logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kanał TVP Dokument dostępny dla milionów widzów

  PR 20.11.2020, przeczytano 223 razy

19 listopada w dniu startu, najnowszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Dokument został włączony do oferty kilkudziesięciu operatorów sieci kablowych w całej Polsce, platformy satelitarnej CANAL+ oraz udostępniony w ramach testu standardu DVB-T2/HEVC – w naziemnej telewizji cyfrowej na kanale 86.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kanal-tvp-dokument-dostepny-dla-milionow-widzow,389265,artykul.html

Abonenci UPC Polska znajdą TVP Dokument na pozycji 323 na dekoderach Horizon i UPC TV 4K BOX oraz 393 na dekoderze Mediabox, w pakietach Select i Max. Z kolei wszyscy użytkownicy satelitarnej Platformy CANAL+ mogą oglądać TVP Dokument w ramach sekcji Kultura, Nauka, Świat na pozycji 85. Również operator kablowy TOYA włączył najnowszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej do swojej oferty i umieścił go na pozycji 16 w pakiecie Oszczędny.

Ponadto, TVP Dokument znajduje się także w ofercie wielu innych operatorów, między innymi: Asta Net (pozycja 422 na liście kanałów), Evio (pozycja 34), Telpol (pozycja 515), Platforma Avios (Korbank, Polska Telewizja Szerokopasmowa) – pozycja 324, Telewizja Kablowa Toruń (pozycja 509), Chopin Telewizja Kablowa (pozycja 404), Telewizja Kablowa Hajnówka (pozycja 31/25), Metroport (pozycja 44), Stella (pozycja 54), Dolsat (pozycja 101), Stowarzyszenie Oławska Telewizja Kablowa (pozycja 87), Centrum Zgierz (pozycja 82), Tomków (pozycja 137), JMDI (pozycja 269).

- Staramy się wykorzystać wszystkie dostępne częstotliwości w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, dlatego rozszerzyliśmy testy technologii DVB-T2/HEVC o kolejne miasta, jednocześnie wprowadzając na multipleks testowy kanał TVP Dokument. Tym samym kanał ten jest dostępny w telewizji naziemnej dla widzów w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Poznaniu. TVP Dokument jest nadawany w standardzie, który będzie obowiązywał od czerwca 2022 r. i aby móc odbierać ten kanał w telewizji naziemnej niezbędny jest odbiornik telewizyjny obsługujący DVB-T2/HEVC. Zgodne z nim telewizory są obecne na polskim rynku od kilku lat a od stycznia 2020, każdy sprzedawany na polskim rynku odbiornik musi obsługiwać ten standard - mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

TVP Dokument to kanał, który pokazuje świat takim jakim jest i porusza kwestie ważne dla każdego człowieka, chce być blisko widza. Nie zabraknie tu własnych produkcji, znanych i nagradzanych pozycji i premier telewizyjnych. TVP Dokument to różne oblicze dokumentu: surowe, realistyczne, wzruszające, ludzkie - bo najważniejszy jest człowiek.

Na antenie TVP Dokument znajdzie się wiele znanych i nagradzanych filmów dokumentalnych, takich jak nominowanych do Oscara „Kraina miodu” (reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov) oraz „Królik po berlińsku” (reż. Bartosz Konopka).

Nie zabraknie też emocjonalnych i wzruszających dokumentów. Już dziś swoją telewizyjną premierę na antenie będzie miał film „Efekt motylka” (reż. Jarosław Szmidt) opowiadający o heroicznej walce siedmioletniej Zuzi z nieuleczalną chorobą. W dniu następny przewidywana jest także premiera głośnego dokumentu „Skandal. Ewenement Molesty” (reż. Bartosz Paduch) - dokument o szarej rzeczywistości warszawskich blokowisk w latach 90. i grupie nastolatków, których muzyka odmieni polską scenę hip-hopową.

Źródło: TVP S.A.

www.tvp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Po trzech kwartałach 2020 r. Grupa Kapitałowa PMPG Polskie Media S.A. wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości 2,32 mln zł.  Jest on wyższy o ponad 2 mln zł (+685%) w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Przychody z reklamy w Internecie wzrosły o +53%.
Branża filmowa i telewizyjna przechodzi na zdalną produkcję
Restrykcje pandemiczne odcisnęły piętno na branży produkcji telewizyjnej. W związku z wymuszeniem ograniczenia kontaktów międzyludzkich konieczne stało się wdrożenie nowego modelu pracy. Z pomocą przyszły technologie zdalnej komunikacji umożliwiające zredukowanie liczby osób obsługujących plany filmowe, konferencje oraz widowiska sportowe. Zdalny model realizacji...
28. edycja „Reklamy Dzieciom” w Telewizji Polskiej
W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w TVP1, po głównym wydaniu „Wiadomości”, zostanie wyemitowany specjalny blok reklamowy, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom. Dotychczas dzięki hojności reklamodawców TVP przekazała na ten cel prawie 30 milionów złotych. Sprzedaż czasu reklamowego w...
Kampania Cyfrowego Polsatu: Świąteczna oferta telewizji nie do przeobejrzenia
Ruszyła emisja najnowszej, świątecznej kampanii Cyfrowego Polsatu promującej gwiazdkową ofertę telewizyjną. Klienci, którzy wybiorą pakiet M lub L, otrzymają pełną ofertę przez 3 miesiące bez opłat, a później ulubione kanały w jednym pakiecie już od 30 zł miesięcznie.
Ruszają podcasty premium Ringier Axel Springer Polska
Ringier Axel Springer Polska rusza z emisją podcastów premium. W ofercie programowej audio w listopadzie zadebiutuje m. in. podcast Jarosława Kuźniara „Męski punkt widzenia”, „Zdrowy sukces” Anny Lewandowskiej, a także podcast „Forbes Women” Aleksandry Karasińskiej, „Instrukcja obsługi świata” Dariusza Ćwiklaka i Macieja Gajka...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764