logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Karton Natura Life firmy Stora Enso z proekologicznym certyfikatem Nordic Swan Ecolabel

  PR 23.03.2020, przeczytano 194 razy
ilustracjastrzałka

Stora Enso poinformowała, że produkowany przez nią w pełni odnawialny, brązowy karton Natura Life, przeznaczony do produkcji opakowań na napoje, otrzymał prestiżowy certyfikat Nordic Swan Ecolabel. Popularna, zwłaszcza w krajach skandynawskich, tzw. „ekoetykieta” potwierdza, że wykonane na bazie Natura Life opakowania są przyjazne dla środowiska i wytwarzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/karton-natura-life-firmy-stora-enso-z-proekologicznym-certyfikatem-nordic-swan-ecolabel,386201,artykul.html

Jak podkreśla Stora Enso, współcześni konsumenci są coraz bardziej zainteresowani materiałami, z jakich wykonane są opakowania oraz ich pochodzeniem. W związku z tym poszukują rozwiązań proekologicznych. „Ekoetykiety” to jedna z dróg zakomunikowania otoczeniu, że surowce wykorzystane w produkcji opakowań są proekologiczne i zbieżne z założeniami polityki zrównoważonego rozwoju. Dodatkową korzyścią dla konsumenta – jak dodaje firma – jest fakt, że „ekoetykieta” to wystawiony przez zewnętrzną instytucję certyfikat środowiskowy, potwierdzający proekologiczność produktu w całym cyklu jego życia. Nordic Swan Ecolabel jest rozpoznawalny zwłaszcza w krajach skandynawskich.

Stora Enso podkreśla, że w kontekście opakowań do napojów, bazujących na kartonie Natura Life, certyfikat ten ma przede wszystkim uświadamiać konsumentom fakt zastosowania w nich materiałów odnawialnych. Z jednej strony oznacza to włączenie się ich producenta w walkę z globalnym ociepleniem, z drugiej – aktywne promowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ); opakowanie może być bowiem poddane recyklingowi w obecnie istniejących systemach odzysku. Innymi kluczowymi wymogami, niezbędnymi do uzyskania „ekoetykiety”, jest potwierdzenie ze strony wytwórcy opakowania, że surowce i chemikalia wykorzystywane w procesie jego produkcji pochodzą z certyfikowanych źródeł i spełniają wymogi polityki zrównoważonego rozwoju. Dotychczas „ekoetykieta” Nordic Swan Ecolabel stanowiła potwierdzenie proekologiczności produktu, tj. materiału czy surowca. W przypadku kartonu Natura Life po raz pierwszy uwzględniono też wykonane z danego podłoża opakowanie – wyróżniony certyfikatem jego producent to Tetra Pak. Ten globalny dostawca opakowań na napoje oczekuje tym samym, że „ekoetykieta” pomoże skierować uwagę konsumentów na bardziej proekologiczne rozwiązania podczas podejmowania decyzji zakupowych.

Karton Natura Life firmy Stora Enso, który spełnił wszystkie kryteria niezbędne do uzyskania Nordic Swan, zawiera m.in. bazującą na surowcach roślinnych powłokę barierową. Poza nim, w ofercie skandynawskiego producenta znajduje się także inny materiał wyróżniony tym prestiżowym certyfikatem; jest nim Cupforma Natura PE Green – w pełni odnawialny karton do produkcji kubków papierowych.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Przedstawiamy kolejny głos w dyskusji na temat sposobów ratowania polskich przedsiębiorstw i całych branż. Tym razem w imieniu branży poligraficznej głos zabrało Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.
Wyższa cena w wezwaniu na akcje BSC Drukarnia Opakowań
Do 40,5 zł podwyższona została cena oferowana za każdą akcję BSC Drukarnia Opakowań w wezwaniu ogłoszonym przez A&R Carton i Colorpack, spółki należące do grupy AR Packaging. Inwestorzy mogą zapisywać się na sprzedaż akcji w wezwaniu do 26 marca br.
MM Druk Serwis od swojego dostawcy otrzymał krzepiające informacje, dotyczące epidemii COVID-19 w Chinach.
Api Folie Polska: nowe kompetencje po przekształceniach własnościowych
Firma API Folie Polska, lokalny oddział API Foilmakers, wdraża nowe procedury związane z niedawnymi przekształceniami na poziomie właścicielskim (po przejęciu większości aktywów API przez Aldus Group) oraz z obecną sytuacją rynkową w skali globalnej. Jak zapewnia Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca, sytuacja w firmie jest stabilna m.in. z uwagi na wdrożoną...
Printline odnotowuje rosnące zainteresowanie antybakteryjnym i antywirusowym lakierem wodnym Varcotec Lock 3
Jak informuje firma Printline, polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, wzrasta zainteresowanie oferowanym przez nią antybakteryjnym i antywirusowym lakierem wodnym Varcotec Lock 3. Grzegorz Sobczyński, jej współwłaściciel, podkreśla – powołując się na testy przeprowadzone przez Fraunhofer Institut w Monachium – że lakier...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764