logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kampol z urządzeniami Duplo

  PR 16.04.2019, przeczytano 290 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Marcin Prieditis, Marek Lisowski

Drukarnia Kampol ze Szczecina zainwestowała jakiś czas temu w dwa rozwiązania Duplo – zbieraczkę podciśnieniową oraz oklejarkę KB 4000 z klejem PUR. Oba w ciągu zaledwie kilku miesięcy znacząco usprawniły pracę jej introligatorni. Dostawcą urządzenia była firma P&S Consulting Sp. z o.o. ze Szczecina – dealer firmy Duplo Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampol-z-urzadzeniami-duplo,382120,artykul.html

- Zakupione przez nas urządzenia z oferty Duplo to pierwsze maszyny tego producenta w naszej drukarni, choć już wcześniej słyszałem wiele dobrego na temat jego urządzeń, ich trwałości i wysokiej jakości, jaką zapewniają – mówi Marek Lisowski, właściciel drukarni Kampol. – Duplo to na rynku synonim bezpieczeństwa, a dla mnie - wartościowy producent. Poszukiwaliśmy w pierwszej kolejności zbieraczki, która stawała się nam coraz bardziej potrzebna, by przyspieszyć produkcję w naszej introligatorni. Nieco później zamierzaliśmy zainwestować w oklejarkę z klejem PUR. Okazało się, że możemy mieć jednocześnie dwie bardzo dobre maszyny od tego samego dostawcy – firmy P&S Consulting - i skorzystaliśmy z tej okazji. Z obu jesteśmy bardzo zadowoleni.

Kampol istnieje na rynku poligraficznym od 1990 r.

- To drukarnia z tradycjami, która posiada wykwalifikowaną kadrę techniczną – podkreśla Marcin Prieditis, właściciel firmy P&S Consulting, która Kampol obsługuje już ponad 6 lat dostarczając tu cyfrowe maszyny drukujące (jest ich aktualnie 3) oraz sprzęt introligatorski.  Kompleksowość, wysoka jakość, rzetelność i terminowość to wizytówka tego przedsiębiorstwa.

Nie byłoby to możliwe bez stale unowocześnianego tu parku maszynowego, w którym znajdują się maszyny offsetowe i cyfrowe, ale – co wyróżnia tę drukarnię, jak podkreśla jej właściciel – także bogate wyposażenie introligatorni. Kampol oferuje druk jedno- i wielokolorowy książek, broszur, folderów, ulotek, etykiet, kalendarzy, listowników, wizytówek, akcydensów oraz druków nietypowych.

- W zakresie introligatorni – mówi Marek Lisowski - podejmujemy się nawet najtrudniejszych zleceń w oprawie twardej (całopapierowa i całopłócienna); wykonujemy broszury klejone, szyte nićmi, a także szyte zeszytowo drutem. Dla klientów wykonujemy również reklamy z folii samoprzylepnej: tablice reklamowe, szyldy, kasetony, bannery, pieczątki firmowe, osobiste, okolicznościowe oraz opakowania drewniane, zbiorcze i wiele innych.

Przed inwestycjami w nowe maszyny właściciel Kampolu porównywał ofertę innych producentów.

