logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kancelaria EY Law poszerza zespół prawa własności intelektualnej

  PR 17.01.2020, przeczytano 354 razy

Do kancelarii Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy Sp. k. dołączyła adwokat Wioletta Kulińska, obejmując stanowisko managera w praktyce ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Wioletta Kulińska jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem w sprawach z zakresu ochrony własności intelektualnej, nowych technologii i danych osobowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kancelaria-ey-law-poszerza-zespol-prawa-wlasnosci-intelektualnej,385367,artykul.html

- W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów konsekwentnie wzmacniamy Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii zarówno ekspertami z wieloletnim doświadczeniem, jak i młodszymi prawnikami – mówi Zuzanna Zakrzewska, Partner EY Law.

- Dołączenie Wioletty Kulińskiej do Zespołu Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law zapewni nam zbudowanie silnej praktyki prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Zwiększenie zespołu, w tym pozyskanie doświadczonego eksperta pozwoli nam doradzać przy najbardziej wymagających projektach krajowych i zagranicznych, dopełniając ofertę usług w ramach EY – dodaje Justyna Wilczyńska-Baraniak, Associate Partner EY Law, Lider Zespołu Prawa Własności Intelektualnej i Technologii.

Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law to obecnie 5 ekspertów. Liderem Zespołu jest adwokat, Associate Partner Justyna Wilczyńska-Baraniak rekomendowana za sprawne doradztwo i doskonałą reprezentację klientów w sprawach z zakresu własności intelektualnej przez Chambers Global, Chambers Europe oraz I AM Patent (2017, 2018, 2019). Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law doradzakrajowym i multi-jurysdykcyjnym klientom w sprawach związanych z własnością intelektualną, a dotyczących strategii ochrony praw własności intelektualnej na terytorium UE, naruszeń tych praw, w tym w szczególności patentów, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, praw autorskich, nieuczciwej konkurencji, zbywania praw własności intelektualnej i ich licencjonowania oraz procesów due dlligence. Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law doradza także w zakresie wdrażania systemów informatycznych, kwestiach regulacyjnych dotyczących nowych technologii (m.in. cloud, blockchain, AI, 5G) oraz w zakresie ochrony danych osobowych.

Wioletta Kulińska jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim, adwokatem i członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jest również członkiem IAPP oraz posiada uprawnienia CIPP/E (Certified Individual Privacy Professional/Europe). Ukończyła studia podyplomowe "Prawo Własności Intelektualnej" na Uniwersytecie Warszawskim, "Prawo Nowoczesnych Technologii" na Akademii Leona Koźmińskiego. Jest także absolwentką programu Centrum Prawa Francuskiego i Europejskiego (Master 2) organizowanego przez Wydział Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu w Poitiers i Uniwersytet Warszawski.

Swoją karierę zawodową rozwijała przez ostatnie 8 lat w Kancelarii Prawnej Magnusson, gdzie na stanowisku senior associate odpowiedzialna była za praktykę IP/ IT/ Data Protection.

Wioletta doradza głownie w sprawach znaków towarowych, praw autorskich jak i nieuczciwej konkurencji w związku z naruszeniami, sporami, transakcjami, badaniami due diligence oraz przygotowywaniem strategii dotyczących własności intelektualnej. Prowadzi projekty związane z wdrożeniami rozwiązań technologicznych oraz świadczy pomoc prawną na rzecz dostawców usług online i technologicznych, a także administratorów i podmiotów przetwarzających dane osobowe z różnych branż, przeprowadza audyty ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa.

Źródło: Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy Sp. k.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Na mocy przepisów ustawy VAT firma może odliczyć 100 proc. podatku od zakupów związanych ze służbowymi samochodami, o ile pracownicy nie używają ich do celów prywatnych. Zastrzeżenia fiskusa wzbudziła sytuacja, w której firmowe auto jest parkowane pod domem pracownika.
Od 15 lutego będzie można rozliczyć się przez Twój e-PIT
30 kwietnia mija termin rozliczenia się z fiskusem. Osoby fizyczne mogą to robić samodzielnie od 1 stycznia lub skorzystać z gotowego rozliczenia w usłudze Twój e-PIT przygotowanego przez Krajową Administrację Skarbową. Gotowe formularze dostępne będą online od połowy lutego. – W rozliczeniach za 2019 rok miały być także e-PIT-y dla osób prowadzących...
Od 1 stycznia obowiązuje ustawa ograniczająca zatory płatnicze. Ma wzmocnić pozycję najmniejszych firm. Pozytywny efekt ustawy może zostać zniwelowany przez gorszy stan gospodarki. Dynamika PKB już w 2019 r. znacznie spadła – poniżej 3% w IV kw. (z 4,8% w I kw.). W tym roku może być jeszcze gorzej. Na spadku PKB ucierpią najpierw małe firmy, które w coraz większym...
Przełom roku 2019 i 2020 upłynął dla wielu przedsiębiorców pod znakiem 3 liter - „BDO”. Mowa o bazie, która rozpoczęła funkcjonowanie 1 stycznia br. Zapoczątkowała niemal rewolucję w zakresie ewidencji odpadów, jak również zdezorientowanie wśród podmiotów, które muszą być wpisane do rejestru BDO.
Split payment i NIP na paragonie najgorszymi zmianami w prawie
Obowiązkowy split payment to najgorsza zmiana w prawie wprowadzona w 2019 roku – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę inFakt wśród mikroprzedsiębiorców. Z kolei z regulacji, które weszły lub wejdą w życie w 2020 roku, najwięcej zastrzeżeń budzi konieczność wystawiania faktur tylko do paragonów z wprowadzonym NIP. Ponadto przedstawiciele...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764