logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Klienci Stora Enso wyróżnieni w European Carton Excellence Award

  PR 07.12.2020, przeczytano 772 razy
ilustracjastrzałka
Nagrodę główną - "Carton of the Year" otrzymało opakowanie na gin marki Roku Fot. Pro Carton

7. października br. przyznano nagrody w dorocznym konkursie European Carton Excellence Award na najlepsze europejskie opakowanie roku, wykonane na bazie kartonu. W związku ze światową pandemią jego organizator – stowarzyszenie Pro Carton –  zdecydował się na przeprowadzenie wydarzenia związanego z wręczeniem nagród w trybie zdalnym. Podczas wirtualnego spotkania – 2020 Carton E-vent & Award – nagrodzono zwycięzców konkursu, wśród których (po raz kolejny już) znaleźli się klienci Stora Enso wykorzystujący jej kartony. Zdobyli  oni w sumie pięć nagród m.in. w prestiżowych kategoriach Carton of the Year (dla opakowania roku) i Save the Planet (uwzględniającej proekologiczne rozwiązania opakowaniowe).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/klienci-stora-enso-wyroznieni-w-european-carton-excellence-award,389475,artykul.html

Van Genechten Packaging: nagroda główna –  „Carton of the Year” dla opakowania na gin marki Roku

Najważniejszą nagrodę w tegorocznej edycji konkursu zdobyło opakowanie na gin Roku, zgłoszone przez właściciela tej marki – firmę Beam Suntory. Zaprojektowane ono zostało wspólnie przez InnerWorkings i Pocket Rocket Creatie, a wyprodukowane – przy użyciu kartonu Stora Enso – przez Van Genechten Packaging. Jego design zakładał stworzenie holistycznego pudełka prezentowego, w niebanalny sposób „opowiadającego” historię znajdującego się w środku produktu (stąd jego sześciokątny kształt, nawiązujący do japońskiej sztuki botanicznej), przyjemnego w dotyku i uwzględniającego atrakcyjne detale aplikowane przy pomocy hot stampingu. Zdaniem jury, nagrodzone i estetyczne pod każdym względem opakowanie zapewnia właściwą komunikację wzrokową z klientem, który dostrzeże je na półce sklepowej; jest też wygodne w użytkowaniu, a zastosowana tu grafika wewnętrzna i zewnętrzna, dopełniają całości.

Sadu Packaging Group: nagroda „Save the Planet” dla projektu Eco Fit Lid

W kategorii dedykowanej rozwiązaniom proekologicznym zwyciężył projekt Eco Fit Lid, opracowany i wyprodukowany przez Seda Packaging Group na zlecenie firmy McDonald’s. Dedykowana zimnym i gorącym napojom pokrywka na kubek, dzięki zastosowaniu odpowiedniej powłoki barierowej, łączy w sobie – zdaniem jury – właściwie dobrany, odzyskiwalny i kompostowalny karton Stora Enso  z innowacyjnymi metodami jego przetwarzania. Umożliwiono tym samym zastąpienie nim plastiku, wciąż powszechnie używanego w branży gastronomicznej. Dodatkową jego zaletą – co również podkreślono w uzasadnieniu – jest możliwość naniesienia nadruku na wieko, co znacząco podnosi atrakcyjność opakowania w punkcie sprzedaży detalicznej. Jak zaznacza jury w swoim werdykcie, „jedynym zaskoczeniem jest fakt, że tego typu pokrywki nie wynaleziono już wcześniej”.

Edelmann: nagroda projektu dla firmy Isana w kategorii opakowań ogólnego użytku

Kolejny klient Stora Enso – drukarnia Edelmann Group – zwyciężył w kategorii opakowań ogólnego użytku, wykonanych z kartonu bazującego na włóknach pierwotnych. Zaprojektowane przez Dirka Rossmanna z myślą o kosmetykach ISANA (marka własna sieci Rossmann) opakowanie, wykonane zostało z monomateriałowego kartonu Ensocoat 2S.  Jak podkreśla jury jego design i zastosowana grafika zewnętrzna i wewnętrzna oraz niestandardowe zamknięcie wierzchnie przyciągają wzrok swoją atrakcyjnością i pozwalają zapoznać się ze znajdującym się w środku zestawem kosmetyków bez otwierania opakowania.

Nagrody „Gold Awards” dla firm PAWI Packaging i IGB

Jury konkursowe przyznało też osiem nagród w kategorii „Gold Awards”, wśród których znalazły się dwa projekty wykonane przez klientów Stora Enso, z zastosowaniem kartonów tej firmy. Pierwszy z nich, dostosowany do wymagań związanych z pandemią, to przyłbica (maska) ochronna Fiber Shield, zaprojektowana przez Patricka Euchnera dla firmy Erlenbacher Backwaren i wyprodukowana przez PAWI Packaging. Wykonana została ona z dwóch materiałów – kartonu (cechującego się niskim śladem węglowym) i folii PET (niezbędnej do stworzenia okienka), które po zużyciu mogą być utylizowane w standardowych liniach separacji odpadów. Maska – jak podkreśla jej producent – jest dzięki uniwersalnemu uchwytowi okalającemu głowę przystosowana dla każdej osoby. Co istotne, wzór wykrojnika, stworzony przez PAWI, został przez tę firmę udostępniony także dla innych, na nieodpłatnych zasadach.

Nagrodę w kategorii „Gold Award” zdobył też inny produkt stworzony z myślą o aktualnej sytuacji związanej z pandemią, a jednocześnie bardzo uniwersalny – pudełko na strzykawki zgłoszone do konkursu przez właściciela marki – IBSA Profhilo Syringe Pack. Opakowanie zaprojektowane zostało przez Michela Bressana (konstrukcja) i Corrado Maggiego (grafika), a wyprodukowane przez firmę IGB. Jak podkreśla IBSA, projektowi przyświecały zasady odpowiedzialności społecznej (co zostało wyartykułowane także na opakowaniu) – jest ono jednoczęściową konstrukcją i nie zawiera plastikowych naklejek, co czyni je rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
Stora Enso podpisuje umowę dotyczącą sprzedaży papierni Hylte i rezygnuje ze zbycia zakładów Anjala
Stora Enso poinformowała o podpisaniu umowy sprzedaży papierni Hylte (Szwecja) i wszystkich wchodzących w jej skład zasobów firmie Sweden Timber, działającej w branży drzewnej. Wartość transakcji opiewa na ok. 18 mln euro, a jej sfinalizowanie ma nastąpić w 1. półroczu br. Jeżeli chodzi o papiernię Anjala (Finlandia), kierownictwo koncernu podjęło decyzję o...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764