- Do Duplo przekonał mnie stosunek ceny do jakości oferowanych urządzeń – mówi - a także serwis, który zapewniany jest przez tego dostawcę. Nie bez znaczenia były też nasze dobre relacje z panem Marcinem Prieditisem,  przedstawicielem Duplo, który od lat jest dla nas nie tylko sprzedawcą, ale także doradcą dla kolejnych kroków inwestycyjnych. Potrafi wczuć się w nasze oczekiwania i zaproponować coś odpowiedniego do naszych aktualnych potrzeb. Tak było również w przypadku ostatnich inwestycji. Potrzebowaliśmy pilnie zbieraczki podciśnieniowej. Mamy kilku klientów, dla których wykonujemy prace z papierem samokopiującym. Rozwiązanie Duplo było idealne dla tego rodzaju produkcji, co nie jest takie oczywiste w przypadku innych producentów. Zakupiliśmy więc pierwszą wieżę Duplo, choć być może już wkrótce pojawi się kolejna. Modułowość systemów Duplo to kolejna przewaga tego producenta – można je rozbudowywać w miarę potrzeb, które pojawiają się w drukarni wraz z jej rozwojem. Z kolei oklejarka z klejem PUR miała pojawić się nieco później, jednak za namową pana Marcina zdecydowaliśmy się wcześniej na tę inwestycję i to był dobry krok, bo możemy już teraz oferować klientom znacznie trwalsze klejenie i dzięki temu jesteśmy bardziej konkurencyjni. Kolejne nasze inwestycje i umiejętności naszych pracowników – dodaje Marek Lisowski - sprawiają, ze trafiają do nas prace, których nie są w stanie wykonać inne drukarnie. My nie boimy się takich zleceń, a tych nieustannie nam przybywa. Tylko sama oklejarka sprawiła, że otrzymaliśmy zlecenia od nowych klientów, którzy dowiedzieli się, że mamy takie rozwiązanie, bardzo potrzebne na rynku. Wśród nich jest wiele drukarń, które w zakresie introligatorni podzlecają nam swoje prace.

- Kampol to przykład rodzinnej firmy, która nieustannie się rozwija. Łączy w sobie tradycję i nowoczesność, co jest z pewnością jej siłą – mówi Marcin Prieditis. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wspólnie budować jej wartość.

- To również przykład drukarni, która postawiła na introligatornię. Cieszy nas fakt, że znalazł się w niej sprzęt Duplo – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Mamy nadzieję, że wraz z jej rozwojem będziemy mogli oferować tu kolejne rozwiązania z naszej bogatej oferty.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Drukarnia Internetowa Viperprint ponownie wybiera HP Indigo
Drukarnia internetowa ViperPrint po raz kolejny sięgnęła po sprawdzone rozwiązanie rozszerzające możliwości produkcyjne firmy. Tym razem wybrany został model półformatowy - HP Indigo 12000.
Nowy szef sprzedaży maszyn wąskowstęgowych
Pragniemy poinformować, że z dniem 16 września 2019 r. Pan Edwin Piotrowski obejmuje stanowisko Kierownika Sprzedaży Maszyn Wąskowstęgowych Gallus w firmie Heidelberg Polska.
Cyfrowa maszyna Konica Minolta Accurio Label 190 w drukarni Unidruk
Accurio Label 190 - cyfrowa maszyna do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w trybie rolowym została w ostatnim czasie uruchomiona w firmie Unidruk z Krakowa. Nowa usługa - związana z cyfrową produkcją etykiet tej prężnie działającej drukarni, dotychczas bazującej na szeroko pojętym akcydensie - adresowana jest do drukarń fleksograficznych, realizujących wysokie nakłady oraz...
Technologia Apogee Cloud w szwajcarskiej firmie Merkur Druck
Od pewnego czasu cztery zakłady poligraficzne, należące do szwajcarskiej grupy medialnej Merkur Druck, w części związanej z cyfrowym prepressem realizują swoją produkcję w oparciu o działające „w chmurze” rozwiązanie workflow – Apogee Cloud firmy Agfa. Jak podkreślają przedstawiciele drukarń użytkujących ten oferowany w ramach usługi SaaS (Software as a...
Api na targach Packaging Innovations 2019
Po raz kolejny API Group będzie wystawcą londyńskiej edycji targów Packaging Innovations, organizowanych w dniach 11-12 września br. Najważniejszą premierą, prezentowaną na stoisku firmy (nr A34), będzie kolejna edycja specjalnego wydawnictwa dedykowanego najnowszym trendom w branży opakowań i etykiet luksusowych – API Trends Folio, uwzględniającego okres od...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764