logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kampol z urządzeniami Duplo

  PR 16.04.2019, przeczytano 428 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Marcin Prieditis, Marek Lisowski

Drukarnia Kampol ze Szczecina zainwestowała jakiś czas temu w dwa rozwiązania Duplo – zbieraczkę podciśnieniową oraz oklejarkę KB 4000 z klejem PUR. Oba w ciągu zaledwie kilku miesięcy znacząco usprawniły pracę jej introligatorni. Dostawcą urządzenia była firma P&S Consulting Sp. z o.o. ze Szczecina – dealer firmy Duplo Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampol-z-urzadzeniami-duplo,382120,artykul.html

- Zakupione przez nas urządzenia z oferty Duplo to pierwsze maszyny tego producenta w naszej drukarni, choć już wcześniej słyszałem wiele dobrego na temat jego urządzeń, ich trwałości i wysokiej jakości, jaką zapewniają – mówi Marek Lisowski, właściciel drukarni Kampol. – Duplo to na rynku synonim bezpieczeństwa, a dla mnie - wartościowy producent. Poszukiwaliśmy w pierwszej kolejności zbieraczki, która stawała się nam coraz bardziej potrzebna, by przyspieszyć produkcję w naszej introligatorni. Nieco później zamierzaliśmy zainwestować w oklejarkę z klejem PUR. Okazało się, że możemy mieć jednocześnie dwie bardzo dobre maszyny od tego samego dostawcy – firmy P&S Consulting - i skorzystaliśmy z tej okazji. Z obu jesteśmy bardzo zadowoleni.

Kampol istnieje na rynku poligraficznym od 1990 r.

- To drukarnia z tradycjami, która posiada wykwalifikowaną kadrę techniczną – podkreśla Marcin Prieditis, właściciel firmy P&S Consulting, która Kampol obsługuje już ponad 6 lat dostarczając tu cyfrowe maszyny drukujące (jest ich aktualnie 3) oraz sprzęt introligatorski.  Kompleksowość, wysoka jakość, rzetelność i terminowość to wizytówka tego przedsiębiorstwa.

Nie byłoby to możliwe bez stale unowocześnianego tu parku maszynowego, w którym znajdują się maszyny offsetowe i cyfrowe, ale – co wyróżnia tę drukarnię, jak podkreśla jej właściciel – także bogate wyposażenie introligatorni. Kampol oferuje druk jedno- i wielokolorowy książek, broszur, folderów, ulotek, etykiet, kalendarzy, listowników, wizytówek, akcydensów oraz druków nietypowych.

- W zakresie introligatorni – mówi Marek Lisowski - podejmujemy się nawet najtrudniejszych zleceń w oprawie twardej (całopapierowa i całopłócienna); wykonujemy broszury klejone, szyte nićmi, a także szyte zeszytowo drutem. Dla klientów wykonujemy również reklamy z folii samoprzylepnej: tablice reklamowe, szyldy, kasetony, bannery, pieczątki firmowe, osobiste, okolicznościowe oraz opakowania drewniane, zbiorcze i wiele innych.

Przed inwestycjami w nowe maszyny właściciel Kampolu porównywał ofertę innych producentów.

- Do Duplo przekonał mnie stosunek ceny do jakości oferowanych urządzeń – mówi - a także serwis, który zapewniany jest przez tego dostawcę. Nie bez znaczenia były też nasze dobre relacje z panem Marcinem Prieditisem,  przedstawicielem Duplo, który od lat jest dla nas nie tylko sprzedawcą, ale także doradcą dla kolejnych kroków inwestycyjnych. Potrafi wczuć się w nasze oczekiwania i zaproponować coś odpowiedniego do naszych aktualnych potrzeb. Tak było również w przypadku ostatnich inwestycji. Potrzebowaliśmy pilnie zbieraczki podciśnieniowej. Mamy kilku klientów, dla których wykonujemy prace z papierem samokopiującym. Rozwiązanie Duplo było idealne dla tego rodzaju produkcji, co nie jest takie oczywiste w przypadku innych producentów. Zakupiliśmy więc pierwszą wieżę Duplo, choć być może już wkrótce pojawi się kolejna. Modułowość systemów Duplo to kolejna przewaga tego producenta – można je rozbudowywać w miarę potrzeb, które pojawiają się w drukarni wraz z jej rozwojem. Z kolei oklejarka z klejem PUR miała pojawić się nieco później, jednak za namową pana Marcina zdecydowaliśmy się wcześniej na tę inwestycję i to był dobry krok, bo możemy już teraz oferować klientom znacznie trwalsze klejenie i dzięki temu jesteśmy bardziej konkurencyjni. Kolejne nasze inwestycje i umiejętności naszych pracowników – dodaje Marek Lisowski - sprawiają, ze trafiają do nas prace, których nie są w stanie wykonać inne drukarnie. My nie boimy się takich zleceń, a tych nieustannie nam przybywa. Tylko sama oklejarka sprawiła, że otrzymaliśmy zlecenia od nowych klientów, którzy dowiedzieli się, że mamy takie rozwiązanie, bardzo potrzebne na rynku. Wśród nich jest wiele drukarń, które w zakresie introligatorni podzlecają nam swoje prace.

- Kampol to przykład rodzinnej firmy, która nieustannie się rozwija. Łączy w sobie tradycję i nowoczesność, co jest z pewnością jej siłą – mówi Marcin Prieditis. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wspólnie budować jej wartość.

- To również przykład drukarni, która postawiła na introligatornię. Cieszy nas fakt, że znalazł się w niej sprzęt Duplo – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Mamy nadzieję, że wraz z jej rozwojem będziemy mogli oferować tu kolejne rozwiązania z naszej bogatej oferty.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764