logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

KBA: Customer Community - optymalizacja procesów druku

  PR 24.08.2020, przeczytano 452 razy
ilustracjastrzałka

Od kilku lat firma Koenig & Bauer gwarantuje kreatywne podejście i oferuje rozwiązania w zakresie przekształcania danych cyfrowych w innowacyjne usługi. Wiele z tych danych można wykorzystać w celu zwiększenia wydajności procesów druku. Dzięki temu producent maszyn drukujących, firma Koenig & Bauer, pozostaje pionierem branży w zakresie digitalizacji procesów biznesowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kba%3A-customer-community---optymalizacja-procesow-druku,388188,artykul.html

Różnego rodzaju aplikacje mogą być wykorzystywane do obsługi maszyn z dowolnego miejsca, uproszczenia procesów magazynowania i zamawiania materiałów eksploatacyjnych, zarządzania zamówieniami i magazynowaniem w zależności od produkcji, a także śledzenia obłożenia maszyn w powiązaniu z poszczególnymi zamówieniami. Dane produkcyjne, te dot. wydajności maszyny oraz dane z czujników są automatycznie rejestrowane i analizowane na jednej platformie. Raporty dotyczące wydajności dostarczają informacji na temat danych wydajnościowych, a usługi prognostyczne wykrywają nieprawidłowe zachowania maszyn jeszcze przed wystąpieniem usterek. To jeszcze nie wszystko. Firma Koenig & Bauer stale rozwija nowe cyfrowe rozwiązania w zakresie wartości dodanej oraz optymalizacji procesów w codziennej produkcji. Do procesów tych należą obecnie Analytics Plus, nowa platforma LogoTronic oraz ulepszone planowanie szczegółowe w zakresie sterowania produkcją.

Analytics Plus optymalizuje procesy

Dzięki narzędziu Analytics Plus drukarnie są w stanie samodzielnie oraz przy wsparciu producenta doprowadzić technologię Rapida swoich maszyn do maksymalnej wydajności i zoptymalizować procesy produkcyjne. W każdej codziennej produkcji zdarzają się większe i mniejsze opóźnienia, które czasami są zauważalne, lecz niewymierne, a czasami pozostają częściowo niezauważone. U podłoża mogą leżeć następujące czynniki:

 • wprowadzenie nieprawidłowego zlecenia
 • nieprawidłowe formy w zespole farbowym
 • zlecenia w nieprawidłowej kolejności kolorystycznej
 • nieprawidłowy papier w maszynie
 • nieprawidłowe ustawienia maszyny
 • poszukiwanie narzędzi i materiałów produkcyjnych
 • zredukowana wydajność produkcyjna
 • długie czasy wymiany palet
 • błąd w ustawieniach maszyny

Wszystkie te opóźnienia mają jedną wspólną cechę - prowadzą do przestojów, które po zsumowaniu z wynikiem rocznym, miesięcznym lub tygodniowym, mogą spowodować zmniejszenie marży.

Aby przedstawić dane w sposób obiektywny i przejrzysty oraz zbadać czynniki na nie wpływające, konieczna jest ocena danych eksploatacyjnych oraz tych dotyczących maszyn.

Na bazie informacji z maszyny analiza jest rozszerzona zarówno o informacje o samej maszynie, jak i o dane z BDE. Historia zleceń, rejestracja czasu pracy maszyny i wiele innych elementów może być wizualizowanych na ekranie. Do wykonania za pomocą jedynie kilku kliknięć są także skomplikowane analizy trendów, które można wykorzystać do monitorowania własnych strategii długoterminowych. Przy tym istnieje możliwość zastosowania różnych filtrów, np. dla osób, przedziałów czasowych, liczników arkuszy, czasów narządzania dla określonego typu papieru, określonego koloru czy określonego klienta. A to wszystko w oparciu o usługę w chmurze.

Firma Koenig & Bauer wspiera użytkowników w ocenie i uwiarygodnieniu tych często złożonych danych tak, aby na ich podstawie możliwa było ulepszenie, zmiana i optymalizacja procesów produkcyjnych. Ponieważ tylko dzięki nieskomplikowanej ocenie danych możliwe jest  wyciągnięcie cennych dla produkcji wniosków.

Jako element zbioru danych pochodzących z Customer Community raporty wydajnościowe zawierają jeszcze więcej informacji i umożliwiają dużo bardziej elastyczną ocenę - dotychczasowe raporty były statyczne.

Od obróbki zleceń po dokładne planowanie

Systemy Manufacturing Execution (MES) oraz Ma­nagement Information (MIS) tworzą podstawę do do ciągłego przetwarzania i monitorowania zamówień. Planowanie i kontrola procesów są uproszczone w dwóch obszarach tematycznych:

 • Planowanie jako podstawowy element każdego systemu sterowania produkcją ma zostać podniesione na nowy poziom, aby zredukować czasy narządzania. W tym celu zostanie opracowane dokładne narzędzie planistyczne, które znacznie zredukuje wszystkie występujące podczas produkcji procesy kosztotwórcze, jakie nie są związane z tworzeniem wartości dodanej (czasy narządzania i czasy pomocnicze), czego skutkiem będzie wygenerowanie oszczędności. Planowanie produkcji będzie przy tym wspierane przez narzędzie inteligentnej kalkulacji, sugerujące najbardziej efektywne rozwiązania produkcyjne.
 • Narzędzie LogoTronic otrzyma nową platformę. Każde przedsiębiorstwo udostępni sobie te jej części, które będą mu potrzebne w procesach wewnętrznych. Użytkownik może rozwijać się w ramach platformy i uzyskiwać wydajność produkcyjną konieczną w poszczególnych fazach produkcji.

Płynny Workflow

Zarówno w sektorze opakowaniowym, jak i akcydensowym, do dyspozycji są kompleksowe rozwiązania umożliwiające płynną organizację całego procesu workflow, od momentu pojawienia się zamówienia aż do działu ekspedycji. Wszystkie działy drukarni są objęte systemem zarządzania, a wszystkie maszyny Koenig & Bauer otrzymują automatycznie odpowiednie informacje.

Jako kompleksowy dostawca rozwiązań w zakresie druku i obróbki po druku produktów przeznaczonych dla rynku opakowaniowego firma Koenig & Bauer nie tylko dostarcza niezbędne urządzenia produkcyjne, ale także integruje je z kompleksowym procesem workflow. Oznacza to, że system LogoTronic komunikuje się nie tylko z maszynami Rapida. Maszyny do sklejania pudełek firmy Duran, urządzenia sztancujące firmy Iberica oraz cyfrowa maszyna VariJET 106 również są zintegrowane z systemem planowania i sterowania produkcją. Dzięki wszystkim zebranym danym oraz komunikacji pomiędzy systemami i maszynami, rozwiązania cyfrowe firmy Koenig & Bauer tworzą prawdziwą wartość dodaną.

Źródło: Koenig & Bauer AG

koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wdrożenie bezprocesowych płyt Agfa Eclipse w drukarni Kandrup
Duńska drukarnia Kandrup była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt...
API Folie Polska podsumowuje udany dla firmy rok 2020
Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku. Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska przyznaje, że był on dla...
Współpraca Digiprint i HP PWP
Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.
Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764