logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Klejenie liter na szybach samochodowych

   05.03.2002, przeczytano 4535 razy

Jak kleić grafikę na szybach samochodu? Na sucho mam małe szanse - kilka bloków tekstu, które trzeba względem siebie wyrównać. Kilka dni temu (samochód jeszcze w autosalonie, przed odbiorem przez klienta) nakleiłem grafikę na tylnej szybie na mokro - woda jeszcze nie odparowała -- litery schodzą razem z transferem...


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/klejenie-liter-na-szybach-samochodowych,888,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Klejenie małych liter na szybach jest jednym z trudniejszych zadań. W Pańskim przypadku najprościej włączyć ogrzewanie szyby. Powinno pomóc. Można również skorzystać z suszarki. To na teraz.
Na przyszłość sugeruję używanie papieru transportowego o jak najsłabszym kleju. Ja od wielu lat stosuję papier firmy ASLAN o bardzo słabym kleju TP 110. Dostępny jest również papier z nieco mocniejszym klejem o symbolu TP 122. Oba gatunki łatwo nasiąkają. Po dokładnym usunięciu płynu spod spodu, należy je ponownie zmoczyć. Zdarza się, że przy temperaturze otoczenia ok. 20 stopni papier TP 110 odpada sam (pozostawiając litery oczywiście na szybie). TP 122 wymaga lekkiej pomocy. Zapomniałbym: odradzam używanie jakichkolwiek folii transportowych przy klejeniu na mokro. Słyszałem o takich próbach, ale uważam to za masochizm na najwyższym poziomie.
Wyłącznym dystrybutorem firmy ASLAN jest firma Warsob (www.warsob.com.pl) i z tego co wiem, prowadzą sprzedaż wysyłkową.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764