logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Karl Knauer z kontraktem subskrypcyjnym Heidelberga

  PR 24.02.2020, przeczytano 889 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej Gerhard Kammerer, Wiceprezes ds. Produkcji i Logistyki oraz Członek Zarządu Karl Knauer KG, Sascha Knabe, Dyr. Zarządzający, Heidelberg Deutschland SuedWest, Richard Kammerer, Partner Zarządzający i Rzecznik Zarządu Karl Knauer KG, Kai Roessig, Dyr. Zarządzający Karl Knauer KG, Karolina Matysiak, Dyr. Zarządzający Karl Knauer Poland Sp. o.o., prof. Ulrich Hermann, Członek Zarządu Heidelberg, dr David Schmedding, Dział Subskrypcji Heidelberg, Krzysztof Pindral, Prezes Zarządu Heidelberg Polska

Producent opakowań i artykułów reklamowych Karl Knauer w Pniewach podpisał kolejny w Polsce kontrakt w oparciu o model subskrypcyjny Heidelberga i maszynę Speedmaster XL 106-6+LYYL UV. Zgodnie z zapisami umowy Karl Knauer otrzymuje w pakiecie wszystko to co jest potrzebne do zagwarantowania odpowiedniej wydajności i zwiększenia możliwości produkcyjnych w druku offsetowym w formacie arkusza 106 x 75 cm. Oznacza to dostarczenie przez firmę Heidelberg maszyny, zapewnienie ciągłości dostaw materiałów eksploatacyjnych, części zamiennych, usług serwisowych, odpowiedniej integracji na poziomie informatycznym z systemem produkcyjnym Karl Knauer oraz stałego monitorowania wydajności.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/karl-knauer-z-kontraktem-subskrypcyjnym-heidelberga,385812,artykul.html

Grupa Karl Knauer to jedna z firm w Europie specjalizująca się w produkcji opakowań oraz artykułów reklamowych z kartonu, tektury falistej oraz papieru, a także inżynierii mechanicznej. Do grona klientów należą światowi producenci artykułów markowych, przedstawiciele sektora usług oraz małe i średnie przedsiębiorstwa z całej Europy. Zakres usług firmy Karl Knauer obejmuje wszystkie popularne technologie pakowania i przetwarzania dla praktycznie wszystkich branż. Firma oferuje również bardzo szerokie portfolio dodatkowych usług z myślą o komforcie i bezpieczeństwie swoich klientów, takich jak m.in. doradztwo w zakresie projektowania, doradztwo i badania materiałów, formowanie wgłębne, optymalizację procesów, konfekcjonowanie, logistykę, rozwiązania służące ochronie produktu oraz marki i wiele innych.

Zakład w Pniewach jest drugim zakładem koncernu Karl Knauer, którego główna siedziba i centrala mieści się w Biberach-Baden w Niemczech. Obecnie firma zatrudnia ponad 800 pracowników (w Polsce ponad 400). Powierzchnia produkcyjna to blisko 40 000 m.kw. (w Pniewach 12 000 m.kw.).

- Szukając zupełnie nowych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie wzrostu wydajności oraz możliwości produkcyjnych, model subskrypcyjny Heidelberga przekonał nas od razu – mówi Karolina Matysiak, Dyrektor Zarządzający Karl Knauer Poland. - Tylko Heidelberg mógł zaoferować nam kombinację gwarancji najwyższej produktywności, elastyczności rozwiązań oraz niski poziom zaangażowanego kapitału. Ważne jest też to, że będziemy mogli skoncentrować się na swoich klientach i realizacji zleceń, a reszta będzie leżeć po stronie Heidelberga, który będzie zapewniał nam wysoki poziom komfortu pracy.

Nowy model subskrypcyjny Heidelberga

Model subskrypcyjny Heidelberga podąża za coraz popularniejszym trendem wnoszenia opłat za faktyczne wykorzystanie możliwości produkcyjnych. Tym samym odchodzi się od prostego procesu sprzedawania i instalowania maszyn drukujących. Zgodnie z tym modelem klienci płacą za liczbę wydrukowanych arkuszy. W konwencjonalnym modelu biznesowym kupują oni maszyny drukujące i niezależnie płacą za materiały eksploatacyjne lub usługi serwisowe. Dzięki nowemu cyfrowemu modelowi biznesowemu, w cenie za każdy wydrukowany arkusz zawarte są maszyny i urządzenia, materiały eksploatacyjne – takie jak płyty drukowe, farby, lakiery, obciągi, środki myjące – szeroki zakres usług serwisowych gwarantujących dostępność środków produkcji, a także usługi konsultingowe mające na celu zwiększenie wydajności. Różni się to znacznie od modelu opłat za kliknięcie stosowanego przez dostawców maszyn cyfrowych. Mimo, że ci dostawcy również pobierają opłatę za arkusz, opierają się głównie na własnych kosztach, a nie na modelu biznesowym klienta.

Źródło: Heidelberg Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso z nagrodą Worldstar 2021 za projekt proekologicznego opakowania na pelet
Stora Enso poinformowała, że stworzone przez nią proekologiczne opakowanie na pelet uzyskało prestiżową nagrodę Worldstar w ramach edycji za rok 2021. Jak podkreśla skandynawski koncern, odnawialne i odzyskiwalne opakowanie zostało zaprojektowane z myślą o intensywnym użytkowaniu w transporcie i magazynowaniu peletu drzewnego, przeznaczonego do ogrzewania. W zamierzeniach...
Ricoh i Zebra Technologies podpisały umowę o współpracy. Ricoh będzie odpowiedzialne za świadczenie usług serwisowych oraz kompleksowe usługi zarządzania drukiem w rejonie EMEA.
Wdrożenie bezprocesowych płyt Agfa Eclipse w drukarni Kandrup
Duńska drukarnia Kandrup była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt...
API Folie Polska podsumowuje udany dla firmy rok 2020
Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku. Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska przyznaje, że był on dla...
Współpraca Digiprint i HP PWP
Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764