logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kampol z urządzeniami Duplo

  PR 16.04.2019, przeczytano 317 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Marcin Prieditis, Marek Lisowski

Drukarnia Kampol ze Szczecina zainwestowała jakiś czas temu w dwa rozwiązania Duplo – zbieraczkę podciśnieniową oraz oklejarkę KB 4000 z klejem PUR. Oba w ciągu zaledwie kilku miesięcy znacząco usprawniły pracę jej introligatorni. Dostawcą urządzenia była firma P&S Consulting Sp. z o.o. ze Szczecina – dealer firmy Duplo Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampol-z-urzadzeniami-duplo,382120,artykul.html

- Zakupione przez nas urządzenia z oferty Duplo to pierwsze maszyny tego producenta w naszej drukarni, choć już wcześniej słyszałem wiele dobrego na temat jego urządzeń, ich trwałości i wysokiej jakości, jaką zapewniają – mówi Marek Lisowski, właściciel drukarni Kampol. – Duplo to na rynku synonim bezpieczeństwa, a dla mnie - wartościowy producent. Poszukiwaliśmy w pierwszej kolejności zbieraczki, która stawała się nam coraz bardziej potrzebna, by przyspieszyć produkcję w naszej introligatorni. Nieco później zamierzaliśmy zainwestować w oklejarkę z klejem PUR. Okazało się, że możemy mieć jednocześnie dwie bardzo dobre maszyny od tego samego dostawcy – firmy P&S Consulting - i skorzystaliśmy z tej okazji. Z obu jesteśmy bardzo zadowoleni.

Kampol istnieje na rynku poligraficznym od 1990 r.

- To drukarnia z tradycjami, która posiada wykwalifikowaną kadrę techniczną – podkreśla Marcin Prieditis, właściciel firmy P&S Consulting, która Kampol obsługuje już ponad 6 lat dostarczając tu cyfrowe maszyny drukujące (jest ich aktualnie 3) oraz sprzęt introligatorski.  Kompleksowość, wysoka jakość, rzetelność i terminowość to wizytówka tego przedsiębiorstwa.

Nie byłoby to możliwe bez stale unowocześnianego tu parku maszynowego, w którym znajdują się maszyny offsetowe i cyfrowe, ale – co wyróżnia tę drukarnię, jak podkreśla jej właściciel – także bogate wyposażenie introligatorni. Kampol oferuje druk jedno- i wielokolorowy książek, broszur, folderów, ulotek, etykiet, kalendarzy, listowników, wizytówek, akcydensów oraz druków nietypowych.

- W zakresie introligatorni – mówi Marek Lisowski - podejmujemy się nawet najtrudniejszych zleceń w oprawie twardej (całopapierowa i całopłócienna); wykonujemy broszury klejone, szyte nićmi, a także szyte zeszytowo drutem. Dla klientów wykonujemy również reklamy z folii samoprzylepnej: tablice reklamowe, szyldy, kasetony, bannery, pieczątki firmowe, osobiste, okolicznościowe oraz opakowania drewniane, zbiorcze i wiele innych.

Przed inwestycjami w nowe maszyny właściciel Kampolu porównywał ofertę innych producentów.

- Do Duplo przekonał mnie stosunek ceny do jakości oferowanych urządzeń – mówi - a także serwis, który zapewniany jest przez tego dostawcę. Nie bez znaczenia były też nasze dobre relacje z panem Marcinem Prieditisem,  przedstawicielem Duplo, który od lat jest dla nas nie tylko sprzedawcą, ale także doradcą dla kolejnych kroków inwestycyjnych. Potrafi wczuć się w nasze oczekiwania i zaproponować coś odpowiedniego do naszych aktualnych potrzeb. Tak było również w przypadku ostatnich inwestycji. Potrzebowaliśmy pilnie zbieraczki podciśnieniowej. Mamy kilku klientów, dla których wykonujemy prace z papierem samokopiującym. Rozwiązanie Duplo było idealne dla tego rodzaju produkcji, co nie jest takie oczywiste w przypadku innych producentów. Zakupiliśmy więc pierwszą wieżę Duplo, choć być może już wkrótce pojawi się kolejna. Modułowość systemów Duplo to kolejna przewaga tego producenta – można je rozbudowywać w miarę potrzeb, które pojawiają się w drukarni wraz z jej rozwojem. Z kolei oklejarka z klejem PUR miała pojawić się nieco później, jednak za namową pana Marcina zdecydowaliśmy się wcześniej na tę inwestycję i to był dobry krok, bo możemy już teraz oferować klientom znacznie trwalsze klejenie i dzięki temu jesteśmy bardziej konkurencyjni. Kolejne nasze inwestycje i umiejętności naszych pracowników – dodaje Marek Lisowski - sprawiają, ze trafiają do nas prace, których nie są w stanie wykonać inne drukarnie. My nie boimy się takich zleceń, a tych nieustannie nam przybywa. Tylko sama oklejarka sprawiła, że otrzymaliśmy zlecenia od nowych klientów, którzy dowiedzieli się, że mamy takie rozwiązanie, bardzo potrzebne na rynku. Wśród nich jest wiele drukarń, które w zakresie introligatorni podzlecają nam swoje prace.

- Kampol to przykład rodzinnej firmy, która nieustannie się rozwija. Łączy w sobie tradycję i nowoczesność, co jest z pewnością jej siłą – mówi Marcin Prieditis. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wspólnie budować jej wartość.

- To również przykład drukarni, która postawiła na introligatornię. Cieszy nas fakt, że znalazł się w niej sprzęt Duplo – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Mamy nadzieję, że wraz z jej rozwojem będziemy mogli oferować tu kolejne rozwiązania z naszej bogatej oferty.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej
Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.
Sun Chemical poinformował o współpracy nawiązanej z CGS Publishing Technologies International GmbH – globalnym liderem w  dziedzinie zarządzania barwą, cyfrowego proofingu i specjalistycznych mediów. Jej efektem jest – jak zapewniają obie firmy – przełomowe, unikalne i innowacyjne rozwiązanie do cyfrowego proofingu na dekorowanych (zadrukowywanych) podłożach metalowych,...
20 lat Kodak Prinergy i premiera Prinergy VME + Managed Services
W dniach 29-31 października br. w Berlinie odbyła się 13. konferencja Graphic Users Association (GUA) – organizacji zrzeszającej użytkowników rozwiązań firmy Kodak. Spotkanie było okazją do świętowania 20-lecia obecności na rynku systemu workflow Prinergy. W tym roku pojawiła się jego nowa wersja – Prinergy VME + Managed Services, bazująca na technologii „chmury” i...
Sun Chemical o przyszłości farb dla wąskiej wstęgi
Firma Sun Chemical była po raz kolejny jednym ze współorganizatorów konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Jej 14. już edycja odbywała się w dniach 24-25 października w Krynicy Zdroju. Podczas wydarzenia z prezentacją, dotycząca przyszłości farb dla produkcji wąskowstęgowej, wystąpił Mark Walkling – Product...
Rapida 106 w Tosho Printing
W firmie Tosho Printing w miejscowości Kawagoe pod Tokio od czterech lat pracują dwie maszyny typu Rapida 106. Na jednej z nich, pięciokolorowej maszynie z suszeniem typu LED-UV, został w ostatnim czasie ustanowiony rekord ilości zmian zleceń produkcyjnych wykonanych podczas jednej zmiany. W ciągu 11,5 godziny maszyna wyprodukowała 130 zleceń o średnim nakładzie 270 arkuszy. Oznacza...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764