logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

KBA podsumowuje udany rok na polskim rynku

  PR 13.12.2007, przeczytano 867 razy
ilustracjastrzałka

29 listopada w warszawskim hotelu „Westin” odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele firm KBA-Grafitec i KBA-Polska dokonali krótkiego podsumowania działalności koncernu KBA na rynku polskim. Zaprezentowano m.in. dane dotyczące sprzedaży, informacje o tegorocznych działaniach marketingowych oraz plany na rok przyszły, uwzględniające udział KBA w targach Drupa 2008.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kba-podsumowuje-udany-rok-na-polskim-rynku,6525,artykul.html

Od pewnego czasu koncern KBA jest reprezentowany na rynku polskim przez dwie firmy: KBA-Grafitec (od stycznia 2005) i KBA-Polska (powołaną do życia w listopadzie 2006). Oba przedsiębiorstwa ściśle ze sobą współpracują w zakresie sprzedaży, serwisu i marketingu, zatem i podsumowująca rok 2007 konferencja prasowa w naturalny sposób została zorganizowana wspólnymi siłami. Ze strony KBA-Grafitec wzięli w niej udział: Jan Korenc, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu; Luděk Buchta, dyrektor ds. marketingu, i Adam Ślażyński, regionalny szef sprzedaży. Firmę KBA-Polska reprezentowali: Oliver Becker, prezes zarządu, oraz regionalni szefowie sprzedaży – Jacek Nieszczerzewicz i Grzegorz Szymczykowski.
Jak wynika z przedstawionych podczas konferencji informacji, mijający rok był bardzo udany jeśli chodzi o działalność KBA na rynku polskim. Była ona bowiem drugim co do wielkości sprzedaży dostawcą maszyn drukujących w naszym kraju. Powołana do życia w listopadzie 2006 roku firma KBA-Polska sukcesywnie się rozwijała i obecnie zatrudnia 17 pracowników, którzy koncentrują się na obsłudze rynku maszyn pełno- i wielkoformatowych. W 2007 roku firma KBA-Polska dostarczyła 35 zespołów drukujących (o 1 więcej niż rok wcześniej), instalując m.in. najdłuższą w historii KBA, 15-zespołową maszynę pełnoformatową w drukarni Graf-poz. Rok 2007 był też kolejnym udanym rokiem dla firmy KBA-Grafitec, która utrzymała pozycję lidera polskiego rynku w zakresie sprzedaży maszyn półformatowych. Jej tegoroczna sprzedaż zamknęła się liczbą 92 zespołów drukujących, co stanowi 20% wzrost w porównaniu z rokiem 2006. Udziały KBA-Grafitec w tegorocznej sprzedaży maszyn półformatowych w Polsce są szacowane przez przedstawicieli firmy na 35%.
Podczas konferencji szczególną uwagę zwrócono na sieć autoryzowanych serwisów KBA-Grafitec i KBA-Polska, działających w całym kraju. W przypadku pierwszej z firm jest ich osiem, dodatkowo serwis fabryczny mieści się w Dobrušce – 16 km od polskiej granicy. Natomiast KBA-Polska współpracuje z trzema centrami serwisowymi, a współpraca z czwartym zostanie nawiązana w roku 2008. W przypadku krakowskiej firmy Lubicz takowe umowy mają podpisane obie z firm, co jest potwierdzeniem realizacji wspólnych działań i wzajemnej pomocy także w kwestiach serwisowych.

Obie firmy były w 2007 roku bardzo aktywne w zakresie działań marketingowych. Najważniejszą ku temu okazją były marcowe targi Poligrafia 2007 w Poznaniu, na których KBA-Grafitec i KBA-Polska po raz pierwszy zaprezentowały się na wspólnym stoisku. Wystawa okazała się sukcesem – firma KBA-Grafitec zakontraktowała podczas niej sześć maszyn drukujących; z kolei dla KBA-Polska targi były miejscem do oficjalnej prezentacji niedawno powstałej firmy.
Obie firmy podejmowały też wiele innych działań marketingowych. KBA-Grafitec zorganizowała kilka spotkań szkoleniowych dla swoich klientów z Polski zachodniej, północnej i centralnej. Firma dostarczyła też maszynę KBA Performa do Zespołu Szkół Poligraficznych w Katowicach, gdzie jest ona wykorzystywana do celów szkoleniowych.
KBA-Polska wsparła z kolei szereg inicjatyw branżowych, m.in. pierwszą edycję turnieju Poligrafia Golf Cup 2007 w Krakowie oraz obchody Dnia Drukarza zorganizowane w Gdańsku przez Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich.
Warto dodać, że szczegółowe informacje o obydwu firmach, ich ofercie i nowościach można znaleźć na polskojęzycznych stronach internetowych KBA-Grafitec i KBA-Polska. W przypadku drugiej z firm strona została oficjalnie uruchomiona w dniu konferencji prasowej, będąc kolejnym naturalnym krokiem w jej rozwoju.

Podczas konferencji przedstawiciele obydwu przedsiębiorstw podkreślali synergię działań KBA-Grafitec i KBA-Polska na rynku polskim we wszystkich dziedzinach. Jak zaznaczono, jej symbolem jest pierwszy wspólny klient, do którego po wcześniejszej instalacji maszyny Performa przez KBA-Grafitec, firma KBA-Polska zakontraktowała pełnoformatową maszynę Rapida. Kolejne lata mają przynieść więcej tego typu instalacji; obie firmy liczą zwłaszcza na rok 2008, w którym odbędą się targi Drupa. Już dziś wiadomo, że na stoisku KBA znajdzie się wiele premierowych rozwiązań w zakresie arkuszowego i zwojowego druku offsetowego.

Źródło: KBA-Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Okoliczności związane z pandemią wpływają na całą gospodarkę, zmuszając do zmian w sposobie działania nie tylko przedsiębiorstw, ale i funkcjonowania całego społeczeństwa. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, mamy przyjemność zaprosić Państwa na specjalne spotkanie online „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”.
Przyszłość etykiety według Mark Andy
Technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) staje się coraz bardziej obecna w naszej codziennej rzeczywistości. Sklep, pralnia, hotel, magazyn, przemysł z RFID to już od wielu lat fakty. Ale lodówka, która prześle nam informacje o brakujących w niej produktach do smartfona to dla wielu wciąż futurologia. Czy jednak na pewno? Jeszcze 10 lat...
Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764