logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

KBA CEE wyłącznym dystrybutorem maszyn Nilpeter w Polsce

  PR 21.09.2017, przeczytano 874 razy
ilustracjastrzałka
W centrum technologicznym firmy Nilpeter w duńskim Slagelse stoją od lewej - Paweł Krasowski - Marketing & Product Manager (KBA CEE), Jakob Landberg - wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu oraz Anne Emborg - Marketing Manager (oboje Nilpeter).

We wrześniu br. podpisana została umowa, na podstawie której firma KBA CEE została wyłącznym przedstawicielem marki Nilpeter w naszym kraju. Porozumienie obejmuje sprzedaż, wdrażanie i serwisowanie maszyn z oferty duńskiego producenta, opiekę nad jego obecnymi oraz nowymi klientami z Polski oraz wspólne działania marketingowe. W związku z tym przedstawiciele KBA CEE będą obecni na stoisku firmy Nilpeter (B35-B39 w pawilonie 7) podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe w Brukseli. Zaprezentowane zostaną tam dwie najnowsze maszyny wąskowstęgowe: fleksograficzna – FA oraz hybrydowa – Panorama Hybrid, bazująca na technologii inkjetowej. Obie firmy zapraszają klientów z Polski do bezpośrednich spotkań oraz rozmów handlowych na stoisku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kba-cee-wylacznym-dystrybutorem-maszyn-nilpeter-w-polsce,33800,artykul.html

Nilpeter to jeden z największych producentów wąskowstęgowych maszyn drukujących na świecie, którego historia liczy sobie niemal 100 lat. Firma powstała w 1919 roku w Danii i do dzisiaj pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym. W skali globalnej zatrudnia ponad 500 osób (z czego połowa pracuje w jej siedzibie w Slagelse), dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi (w Danii, USA i Indiach) oraz czterema centrami technologicznymi. W naszym kraju Nilpeter jest obecny od wielu lat – w rodzimych drukarniach etykietowych pracuje ponad 100 maszyn tej marki.

O zmianach w strategii związanej z obecnością na polskim rynku mówi Jakob Landberg – wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu: - Segment druku etykietowego z wykorzystaniem maszyn wąskowstęgowych pracujących w różnych technologiach cechuje duża dynamika wzrostu. Dotyczy to także rynku polskiego, który jest uznawany za jeden z największych i najważniejszych w Europie. W związku z tym doszliśmy do wniosku, że potrzebne jest nowe „otwarcie” naszej obecności w tym kraju. Mam na myśli zdecydowane zwiększenie działań sprzedażowych oraz marketingowych, jak też usprawnienie opieki i wsparcia dla naszych obecnych polskich klientów, wśród których są drukarnie od lat lojalne wobec marki Nilpeter. Sekwencja zdarzeń z ostatnich miesięcy doprowadziła do podpisania umowy z firmą KBA CEE, która jest – naszym zdaniem – idealnym partnerem handlowym w kontekście nowej strategii wobec polskiego rynku. Jest to bardzo silne i stabilne finansowo przedsiębiorstwo, reprezentujące globalnego gracza na rynku maszyn offsetowych, jakim jest Koenig & Bauer. Dysponuje rozbudowanymi i cenionymi przez klientów strukturami handlowymi oraz serwisowymi. Dostrzegamy też jej dużą aktywność w sferze marketingowej. Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami przywrócimy marce Nilpeter status na polskim rynku, adekwatny do naszej pozycji w skali międzynarodowej.

Rocznie we wszystkich trzech zakładach produkcyjnych firmy Nilpeter powstaje około 120 maszyn drukujących w różnych konfiguracjach i szerokościach zadrukowywanej wstęgi (od 273 do 570 mm), uwzględniających zespoły offsetowe i fleksograficzne, moduły cyfrowe (bazujące na głowicach Screen) oraz liczne opcje wykańczania i uszlachetniania (m.in. sito, sztancowanie, tłoczenie folią). Jak podkreśla Jakob Landberg, ponad 70% wykorzystywanych w produkcji części i podzespołów jest wytwarzanych we własnym zakresie przez Nilpeter: - To czyni nas w dużej mierze samowystarczalnymi i pozwala na tworzenie innowacyjnych, często unikalnych w skali całego rynku rozwiązań technologicznych. Wśród charakterystycznych cech maszyn Nilpeter można wymienić m.in.: szybkie wstępne pozycjonowanie wstęgi, zapewniające błyskawiczny narząd; korygowanie ustawień bez udziału rąk (system „clean hand”); modułowość i możliwość rozbudowy o zespoły zapewniające wartość dodaną finalnemu produktowi; zastosowanie wałków chłodzących; obsługę wielu różnorodnych materiałów i podłoży; niezwykle wysoką wydajność, np. w przypadku nowej maszyny FA sięgającą 200 m/min. przy 15-mikronowej grubości zadrukowywanej wstęgi.

W duńskiej fabryce w Slagelse wytwarzane są wszystkie rodzaje oferowanych przez firmę maszyn, m.in. jej najnowsze propozycje – udoskonalona maszyna fleksograficzna FA (promowana jako „All New FA”) i hybrydowa Panorama Hybrid, które będzie można zobaczyć na targach Labelexpo Europe. Pierwsza z nich to nowej generacji rozwiązanie, bazujące na popularnej – także w naszym kraju – i znanej od wielu lat serii FA (Flexo Advanced).

