logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kancelaria EY Law poszerza zespół prawa własności intelektualnej

  PR 17.01.2020, przeczytano 383 razy

Do kancelarii Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy Sp. k. dołączyła adwokat Wioletta Kulińska, obejmując stanowisko managera w praktyce ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Wioletta Kulińska jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem w sprawach z zakresu ochrony własności intelektualnej, nowych technologii i danych osobowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kancelaria-ey-law-poszerza-zespol-prawa-wlasnosci-intelektualnej,385367,artykul.html

- W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów konsekwentnie wzmacniamy Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii zarówno ekspertami z wieloletnim doświadczeniem, jak i młodszymi prawnikami – mówi Zuzanna Zakrzewska, Partner EY Law.

- Dołączenie Wioletty Kulińskiej do Zespołu Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law zapewni nam zbudowanie silnej praktyki prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Zwiększenie zespołu, w tym pozyskanie doświadczonego eksperta pozwoli nam doradzać przy najbardziej wymagających projektach krajowych i zagranicznych, dopełniając ofertę usług w ramach EY – dodaje Justyna Wilczyńska-Baraniak, Associate Partner EY Law, Lider Zespołu Prawa Własności Intelektualnej i Technologii.

Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law to obecnie 5 ekspertów. Liderem Zespołu jest adwokat, Associate Partner Justyna Wilczyńska-Baraniak rekomendowana za sprawne doradztwo i doskonałą reprezentację klientów w sprawach z zakresu własności intelektualnej przez Chambers Global, Chambers Europe oraz I AM Patent (2017, 2018, 2019). Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law doradzakrajowym i multi-jurysdykcyjnym klientom w sprawach związanych z własnością intelektualną, a dotyczących strategii ochrony praw własności intelektualnej na terytorium UE, naruszeń tych praw, w tym w szczególności patentów, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, praw autorskich, nieuczciwej konkurencji, zbywania praw własności intelektualnej i ich licencjonowania oraz procesów due dlligence. Zespół Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii EY Law doradza także w zakresie wdrażania systemów informatycznych, kwestiach regulacyjnych dotyczących nowych technologii (m.in. cloud, blockchain, AI, 5G) oraz w zakresie ochrony danych osobowych.

Wioletta Kulińska jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim, adwokatem i członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jest również członkiem IAPP oraz posiada uprawnienia CIPP/E (Certified Individual Privacy Professional/Europe). Ukończyła studia podyplomowe "Prawo Własności Intelektualnej" na Uniwersytecie Warszawskim, "Prawo Nowoczesnych Technologii" na Akademii Leona Koźmińskiego. Jest także absolwentką programu Centrum Prawa Francuskiego i Europejskiego (Master 2) organizowanego przez Wydział Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu w Poitiers i Uniwersytet Warszawski.

Swoją karierę zawodową rozwijała przez ostatnie 8 lat w Kancelarii Prawnej Magnusson, gdzie na stanowisku senior associate odpowiedzialna była za praktykę IP/ IT/ Data Protection.

Wioletta doradza głownie w sprawach znaków towarowych, praw autorskich jak i nieuczciwej konkurencji w związku z naruszeniami, sporami, transakcjami, badaniami due diligence oraz przygotowywaniem strategii dotyczących własności intelektualnej. Prowadzi projekty związane z wdrożeniami rozwiązań technologicznych oraz świadczy pomoc prawną na rzecz dostawców usług online i technologicznych, a także administratorów i podmiotów przetwarzających dane osobowe z różnych branż, przeprowadza audyty ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa.

Źródło: Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy Sp. k.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów
W kolejnych dniach przedsiębiorcy muszą zdecydować, czy stać ich na przedłużanie umów z pracownikami. W skali najbliższego miesiąca zagrożone są setki tysięcy miejsc pracy – zauważa Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Cięć etatów można spodziewać się zwłaszcza w branżach najbardziej zagrożonych bankructwem, czyli m.in. w handlu,...
Z powodu koronawirusa obowiązki związane z PPK przesunięte o pół roku
W tym roku małe i średnie firmy muszą włączyć zatrudnionych do pracowniczych planów kapitałowych. W związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa i trudną sytuacją przedsiębiorstw, na wniosek Polskiego Funduszu Rozwoju, terminy wdrożenia programu mogą zostać przesunięte o pół roku. Termin zawarcia umowy o zarządzanie PPK zostałby wówczas wydłużony do 27...
Ponad 50 proc. firm szkoleniowych traci wszystkie dochody
Ponad połowa firm szkoleniowych i doradczych już odnotowała opóźnienia w płatnościach za zrealizowane wcześniej usługi, niemal tyle samo straciło niemal 100 proc. swoich dochodów. Pozostałe wciąż pracują zdalnie, ale w mocno ograniczonym zakresie. Co trzecia planuje bądź spodziewa się zwolnień, a to oznacza, że zagrożonych jest prawie 100 tys. miejsc pracy...
Koronawirus a gospodarki w 2020 roku
Świat przechodzi obecnie nowy rodzaj kryzysu gospodarczego i zdrowotnego, który wywiera silną presję na wszystkie przedsiębiorstwa. Pomiędzy przerwami w działalności gospodarczej, zakłóceniami w handlu i środkami ograniczającymi, gospodarka międzynarodowa znajduje się w stanie zawirowań.
Połowa Polaków w okresie pandemii pracuje jak zwykle
Praca zdalna, tzw. home office w okresie pandemii nie jest powszechnym zjawiskiem. Połowa respondentów (51 proc.) deklaruje, że chodzi do pracy jak zwykle i swoje obowiązki wykonuje w tym samym miejscu, w którym pracuje na co dzień.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764