logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Klejenie folii wokół nitów

   05.11.2001, przeczytano 4187 razy

Jak poradzić sobie z naklejaniem folii na powierzchniach z dużą ilością nitów? Problemem jest pęcherz powietrza powstający wokół nita. Dużym problemem jest tez zachowanie pierwotnego kształtu grafiki po jej naklejeniu na powierzchni nitowanej ponieważ folia naciąga się w czasie naklejania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/klejenie-folii-wokol-nitow,599,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Dyskusję na ten temat powinien Pan znaleźć w publikacjach sprzed roku. Wtedy problem dotyczył ciężarówek oklejanych przez naszego kolegę po fachu w Stanach. Jest kilka niezmiennych zasad:

  • Po pierwsze: folia powinna być wylewana albo co najmniej wysokiej jakości walcowana.
  • Po drugie: wydruk należy naklejać na mokro, pasując poszczególne bryty. W pierwszej kolejności należy usunąć wodę spod tych łączeń a dopiero potem sukcesywnie z pozostałej powierzchni.
  • Po trzecie: do nitów najlepiej stosować średnio twardy pędzel. Po osuszeniu i podgrzaniu folii wokół nita, należy obrotowym ruchem ułożyć folię.

Uwaga, układać folię delikatnie bo folia może się pomarszczyć, również wydruk może się ścierać. No i oczywiście folię należy wcześniej naciąć lub przedziurawić.

Powodzenia


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

Firma 3M nie poleca stosowania metody klejenia na mokro do grafik na pojazdach, a zwłaszcza naklejanych na powierzchniach nitowanych. Nie ma możliwosci dokladnego osuszenia podłoża, zwłaszcza wody, która dostała się pod nit. Powoduje to również stratę czasu na osuszanie, a czasu na oklejanie zawsze jest za mało. Woda wydostająca się spod nitu jest najszybszą drogą do reklamacji.
KLEIMY NA SUCHO.
3M ma w swojej ofercie specjalną szczotkę do oklejania nitów. Jej użycie jest bardzo proste -
raklą dociskamy folie dookoła nitu, następnie nakłuwamy w ilku miejscach pęcherz powietrza powstały dookoła nitu, po czym nagrzewamy folię i silnie dociskamy ją szczotką mimosrodowym ruchem obrotowym.

,

W dalszym ciagu naklejaam na mokro, a pozniej pod nitem robie male naciecie i wracam do tego albo po paru godzinach /latem na sloncu/ albo na drugi dzien nie z pedzlem tylko plastikowym raklem 100% sucess !!  

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764