickie Wodociągi S.A.), Tomasz Popielewski (Ceramika Paradyż), Bartosz...
Bankier.pl najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów
Bankier.pl po raz dwunasty z rzędu został uznany za najważniejszy portal internetowy skierowany do inwestorów w badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
Polska dla seniorów w Radiu Tok FM
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, które przypadają 21 i 22 stycznia, Radio TOK FM przygotowuje specjalną akcję multimedialną. Złożą się na nią: audycje, ekskluzywne podcasty oraz specjalne materiały dostępne na tokfm.pl. Dzięki nim słuchacze i internauci poznają problemy, oczekiwania i codzienność starszych osób w Polsce.
Format #Hashtagchallenge na Tiktoku dostępny dla polskich reklamodawców
Hasztag jest jednym z kluczowych narzędzi mediów społecznościowych, a wyzwania to coś, co pokochało pokolenie Z. Nie dziwi więc, że #HashtagChallenge stał się jednym z najatrakcyjniejszych formatów na TikToku, zarówno dla użytkowników, jak i dla marek. Od tego roku dostępny jest również dla polskich reklamodawców.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764