logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Keencut Evolution 3 – nadeszła rewolucja w cięciu

  PR 14.10.2019, przeczytano 322 razy
ilustracjastrzałka

W ofercie API.PL jest już dostępny trymer wielkoformatowy Keencut Evolution 3. To następca popularnego oraz wyjątkowo precyzyjnego trymera Keencut Evolution 2.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/keencut-evolution-3-%E2%80%93-nadeszla-rewolucja-w-cieciu,384349,artykul.html

Keencut tworzy trymery od 1982 roku. Produkcja oraz użyte do niej materiały w 99% pochodzą z Wielkiej Brytanii. To przekłada się na dużą niezawodność, wysoką jakość wykonania oraz co najważniejsze precyzję cięcia. Model Evolution 3 został oparty na sprawdzonym rozwiązaniu, czyli zastosowaniu stalowych prowadnic głowicy tnącej oraz łożysk. Dzięki temu, na produkt udzielana jest 5-letnia gwarancja.

Główne cechy nowego EVOLUTION 3

Głowice tnące oparte na łożyskach oraz stalowych prowadnicach

Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że praca na urządzeniu jest łatwa i nie nastręcza problemów. Mniejszy opór podczas cięcia ułatwia obróbkę twardszych materiałów, m.in. takich jak spienione PCV. Precyzja cięcia jest dużo większa – całkowicie zniwelowany został tzw. „luz” głowicy, a połączenie łożysk ze stalowymi prowadnicami pozwoliło na przedłużenie żywotności trymera.

Wymiana narzędzi tnących

Unikatowy system w prosty i szybki sposób pozwala za pomocą jednego ruchu na wymianę głowic tnących dla różnych materiałów, takich jak: folie, papiery, banery, spienione PCV, tekstylia, czy tapety. Możliwe jest nawet zainstalowanie narzędzia do bigowania! Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość zastosowania każdej z głowic równocześnie, bez konieczności wybrania tylko jednego narzędzia.

Listwa wskazująca linię cięcia

Sprawdzone rozwiązanie z modelu SteelTrak zostało wdrożone również w modelu EVOLUTION 3. Jest nim półprzezroczysta listwa wskazująca dokładną linię cięcia, pozwalająca uzyskać precyzję z dokładnością do 0,2mm.

System Lfit-and-Hover

To system unoszenia płaszczyzny trymera w celu załadunku materiału. Za pomocą jednej dźwigni operator może unieść trymer na całej jego szerokości. Dodatkowym innowacyjnym rozwiązaniem (oczekującym na patent) jest możliwość zablokowania wysokości, na jaką płaszczyzna tnąca ma zostać uniesiona. Rozwiązanie to upraszcza obsługę, zwłaszcza podczas pozycjonowania użytku do cięcia.  

Trzy modele do wyboru

Evolution 3 to również możliwość doboru odpowiedniego rozwiązania do indywidualnych potrzeb:

  • Freehand – mobilna wersja, umożliwiająca swobodne przenoszenie trymera, i pracę w dowolnym miejscu,
  • Benchtop – model przystosowany do montażu na dowolnym płaskim stole; posiada rozwiązanie Lif-and-Hover,
  • Smartfold – rozwiązanie z integralną podstawą do montażu na stole; brak konieczności wymiany mat do cięcia bądź innych podkładów; posiada rozwiązanie Lif-and-Hover.

Dodatkowe rozwiązania:

  • Hot Knife – nóż termiczny do cięcia poliestrowych materiałów tekstylnych
  • Glass Cutter – ostrze do nacinania szkła
  • Medium Duty Blade Holder – uchwyt ostrzy trapezowych najpopularniejszych na rynku

obrazek

Wszystkie modele Keencut Evolution 3 występują w szerokościach: 1.6m, 2.1m, 2.6m, 3.1m. Nowością jest możliwość zamówienia indywidualnego wymiaru trymera aż do szerokości 5.5m. Zapytania o produkt można przesyłać na adres: zamowienia[at]api.pl

Źródło: API.PL

www.api.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Fasttextile 2019: premiery i nowości na stoisku Api.pl
Podczas tegorocznej edycji targów API.PL zaprezentuje kompleksowe rozwiązania do druku dla branży tekstylnej. Najważniejszym wydarzeniem na stoisku firmy będą premierowe pokazy możliwości nowych ploterów sublimacyjnych marki Epson z serii SureColor SC-F.
Kultowe ikony Coca-Cola w świątecznej kampanii
Czy potrafimy sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez Świętego Mikołaja, białych misiów polarnych czy kultowej ciężarówki Coca-Cola? O znanych i uwielbianych ikonach świąt przypomina nam Coca-Cola w swojej tegorocznej kampanii świątecznej. W ramach komunikacji marka przygotowała m.in. świąteczne etykiety, aż dwa dedykowane spoty reklamowe, reklamy OOH,...
Fasttextile 2019: premiera dwóch drukarek sublimacyjnych Epson
Na pierwszy dzień tegorocznych targów FastTextile zaplanowano premierę modeli Epson SureColor SC-F9400H oraz Epson SureColor SC-F500. Oficjalna prezentacja rozpocznie się o godzinie 11:30 na stoisku firmy API (C/118).
Cyfrowa rzeźba ożywia przestrzeń miejską w centrum Warszawy
Dzięki połączeniu sztuki i najnowszych technologii uruchomiono pierwszą w Polsce Symulakrę. Jest to forma rzeźby cyfrowej, którą w czasie rzeczywistym tworzą zmieniające się miasto i jego mieszkańcy. Dzieło jest eksponowane na ekranie LED w Placu Unii codziennie o pełnych godzinach: 19.00, 20.00 i 21.00 przez 5 minut. To innowacyjne przedsięwzięcie, gdzie każdy może...
T‑mobile rozpoczyna kampanię świąteczną
Choć w kalendarzu wciąż jeszcze listopad, powoli czuć już świąteczny nastrój. W sklepach pojawiają się pierwsze ozdoby, miasta przygotowują się do włączenia iluminacji świetlnych, zaczynamy kompletować prezenty dla najbliższych. Nowi i obecni klienci T‑Mobile również mogą poczuć magię świąt, bo właśnie startuje kampania świąteczna operatora w dwóch odsłonach. W...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764