logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kampania rekrutacyjna Stowarzyszenia SOS Wioski „Szukamy mamy”

  PR 01.02.2017, przeczytano 523 razy
ilustracjastrzałka

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce rozpoczyna kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii „Szukamy mamy”. Celem akcji jest dotarcie do nowych opiekunów, którzy z pomocą Stowarzyszenia mogliby stworzyć dom dla opuszczonych i osieroconych dzieci.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampania-rekrutacyjna-stowarzyszenia-sos-wioski-_szukamy-mamy_,31273,artykul.html

Mimo sukcesu zeszłorocznej kampanii „Szukamy Mamy”, w wyniku której Stowarzyszenie pozyskało wiele aplikacji od osób chętnych do pomocy, problem braku opiekunów nadal istnieje. Stowarzyszenie Wioski Dziecięce nadal poszukuje rodziców dla opuszczonych i osieroconych dzieci. Pośrednim celem kampanii jest również zwrócenie uwagi i podniesienie świadomości na temat opieki zastępczej w Polsce.

Koncepcję strategiczną oraz kreację do kampanii przygotowała agencja reklamowa Dziadek do orzechów. Insight mówiący o tym, że ludzie boją się odpowiedzialności związanej z rodzicielstwem zastępczym był strzałem w dziesiątkę. Komunikat kampanii bazuje na strategii, która powstała w ramach konkursu Young Creative Planners w 2015 roku. Szukając świeżego podejścia do przekazania tej idei, powstał spot przedstawiający z pozoru błahą sytuację, która ma uświadamiać jak wygląda codzienność dzieci osieroconych pozbawionych opieki.

Zgodnie z przedstawionym w kampanii rysopisem: „Poszukiwana mama nie musi być wysoka, nie musi mieć niebieskich oczu, ani czerwonej sukienki. Nie musi być idealna…”. Jak podkreślają przedstawiciele Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce – potrzebni są „zwyczajni rodzice”,  – najważniejsze jest otwarte serce, chęć niesienia pomocy i podarowania rodziny opuszczonym dzieciom.

Ogólnopolska kampania potrwa do połowy marca. Kampania „Szukamy Mamy” została objęta patronatem medialnym TVP 2, PR1 oraz NaszegoMiasta.pl. Koncepcję strategiczną oraz kreację do kampanii przygotowała agencja reklamowa Dziadek do orzechów, produkcję filmów opracował dom produkcyjny Film Fiction. Uzupełnieniem akcji są key visuale oraz strona internetowa.

Szczegóły dotyczące rekrutacji Rodziców SOS można znaleźć na specjalnej stronie kampanii www.szukamymamy.pl. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce – organizacja non-profit która już od ponad 30 lat zapewnia dom osieroconym i opuszczonym dzieciom oraz pomoc maluchom zagrożonym utratą opieki rodzicielskiej. W domach SOS wychowuje się w tej chwili ok. 450 dzieci.

Źródło: Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce

www.wioskisos.org

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

AI w kampanii SOS Wioski Dziecięce
Jak mogłyby wyglądać szkoły w Zimbabwe dzięki wsparciu darczyńców Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce? SUPERMASSIVE pomaga to sobie wyobrazić. W najnowszej kampanii Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zderza obraz szkół, które mogą powstać dzięki zebranym środkom, z ich obecnym stanem. Sceny w spocie zostały zarówno stworzone od podstaw,...
Logo Superbet na koszulkach GKS Katowice
Historyczny awans do ekstraklasy po blisko 20 latach niebytu w elicie, perspektywa przeprowadzki na nowoczesny stadion oraz ogłoszenie nowego sponsora głównego. Kibice GKS Katowice mogą ostatnio czuć się ostatnio jak we śnie, ale nie muszą się budzić. To prawda, że GieKSa właśnie podpisała trzyletnią umowę z Superbet, rekordową w historii klubu! – Obejmujemy...
STS przedłużył umowę z Rakowem Częstochowa. W ramach kontraktu zawartego na dwa lata, marka pozostaje oficjalnym sponsorem i bukmacherem klubu z Częstochowy zwiększając jednak swoje zaangażowanie pod względem wartości umowy oraz świadczeń marketingowych.
PZU sponsorem 81. Tour de Pologne
PZU został Sponsorem Oficjalnym 81. Tour de Pologne UCI World Tour 2024. Największy polski ubezpieczyciel jest też sponsorem oficjalnym jednej z najważniejszych klasyfikacji wyścigu - Klasyfikacji Górskiej.
Agnieszka Sienkiewicz z córką w kampanii Bioliq
Marka Bioliq (Aflofarm Farmacja Polska) z dumą prezentuje najnowszy spot reklamowy swojego bestsellerowego produktu – intensywnego serum rewitalizującego. Kampanię reklamową wyróżnia wyjątkowa obsada, w reklamie wystąpiła bowiem popularna aktorka Agnieszka Sienkiewicz wraz ze swoją uroczą córeczką Zosią.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764