logo
WIADOMOŚCI

Kampania wizerunkowa Mcdonald’s z nagrodami

Mateusz Zawiślak  PR 20.06.2018, przeczytano 416 razy
ilustracjastrzałka

McDonald’s Polska udowadnia, że szczegółowo zaplanowana strategia pomaga w działaniach employerbrandingowych. Kampania wizerunkowa firmy prowadzona pod hasłem „Witamy w McDonald’s” przyniosła jej zwycięstwo w konkursie HR Dream Team, została także wyróżniona w kategoriach Strategia Employer Branding i Kampania Internetowa w konkursie Employer Branding Excellence Awards.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampania-wizerunkowa-mcdonald’s-z-nagrodami,36960,artykul.html

Nagrodzone działania były prowadzone w oparciu o stworzoną w ubiegłym roku strategię budowania reputacji McDonald’s jako pracodawcy. W jej efekcie firma zmieniła podejście do obszaru employer branding, m.in. rozszerzając grupy docelowe o osoby dojrzałe, a także zwiększając nacisk na działania lokalne. Kampania obejmowała kanały online, OOH, prasę, telewizję i radio. McDonald’s zainwestował także w media własne, tworząc m.in. blog karierowy i kanał na Instagramie.

ilustracjastrzałka

– Pracę rozpoczęliśmy od dużego projektu badawczego na początku 2017 roku. Na podstawie wyników analiz powstała kompleksowa strategia, na której opierają się obecnie nasze działania. - Tym, co cieszy najbardziej, jest ich skuteczność. Udało się nam poprawić postrzeganie marki pracodawcy, a przede wszystkim znacząco zwiększyć liczbę aplikacji w restauracjach. Nagrody to miły dodatek do tych efektów – podkreśla Tomasz Polewczyński, Employer Reputation and Engagement Consultant w McDonald’s.

ilustracjastrzałka

Wśród nagród za kampanię już wcześniej znalazły się EB Kreatory (nagroda główna za całokształt działań i wyróżnienia w kategoriach Wideo wizerunkowo-rekrutacyjne, Kampania EB i Zakładka kariera). W ciągu roku od rozpoczęcia pracy nad wdrożeniem strategii wzrosła także ocena marki McDonald’s jako pracodawcy w badaniu prowadzonym wśród gości restauracji, firma zadebiutowała w pierwszej dziesiątce zestawienia Pracodawca Roku i zdobyła tytuł „Top Employers”, a przede wszystkim zdecydowanie zwiększyła liczbę aplikacji i pracowników.

Przy tworzeniu strategii McDonald’s współpracował z agencją MJCC specjalizującą się w employer brandingu. Działania realizują wspólnie agencje MJCC, DDB & Tribal, Isobar i 24/7Communication, a media kupuje OMD.

Źródło: McDonald’s Polska

www.mcdonalds.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Znamy zwycięskie POS-y w konkursie POS Stars 2018
W minioną środę i czwartek podczas targów FestiwalMarketingu.pl można było podziwiać zgłoszone prace do konkursu na najlepsze materiały wspierające sprzedaż.
Graduation Projects 2018 : Trwa nabór prac
Zamiek Cieszyn zaprasza do wzięcia udziału w 17. edycji przeglądu najlepszych prac dyplomowych z grafiki użytkowej i wzornictwa z Krajów Wyszehradzkich.
Stowarzyszenie Traffic Design wyróżnione przez Fast Company
Stowarzyszenie Traffic Design, które działa na rzecz sztuki i estetyki w przestrzeni publicznej zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie Innovation by Design Awards 2018 organizowanym przez amerykański magazyn Fast Company. Wśród zwycięzców i wyróżnionych marek znaleźli się tacy giganci jak Microsoft, Google, Airbnb, Adobe oraz IBM.
Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wybrane
Prosta i elegancka litera „M”, przedstawiona z kształtem budzącym wiele skojarzeń, między innymi z sercem, ale także z matematycznym znakiem większości. To właśnie logo, które już wkrótce stanie się podstawą identyfikacji wizualnej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W piątek (7 września) został rozstrzygnięty konkurs na projekt logotypu dla Metropolii, natomiast...
IAB Polska wydłuża o cztery dni termin zgłoszeń do Mixx Awards – konkursu na najlepsze polskie kampanie reklamowe z wykorzystaniem digitalu. Na uzupełnienie wniosków agencje i marketerzy mają czas do 10 września włącznie. Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi pod koniec listopada br. podczas uroczystej gali.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone