logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kanały TVN Warner Bros. Discovery: oglądalność w maju

  PR 02.06.2023, przeczytano 378 razy

W maju 2023 roku grupa TVN Warner Bros. Discovery utrzymała pozycję lidera rynku medialnego. W ostatnim miesiącu osiągnęła udział na poziomie 23,9% w widowni komercyjnej 20-54. Stacje TVN Warner Bros. Discovery były w maju najchętniej wybieranymi kanałami przez widzów. TVN – najpopularniejszy kanał ogólnotematyczny nadawcy – znalazł się na czele rankingu Big5 z SHR na poziomie 8,6% w grupie 20-54. TVN24 oraz TVN24 BiS zdominowały kategorię stacji informacyjnych z łącznym udziałem w widowni na poziomie 5,8% w grupie wszystkich widzów. Stacja TVN24 utrzymała pozycję lidera wśród kanałów newsowych zarówno w widowni komercyjnej 20-54 (SHR 3,5%), jak i w grupie 4+ (SHR 5,2%). Stacja TVN24 BiS zanotowała najlepszy wynik oglądalności w swojej historii (SHR 4+: 0,6%). W grupie 20-54 na pierwszym miejscu w swoich kategoriach tematycznych uplasowały się: kanał lifestyle’owy TVN Style (SHR 0,4%) oraz kanał factualowy TVN Turbo (SHR 1%).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kanaly-tvn-warner-bros.-discovery%3A-ogladalnosc-w-maju,400270,artykul.html

TVN Warner Bros. Discovery utrzymała pozycję lidera w grupie komercyjnej 20-54, osiągając w minionym miesiącu 23,9% udziału w rynku.

Udział największych grup medialnych w maju 2023 r. w widowni komercyjnej 20-54

Stacja

Maj 2023 r.

TVN Warner Bros. Discovery

23,90%

Grupa Polsat

22,24%

Grupa TVP

17,65%

Dane: 02:00-25:59, Live + VOSDAL; Źródło: Nielsen Audience Measurement

Stacja TVN z udziałem 8,6% w widowni komercyjnej uplasowała się w maju na pierwszym miejscu wśród kanałów telewizyjnych w Polsce, utrzymując przewagę nad pozostałymi stacjami z grupy Big5. Zestawienie tradycyjnie największych kanałów telewizyjnych w Polsce zamyka TVN7 z udziałem w widowni 20-54 na poziomie 4%.

Udział stacji Big5 w maju 2023 r. w grupie komercyjnej 20-54

Stacja

Maj 2023 r.

TVN

8,57%

Polsat

7,83%

TVP2

5,09%

TVP1

5,04%

TVN7

3,97%

Dane: 02:00-25:59, Live + VOSDAL; Źródło: Nielsen Audience Measurement

Najchętniej oglądanym programem w majowej ramówce stacji TVN były „Fakty”, których wydanie z 14 maja przyciągnęło przed ekrany ponad 2,1 mln osób (SHR 4+: 19,7%). Drugie miejsce zajął program „Kuchenne rewolucje”, którego odcinek z 18 maja obejrzało prawie 1,5 mln widzów (SHR 4+: 13,7%). Równie liczne grono ponad 1,4 mln widzów zgromadziło przed ekranami wydanie magazynu interwencyjnego „Uwaga” z 15 maja (SHR 4+: 11,8%), zapewniając temu programowi trzecie miejsce.

W minionym miesiącu program śniadaniowy stacji TVN cieszył się dużym zainteresowaniem wśród widowni komercyjnej. Wydania „Dzień Dobry TVN” emitowane w tygodniu roboczym osiągnęły udział w rynku na poziomie 9% (SHR 20-54), a weekendowe 10,8% (SHR 20-54), co pozycjonuje program jako lidera w tej kategorii.

SUKCES TVN WARNER BROS. DISCOVERY W KATEGORII NEWSOWEJ

„Fakty” TVN w maju 2023 roku niezmiennie znalazły się na pozycji lidera wśród głównych serwisów informacyjnych. Średnia dzienna widownia „Faktów" to ponad 2,1 mln na obu antenach (TVN i TVN24 BiS), przy łącznym udziale 21,2% w kategorii ogólnej 4+. W grupie wiekowej 20-54 lat „Fakty" TVN w maju 2023 roku osiągnęły 22,3% udziału w rynku.

TVN24 był w maju najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju. Stacja uzyskała w analizowanym okresie udział na poziomie 5,2% w grupie 4+ oraz 3,5% w widowni komercyjnej 20-54. Całe newsowe portfolio nadawcy – TVN24 i TVN24 BiS – osiągnęło 5,8% udziału w grupie wszystkich widzów.

Tvn24.pl utrzymuje pozycję lidera portali stacji telewizyjnych już kolejny miesiąc – tylko w maju stronę odwiedziło niemal 9,5 mln realnych użytkowników.

TVN WARNER BROS. DISCOVERY WYGRYWA W LIFESTYLE’U I FACTUALU

TVN Style (SHR: 0,4%, 20-54) miało największą widownię spośród kanałów lifestyle’owych. Najchętniej oglądanymi przez widzów programami w ubiegłym miesiącu były: „Małe światy według Marzeny Rogalskiej”, „Jestem z Polski” i „Kuchenne rewolucje”. TVN Turbo zostało liderem kanałów factualowych z udziałem 1% widowni komercyjnej. Najchętniej oglądanymi przez widzów stacji programami były w maju „Duda kontra Szafrański”, „Wojny samochodowe” oraz „Zawodowi handlarze”. Fani motoryzacji polubili również program „Jeździć, obserwować” – wydanie z 28 maja obejrzało ponad 100 tys. widzów (SHR 20-54: 3,5%).

Wśród programów sportowych nadawanych w maju na kanale Eurosport 1, największą popularnością cieszył się tenisowy turniej wielkoszlemowy Roland-Garros. Najwyższą widownię w Eurosporcie 1 zgromadziła przed ekranami transmisja spotkania pierwszej rundy pomiędzy Igą Świątek i Cristiną Bucsą z 30 maja. Rywalizację najlepszej polskiej tenisistki z reprezentantką Hiszpanii obejrzało ponad 500 tys. osób, co jest najlepszym wynikiem meczu 1. rundy turnieju wielkoszlemowego w historii relacji w Eurosporcie. Z kolei rozegrane 31 maja spotkanie drugiej rundy pomiędzy Hubertem Hurkaczem i Tallonem Griekspoorem oglądało ponad 300 tys. osób. Trzecie miejsce zajęła relacja z finału mistrzostw świata w snookerze – obejrzało ją prawie 165 tys. fanów sportu.

POPULARNOŚĆ OFERTY DIGITALOWEJ TVN WARNER BROS. DISCOVERY W POLSCE

W maju w pierwszej trójce najpopularniejszych pozycji w serwisie HBO Max znalazły się same seriale: „Sukcesja”, „Bring Back Alice” oraz „Miłość i śmierć”. Z kolei widzowie platformy Player w minionym miesiącu najchętniej oglądali: „Pati”, „Kuchenne rewolucje” i „Azję Express”. W maju całe portfolio digitalowe TVN Warner Bros. Discovery w Polsce, czyli HBO Max, Player i VOD.pl, zgromadziło łącznie przed ekranami ponad 5,8 mln realnych użytkowników.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Już w najbliższy poniedziałek, 25 września br., o godzinie 19:00 na stronie głównej portalu Gazeta.pl odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli ogólnopolskich komitetów wyborczych. Pytania będą dotyczyły najważniejszych tematów, które zostały zaprezentowane w czerwcowym badaniu „Prawdziwe problemy Polaków” przygotowanym...
Fake newsy stworzone przez sztuczną inteligencję trudne do rozpoznania
Sztuczna inteligencja jest w stanie coraz lepiej imitować teksty pisane przez ludzi, a nawet tworzyć takie, które są łatwiejsze do zrozumienia – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Zuryskiego. Co istotne odbiorcy nie są w stanie odróżnić informacji tworzonych przez sztuczną inteligencję. Zarówno te prawdziwe, jak i fałszywe wydają im się bardziej wiarygodne...
Wzrost przychodów Grupy PMPG Polskie Media S.A. w I połowie 2023 r.
Grupa PMPG Polskie Media S.A. nie tylko utrzymała, ale nawet powiększyła w pierwszym półroczu przychody o 4 proc. względem analogicznego okresu 2022 r., który był dla Grupy PMPG Polskie Media S.A. rekordowy pod tym względem.
Rozpoczyna działalność Związek Pracodawców Wydawców Cyfrowych
Z inicjatywy prezesów Grupy WP, Ringier Axel Springer Polska, Agory i Interii powstał Związek Pracodawców Wydawców Cyfrowych. Jego głównym zadaniem jest wspólna praca dla rozwoju mediów internetowych oraz reprezentowanie wydawców w procesie tworzenia regulacji prawnych. Prezesem związku został Maciej Kossowski.  
Nowe pasmo dla dzieci w telewizji Metro
Już od 2 października, naziemna telewizja Metro wprowadza nowe, niezwykle ekscytujące pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów! W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. New Looney Tunes, Batwheels oraz Tom i Jerry Show. Treści emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00. Stacja dostępna jest bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764