logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kancelaria EY Law poszerza zespół prawa własności intelektualnej

  PR 17.01.2020, przeczytano 507 razy

Do kancelarii Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy Sp. k. dołączyła adwokat Wioletta Kulińska, obejmując stanowisko managera w praktyce ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Wioletta Kulińska jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem w sprawach z zakresu ochrony własności intelektualnej, nowych technologii i danych osobowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kancelaria-ey-law-poszerza-zespol-prawa-wlasnosci-intelektualnej,385367,artykul.html

- W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów konsekwentnie wzmacniamy Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii zarówno ekspertami z wieloletnim doświadczeniem, jak i młodszymi prawnikami – mówi Zuzanna Zakrzewska, Partner EY Law.

- Dołączenie Wioletty Kulińskiej do Zespołu Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law zapewni nam zbudowanie silnej praktyki prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Zwiększenie zespołu, w tym pozyskanie doświadczonego eksperta pozwoli nam doradzać przy najbardziej wymagających projektach krajowych i zagranicznych, dopełniając ofertę usług w ramach EY – dodaje Justyna Wilczyńska-Baraniak, Associate Partner EY Law, Lider Zespołu Prawa Własności Intelektualnej i Technologii.

Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law to obecnie 5 ekspertów. Liderem Zespołu jest adwokat, Associate Partner Justyna Wilczyńska-Baraniak rekomendowana za sprawne doradztwo i doskonałą reprezentację klientów w sprawach z zakresu własności intelektualnej przez Chambers Global, Chambers Europe oraz I AM Patent (2017, 2018, 2019). Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law doradzakrajowym i multi-jurysdykcyjnym klientom w sprawach związanych z własnością intelektualną, a dotyczących strategii ochrony praw własności intelektualnej na terytorium UE, naruszeń tych praw, w tym w szczególności patentów, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, praw autorskich, nieuczciwej konkurencji, zbywania praw własności intelektualnej i ich licencjonowania oraz procesów due dlligence. Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law doradza także w zakresie wdrażania systemów informatycznych, kwestiach regulacyjnych dotyczących nowych technologii (m.in. cloud, blockchain, AI, 5G) oraz w zakresie ochrony danych osobowych.

Wioletta Kulińska jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim, adwokatem i członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jest również członkiem IAPP oraz posiada uprawnienia CIPP/E (Certified Individual Privacy Professional/Europe). Ukończyła studia podyplomowe "Prawo Własności Intelektualnej" na Uniwersytecie Warszawskim, "Prawo Nowoczesnych Technologii" na Akademii Leona Koźmińskiego. Jest także absolwentką programu Centrum Prawa Francuskiego i Europejskiego (Master 2) organizowanego przez Wydział Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu w Poitiers i Uniwersytet Warszawski.

Swoją karierę zawodową rozwijała przez ostatnie 8 lat w Kancelarii Prawnej Magnusson, gdzie na stanowisku senior associate odpowiedzialna była za praktykę IP/ IT/ Data Protection.

Wioletta doradza głownie w sprawach znaków towarowych, praw autorskich jak i nieuczciwej konkurencji w związku z naruszeniami, sporami, transakcjami, badaniami due diligence oraz przygotowywaniem strategii dotyczących własności intelektualnej. Prowadzi projekty związane z wdrożeniami rozwiązań technologicznych oraz świadczy pomoc prawną na rzecz dostawców usług online i technologicznych, a także administratorów i podmiotów przetwarzających dane osobowe z różnych branż, przeprowadza audyty ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa.

Źródło: Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy Sp. k.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

UOKiK informuje: Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR wpływało na samodzielność swoich członków w przetargach oraz organizowało niedozwoloną wymianę informacji. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zobowiązał Stowarzyszenie do zmiany praktyk naruszających konkurencję.
Przedsiębiorcy poluzowali dłużnikom, a zaległości rosną
Od lutego do września zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło aż o ponad miliard złotych i wynosi 6,3 mld zł – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Z kolei zaległości firm i korporacji zwiększyły się o 248 mln zł do 5,1 mld zł. Problemy finansowe powinny zmobilizować małe i duże przedsiębiorstwa do szybszego upominania się o swoje...
7 na 10 przedsiębiorców w naszym kraju ma problem z niepłacącymi klientami
Z najnowszej edycji raportu Intrum “European Payment Report 2020” opublikowanego pod koniec września wynika, że pandemia Covid-19 negatywnie wpłynęła na krajobraz płatności w Polsce oraz nastroje polskich przedsiębiorców. Jeszcze przed korona-kryzysem zatory płatnicze były jednym z głównych problemów rodzimej gospodarki, a obecnie aż 45% respondentów badania...
W życie wchodzi nowy plik JPK_VAT. Będą nowe obowiązki i kary, ale… nie od razu
Podatnicy od 1 października są zobowiązani do sporządzania nowej struktury JPK_V7. Wprowadza ona szereg zmian w zakresie danych, jakie będą przekazywane do organów podatkowych. Zawarte w niej informacje mają służyć zautomatyzowanemu wykrywaniu nieprawidłowości w rozliczaniach VAT. Za błędy w składanych dokumentach ustawodawca przewidział kary. Na szczęście, jak...
Finansowa rzetelność Polaków drastycznie spadła podczas pandemii
Co dziesiąty Polak uważa, że zwracanie długów nie jest bezwzględnym obowiązkiem moralnym. To prawie trzy razy więcej niż zaledwie cztery lata temu – wynika z badania „Moralność finansowa Polaków” Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Niemal połowa badanych przyznała, że mogłaby usprawiedliwić nieetyczne zachowania finansowe, a to ponad dwa razy więcej niż w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764