- Jest to naszym zdaniem najbardziej wszechstronna maszyna fleksograficzna na rynku, dostosowana do potrzeb i oczekiwań drukarń z tego segmentu. Przyjazna w obsłudze, intuicyjna, sterowana w systemie „clean hand” za pomocą iPada, oferuje najwyższą stabilność, idealne pasowanie i możliwość obsługi różnorodnych podłoży o szerokości 370 lub 450 mm.

W Brukseli zostanie również pokazana udoskonalona maszyna Panorama Hybrid, która miała swoją premierę na poprzedniej edycji Labelexpo Europe. Jej „sercem” jest moduł cyfrowy, pracujący w technice inkjetowej, który może działać jako urządzenie wolnostojące, bądź też zostać zintegrowany z zespołami fleksograficznymi i wykańczającymi.

- Dwie maszyny przygotowywane z myślą o zbliżających się targach to najlepszy przykład stałej ewolucji i rozwoju technologicznego firmy Nilpeter. W ostatnich latach mocno koncentrowaliśmy się na rynkach zamorskich, inwestując m.in. w zakłady produkcyjne w USA oraz Indiach. Obecnie chcemy zdecydowanie wzmocnić nasze działania w Europie, gdzie generujemy około 50% rocznych przychodów ze sprzedaży. Dzięki nawiązaniu współpracy z KBA CEE jesteśmy gotowi do tego, by zaoferować polskim odbiorcom nie tylko najwyższej klasy rozwiązania do druku i uszlachetniania etykiet i opakowań, ale także profesjonalną obsługę handlową i serwisową – mówi Jakob Landberg.

Jan Korenc – prezes KBA CEE dodaje: - Pojawienie się maszyn Nilpeter w naszej ofercie to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w działalności KBA CEE, które uznajemy za krok strategiczny. Oznacza bowiem wejście na nowy dla nas rynek druku wąskowstęgowego, a jednocześnie uzupełnia naszą bogatą ofertę rozwiązań dedykowanych produkcji etykiet i i opakowań, bazujących na różnych technologiach. Warto w tym miejscu przypomnieć, że poza flagowymi maszynami offsetowymi – Koenig & Bauer, w portfolio KBA CEE od niedawna znajdują się m.in. maszyny fleksograficzne do druku szerokowstęgowego KBA-Flexotecnica oraz urządzenia sztancujące Iberica. Cieszymy się, że w tym gronie od września br. jest także Nilpeter – jeden z globalnych liderów w produkcji maszyn wąskowstęgowych. Liczymy na owocną współpracę dla obu stron, m.in. przy wsparciu pana Krzysztofa Przasnka, który przez wiele lat reprezentował markę Nilpeter w naszym kraju, a wszystkich polskich klientów zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy na targi Labelexpo Europe oraz do bezpośredniego kontaktu z firmą KBA CEE.

Źródło: KBA CEE

www.kba.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Trwa budowa nowej siedziby Stora Enso
W stolicy Finlandii – Helsinkach trwa budowa nowej siedziby Stora Enso – Katajanokan Laituri. Zaplanowany do oddania latem 2024 roku budynek będzie wykonany m.in. z drewnianych elementów konstrukcyjnych Sylva, wytwarzanych przez tę firmę. Jak podkreśla Stora Enso, jej nowa siedziba będzie obiektem przełomowym w kontekście zrównoważonego, przyjaznego dla...
Super-Wide Digital inwestuje w ploter sublimacyjny Avinci
Brytyjska drukarnia Super-Wide Digital (SWD) z Lancashire wzbogaciła w ostatnim czasie swój park sprzętowy o drugą maszynę z oferty firmy Agfa. W ślad za zakupionym kilka lat temu hybrydowym ploterem inkjetowym Jeti Tauro H3300 LED, tym razem zdecydowała się na urządzenie bazujące na technologii sublimacyjnej – Avinci CX3200. Jak podkreśla kierownictwo SWD, będzie ono w...
Supraprint przyspiesza dzięki nowym ploterom do cięcia etykiet Grafmasz
Pruszkowska drukarnia Supraprint jest obecna na rynku już prawie 25 lat.  Podstawą jej działalności jest druk cyfrowy i wielkoformatowy na różnorodnych materiałach wykorzystywanych w reklamie od niewielkich etykiet produktowych do banerów reklamowych XXL. Oferta drukarni obejmuje także pełną obróbkę introligatorską.
Canon, Fiery i Duplo zaprezentują automatyczny proces druku
Canon zaprasza na prezentację najnowszego urządzenia imagePRESS V1350 do druku produkcyjnego! 18 i 19 kwietnia w warszawskiej siedzibie producenta będzie można zobaczyć imagePRESS V1350 wyróżniający się drukiem o prędkości aż 135 stron na minutę i możliwości druku na mediach o gramaturze do 500 g/m2. Razem z nim zaprezentowane zostaną rozwiązania firm partnerskich:...
Fujifilm Revoria Press PC1120 w drukarni Gomeo z Krakowa
Firma DKS, od lat dostarczająca najnowsze rozwiązania technologiczne dla branż poligraficznej, reklamowej, CAD&GIS oraz biurowej, będąca dystrybutorem urządzeń m.in. Fujifilm dostarczyła pierwszą ze swojej oferty cyfrową maszynę przemysłową tego producenta - Revoria Press PC1120 - do drukarni Gomeo z Krakowa. Tym samym, ta licząca sobie ponad 12 lat działalności drukarnia,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764