logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kinomural 2022 - jedyna taka noc w roku

  PR 16.09.2022, przeczytano 266 razy
ilustracjastrzałka

Już 24 września odbędzie się kolejna edycja projektu audiowizualnego - Kinomural. Po raz kolejny projektory Epson sprawią, że  wrocławskie kamienice staną się największą w Polsce galerią video-art.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kinomural-2022---jedyna-taka-noc-w-roku,397229,artykul.html

Kinomural  to unikatowy w skali kraju i świata projekt z pogranicza filmu i sztuk wizualnych – nowe medium powstałe z połączenia sztuki audiowizualnej z tkanką miejską. Od czterech lat, podczas jednego wieczoru, kilkanaście tysięcy widzów podziwia gigantyczną galerię pod gołym niebem. W tym roku ponad 70 artystów i artystek z całego świata zaprezentuje swoje animacje na kamienicach historycznego Przedmieścia Odrzańskiego. Na sześciu tematycznych ścianach zobaczymy kilkadziesiąt dzieł audiowizualnych.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy m.in. dzieła artystów z całego świata wybrane przez kuratorów, prace wyłonione w otwartym konkursie na audiowizualną interpretację cytatu z utworu Nicka Cave’a pt. „Fireflies” oraz animacje studentów Katedry Sztuki Mediów ASP Wrocław.

Organizatorzy szykują  też dwa pokazy specjalne – kolejną odsłonę „Threshold” Tomka Tryzny i Agaty Bartos, czyli przygód na pograniczu dziejących się w świecie, z którego nagle i dramatycznie zniknął kolor oraz projekt specjalny autorstwa Piotra Bartosa, Filipa Zawady i Konrada Imieli z muzyką Toma Waitsa.

ilustracjastrzałka

- Tegoroczna edycja Kinomuralu będzie równocześnie okazją do premierowego zaprezentowania w Polsce najnowszego projektora Epson EB-PU2220B. Jest to jeden z kilku najmniejszych i najlżejszych na świecie modeli instalacyjnych o jasności 20 000 lumenów. Przy większym komforcie obsługi, jaką daje zmniejszenie gabarytów, zachowuje równocześnie wyśrubowane parametry jasności, kontrastu i zapewnianego przez technologię 3LCD nasycenia kolorów. Dodatkowo, praca EB-PU2220B - z racji zmniejszenia poboru mocy i obciążeń związanych z transportem - jest bardziej ekologiczna niż projektorów poprzednich generacji. Z kolei pyłoodporna konstrukcja, certyfikowana standardem IP5x, daje gwarancję niezawodności w otoczeniu powietrza zanieczyszczonego cząstkami stałymi - tak potrzebnej w kontekście działań “artystycznej partyzantki” na wrocławskim podwórku.  W trakcie równoczesnych pokazów na fasadach kilku kamienic nowe urządzenie wspierać będą sprawdzone w najbardziej wymagających instalacjach modele EB-L20000U i EB-L1755U. Ich łączna moc przełoży się na to, że podczas tego wrześniowego wieczoru we Wrocławiu - poza niesamowitym aspektem artystycznym - będziemy świadkami najjaśniejszej projekcji urządzeń Epson w trakcie wszystkich dotychczasowych edycji Kinomurali - powiedział Norbert Gościński, CEE Pre-Sales and Business Development  Manager w Epson.

ilustracjastrzałka

Kinomural 2022 odbędzie się 24 września w godzinach 19:30-22:00 w sześciu lokalizacjach: przy Trzebnickiej 19-21, Jagiellończyka 40, św. Wincentego 39a-41a, Niemcewicza 27 i Niemcewicza 30b oraz Ołbińskiej 16.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Kinomuralu jest bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia opublikowany zostanie wkrótce na stronie www.kinomural.com.
 

Źródło: Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

www.epson.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kiwi.com w zimowej kampanii Land in Beauty
Kampania inspiruje turystów m.in. z  Polski do odkrywania Mediolanu i regionu Lombardii w sezonie zimowym
Media do druku na nowej stronie API.PL!
Firma API.PL, dystrybutor produktów poligraficznych otwiera całkiem nową stronę internetową prezentującą pełną ofertę podłoży do druku. Mediadodruku.pl to zbiór podłoży o bardzo zróżnicowanych właściwościach i strukturach.
Monitory interaktywne Newline z USB-C
Zgodnie z obowiązującą dyrektywą Parlamentu Europejskiego od 2024 roku USB-C będzie jedynym portem ładowania stosowanym w przenośnych urządzeniach na terenie Unii Europejskiej. Do nowych wymogów od 2026 roku będą musieli się dostosować również producenci laptopów. Dzięki temu wszystkie urządzenia będzie można ładować jedną ładowarką. Ta standaryzacja ma na celu...
Na co dzień #KarmiąWiedzą i #KarmiąEmocjami w krakowskiej agencji marketingowej. Teraz postanowili umilić czas oczekiwania na święta wypuszczając marketingowy kalendarz adwentowy. A w nim prezenty, ciekawostki z branży i materiały premium. More Bananas rusza z bananową wersją kalendarza adwentowego.
Veovee wzmacnia client service
Do zespołu client service Veovee, butikowej agencji digitalowej, dołączyły dwie osoby - Hubert Skubij jako Senior Account Manager oraz Jolanta Kozak na stanowisku Account Manager. Oboje będą odpowiadać za prowadzenie projektów z obszaru mobile marketingu dla domów mediowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764